Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , .

Taşınabilir Tarayıcı Modelleri, Portatif Tarayıcılar

Tarayıcılar (scanner) doküman veya fotoğrafların dijital ortama aktarılmasında ihtiyaç duyulan donanımlar. Bu yazımızda taşınabilir tarayıcı modellerinden yani portatif tarayıcılardan bahsetmek istiyoruz.
tasinabilir tarayici
Eski fotoğrafların dijital ortama aktarılmasından belgelerin taranmasına, yüksek kalitede tarama ihtiyaçları için çeşitli tarayıcı modelleri mevcuttur. Yüksek kaliteye ihtiyacınız yoksa, aydınlık bir ortamda, yakın plan fotoğraf çekmek de tarayıcının işini yapacaktır ancak çok sayıda ve kaliteli tarama işlemi için bölge bir aygıttan yararlanmak gerekiyor.

Piyasada bulabileceğiniz tüm tarayıcı modelleri renkli veya siyah-beyaz tarama özelliğine sahiptir. Ancak yüksek çözünürlüklü veya renkli tarama daha uzun sürmektedir. Tarayıcı da elde edilen jpg veya bmp resimleri abbyy fine reader gibi bir program ile yazıya çevirebilirsiniz.

Pek çok hepsi bir arada yazıcıda tarayıcı özelliği de bulunmakta. Ancak daha özel ihtiyaçlar ve taşıma için portatif bir modele bakmakta yarar var. Çok sayıda belgeyi taratacaksanız, otomatik bir tarayıcıdan yardım alabilirsiniz. İşte portatif tarayıcı modelleri, taşınabilir tarayıcılar:

Canon portatif tarayıcılar: Piyasada Canon Lide 110 Tarayıcı modelinin özelliklerini incelediğimizde A4 boyutuna kadar tarama, 2400 dpi x 4800 dpi çözünürlük, usb 2.0 bağlantı hızı, tarama-e-posta-PDF için kolay erişim düğmeleri ve uygun fiyat vs. görmekteyiz. USB’den enerji aldığı için taşınabilen canon tarayıcı, 1.6 kg ağırlığında.

Microsoft taşınabilir el tarayıcısı: 2 adet AA standart kalem pil ile 200 sayfaya kadar tarama imkanı sağlayan Microsoft snr3000 model tarayıcı, eliniz ile manuel tarama imkanı sunan tam bir taşınabilir tarayıcı. A4 boyutuna kadar tarama imkanı 600 dpi çözünürlük ile sınırlı. El tarayıcısı ile büyük veya taşınması güç cisimleri klasik tarayıcıların optik okuyucuna yanaştırmanıza gerek kalmamakta. Micro sd karta kayıt yapan tarayıcı, fiyat olarak 100 dolar civarında.

Mustek ScanExpress HS600 modelindeki arşiv tarayıcı, microsoft modeli ile eşdeğer özelliklere sahip ve aynı şekilde tarama durumunu gösteren LCD ekranı mevcut. Mustek tarayıcıyı da dergi, gazete, vb. taramakta kullanabilirsiniz.

LG’ye ait LSM100 model tarayıcı fare de görüntü ve işlevleri ile ilginç bir ürün. A3 boyutuna kadar tarama işlemi yapabilen tarayıcı fare, 1200 dpi çözünürlüğü desteklemekte. Yazı karakteri tanıma, anında paylaşım ve kullanım kolaylığı dikkati çeken diğer özellikler.

Son olarak inceleyeceğimiz ürün Xerox A4 Travel 100 model tarayıcı. Fiyat performans bakımından gerilerde kalmış olan scanner, 200 dpi’ya kadar desteklemekte.İlgili aramalar:
TAŞINABİLİR PORTATİF TARAYICI (3), portatif tarayıcılar (2), A4 900 dpi taşınabilir tarayıcı (1), el tarama scanner şarjlı (1), iScan taşınabilir el tarayıcısı A4 900 dpi (1), taşınabilir el scanner modelleri ve özellikleri (1), taşınabilir el tarayıcıları (1), taşınabilir scanner (1), taşınabilir tarayıcısı özellikler (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Taşınabilir Tarayıcı Modelleri, Portatif Tarayıcılar"
Kategori: Yeni teknolojiler

Firsat-Cenneti.com » Yeni teknolojiler » Taşınabilir Tarayıcı Modelleri, Portatif Tarayıcılar

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?