Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , .

Audio cd mp3 yapma-Müzik ses cd sini mp3 e çevirme programı

Müzik cd sini mp3 e çevirmek isteyenler için Audio cd’den mp3 yapmak için ses cd sini mp3 e çevirme programından bahsettiğimiz bu yazımızla müzik cd’lerinizi ücretsiz olarak mp3’e çevirebileceksiniz.
muzik-cdsi-audio-cd-mp3
Elimizde bulunan veya bir yakınımızdan aldığımız müzik cd’lerini mp3 formatına çevirerek kalitede asgari kayıp ile mp3 çalarlar için müzik hazırlamanız mümkün. Böylece hem yer tasarrufunda bulunabiliriz hem de cep telefonumuz veya mp3 playerda müzik dinleme keyfine devam etmemiz mümkün. Peki Audio cd nasıl mp3 yapılır? Müzik cd’sini mp3’e çevirmenin en kolay yolu nedir? Hangi program ile ses cd’lerini mp3 formatına aktarabiliriz?

Bu amaçla sizlere ücretsiz bir program tanıtmak istiyoruz. Audiograbber programını müzik cd’lerini mp3’e çevirmekte kullanabilirsiniz. Audiograbber.org’da download kısmında indirebileceğiniz program yanında ayrıca bir de mp3 plugin eklentisi de bulunmakta. Böylece mp3 encode etmeniz mümkün olabilmekte.

Audiograbber ve mp3 eklentisini programlarını yükledikten sonra (yükleme esnasında önerilen facemoods’u iptal edebilirsiniz) herhangi bir reklam ile muhatap olmadan bu freeware ücretsiz programı kullanabilirsiniz. Piyasada çok daha başka özellikleri bulunan shareware vs. program da bulabilirsiniz elbette. Bu amaçla download.com veya indir.com gibi sitelere bakabilirsiniz.

Audio grabber programını çalıştırdıktan sonra audio cd’sini bilgisayarınıza yerleştirmelisiniz. Daha sonra üst menüde görünen mp3 ve norm seçeneklerini seçebilirsiniz. Norm seçeneği normalization denen bir fonksiyon ile müzik dosyalarının ses düzeylerinde düzenleme yapmakta. Daha sonra track name kısmından müzik dosyalarının adlarını girebilirsiniz. Album ve artist name kısmına sıra ile albümün ve sanatçının ismi girilmekte. Söz konusu isimleri bazı mp3’e çevirme programları online bir veritabanına bağlanarak otomatik olarak yerleştirmekte. Yani mp3’e çevirme işlemi yapılan cd için daha önce aynı işi yapan biri tarafından girilmiş olan isimler otomatik olarak gelmekte. Ama çok ender bulunan bir cd için isimleri yazmaktan başka bir çare yok. Müzik parçalarının isimlerini daha sonra yazma imkanına da sahipsiniz elbette ancak şimdiden yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Grab tuşuna basmanız ile audio cd’niz mp3’e dönüşmeye başlayacaktır. 5-10 dakika gibi bir süre sonra müzik klasörünüzde albümleri göreceksiniz. Audiograbber stereo ses kalitesinde lame mp3 codec ile vbr (variable bit rate) şeklinde mp3’leri hazırlayacaktır. Daha farklı ayarlar için seçeneklere göz atabilirsiniz.

Sizlere en basit bir yöntemle müzik ses cd sini mp3 e çevirmeden bahsetmeye çalıştık. Herkese keyifli müzik dinlemeler.İlgili aramalar:
mac için müzik cd sini mp3 yapma (2), ses cd sini mp3 e çevirme programı (2), audio cd çevirme (1), ses cd sini mp3 yapma (1), ses cd sini mp3 e çevirme (1), müzik cd sini mp3 yapmak (1), müzik cd sinden mp3 yapma (1), Mp3 ısımle cevırme (1), mp3 cd nasil yapabilirim mac de (1), audio cd mp3 yapmak (1), WİN 10 MÜZİK CD SİNİ MP3 YAPMAK (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Audio cd mp3 yapma-Müzik ses cd sini mp3 e çevirme programı"
Kategori: Yeni teknolojiler

Firsat-Cenneti.com » Yeni teknolojiler » Audio cd mp3 yapma-Müzik ses cd sini mp3 e çevirme programı

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?