Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , .

3 Boyutlu Çizim Programı, 3D Bina – Mutfak Çizimi ve Modelleme

3 boyutlu çizim programı ve modellemeden bahsettiğimiz bu yazımızda mutfak ve bina çizimi ve modellemesiyle, ev projesi-planı çizme imkanına kavuşacaksınız.
3 boyutlu cizim programi
AutoCad benzeri teknik çizim programları yapılacak işe göre ihtisaslaştırma gerektiriyor. Yani profesyonel bir mimar, iç-tasarımcı veya mutfak projesi yapan birisi iseniz, zaten şirketinizin lisanslı olarak kullandığı bir yazılım mevcuttur. Peki az çok bilgisayar kullanmaktan anlayan birisinin 3 boyutlu çizim yapabileceği bir programa ne dersiniz?

Google’un bu konudaki desteğinden istifade edebilirsiniz. Google SketchUp programı ile 3 boyutlu bina’dan tutun, ufak tasarımlarınızı bile canlandırmanız mümkün. İşte detaylar:

Çok kısa sürede öğrenme imkanı ile pek çok 3D çizim programından ayrılan SketchUp sahip olduğu patentli push-pull yani it-çek tekniği ve basit arayüzü ile işinizi görebilir. 2000 yılında aldığı ödül sonrasında google tarafından satın alınarak geliştirilmeye devam edilen program “Herkes için 3D” sloganını kullanmakta. Peki google sketchup’ın ne gibi özellikleri var?

Öncelikle Google SU ücretsiz bir program. Google’un sunduğu “3D Warehouse” paylaşım platformu sayesinde milyonlarca kullanıcının çizdiği modellere ulaşma imkanınız var. Arabalar, mutfak tasarımları, binalar, köprüler, vs. irili ufaklı pek çok projeye bu platformdan ulaşıp üzerinde oynamalar yapabilirsiniz.

Google Sketch up programının bir diğer güzelliği google earth ile entegre olabilmesi. Yani Sultan Ahmet Camii’nin 3 boyutlu görüntüsünü google earth’e eklenebilmekte.

Kısa kısa hazırlanmış onlarca eğitim videosuna bakarak öğrenebileceğiniz Google Sketchup’la yapabileceklerinizden biraz bahsedelim isterseniz.

 • Evinizin 3 boyutlu planını çizebilirsiniz.
 • Yeni almayı düşündüğünüz eşya- mobilya- mutfak dolaplarının nasıl görüneceğini tasarlayabilirsiniz.
 • Duvarlarınızı ne renk boyatacağınızı araştırabilirsiniz.
 • Prototip ürünler geliştirebilirsiniz.
 • Her hangi bir dolap siparişi vereceğinizde ne istediğinizi tam olarak yansıtabilirsiniz.
 • Binanızın üç boyutlu projesini çizebilirsiniz. (dış cephe mantolama veya amerikan siding öncesinde)
 • Merakınızı celbeden pek çok binanın fotoğrafından yola çıkarak 3 boyutlu modelleyebilirsiniz.

Google sketchup 3D modelleme açısından kolay bir başlangıç olabilir. Ancak çok özel bazı ihtiyaçlar için (örneğin maliyet ve statik hesapları vs.) özel yazılımlar kullanmanız gerektiği bir gerçek. Mesela mutfak projelendirmede Adeko yazılımı kullanılmakta. Herkese iyi çizimler….İlgili aramalar:
3 boyutlu ev cizimi (5), 3d ıc dıs bına cıcımı (5), üç boyutlu bina çizimi programı (5), ev çizim programı (4), ev planı çizme programı (4), 3 boyutlu çizim programı (4), ev plani cizim programi (3), 3 boyutlu ev planı çizme programı (3), ev plani cizmek icin program (3), ev proje çizim programı (3), bina çizimi (3), 3 boyutlu bina çizim programı (3), 3d plan çizim programı (2), 3 boyutlu ev planı çizim programı (2), bina çizim programı (2)

Yayın tarihi:
Konu: "3 Boyutlu Çizim Programı, 3D Bina – Mutfak Çizimi ve Modelleme"
Kategori: Yeni teknolojiler

Firsat-Cenneti.com » Yeni teknolojiler » 3 Boyutlu Çizim Programı, 3D Bina – Mutfak Çizimi ve Modelleme

2 Yorum: "3 Boyutlu Çizim Programı, 3D Bina – Mutfak Çizimi ve Modelleme"


 1. kifer dedi ki:

  programi indirip denemek istiyorum

 2. 9nt3pl1994 dedi ki:

  denemek istiyorum.
  programı nasıl indirebilirim


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?