Özel Arama

Fırsatlar

Firsat-Cenneti.com » Finans

Uluslararası Veri Tabanları, Bilimsel Araştırmada Veri Kaynakları

Uluslararası Veri Tabanları, Bilimsel Araştırmada Veri Kaynakları

Bilimsel araştırmada veri kaynakları olarak yararlanılabilecek uluslararası veri tabanları hakkında bilgiler burada yer almaktadır. Uluslararası finansal istatistikler (International Financial Statistics-IFS) adıyla IMF tarafından aylık güncellenen istatistiki bilgiler içerisinde 200’den fazla ülkeye ait döviz kurları, enflasyon, ödemeler dengesi, faiz oranları, fiyatlar vs. gibi bilgiler yer almaktadır. IMF’nin ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: Finans


Konut sigortası yaptırmak zorunlu mu, Ev sigortası teminatları

Konut sigortası yaptırmak zorunlu mu, Ev sigortası teminatları

Ev sigortası hakkında bilgilerin yer aldığı bu yazımızda konut sigortası yaptırmak zorunlumu sorunuza da cevap vermekteyiz. Ev sigortası teminatları ve kapsamı konusunu da işlemekteyiz. Konut sigortası nedir, ne işe yarar? Konut sigortası en çok değer verdiğimiz varlıklarımızdan olan evlerimizi ve içindekilerin değerini korumaya yönelik bir afet sigortası çeşididir. Yangın, su baskını, ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: FinansTapu işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler, Tapu harcı ne kadar

Tapu işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler, Tapu harcı ne kadar

Tapu işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedilen bu yazıda tapu işmelerinde gerekli belgelere ve tapu harcı gibi konulara değiniliyor. Ev veya arsa alım satım işlemi esnasında gerçekleştirilen tapu işlemlerinde gereken belgeler şunlardır: Satıcı tarafından hazırlanması gereken belgeler vesikalık foto, nüfus cüzdanı (veya geçerli pasaport), vergi ve TC kimlik no, satılan eve ait geçerli ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: Finans

Borsada nasıl kazanılır, Borsada hangi hisse alınır

Borsada nasıl kazanılır, Borsada hangi hisse alınır

Borsada nasıl kazanılır diye soranlar için hazırladığımız bu yazıda borsada hangi hisse alınır konusunu incelemekteyiz. Borsada hangi kağıdı almalıyım diyenlere anlık hisse senedi fiyatlarını nereden takip edebileceklerini ve borsa işlem saatlerini iletiyoruz. İşte borsada nasıl kazanılır, borsada hangi hisse alınır konusu: Borsada nasıl kazanılır: Borsa her ne kadar günübirlik haberlere bile ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: Finans