Özel Arama

Fırsatlar

Firsat-Cenneti.com » Elektronik

Akım Korumalı Priz Özellikleri, Akım Koruyucu Priz Ne İşe Yarar

Akım Korumalı Priz Özellikleri, Akım Koruyucu Priz Ne İşe Yarar

Akım korumalı priz alırken dikkat edilmesi gerekenleri incelediğimiz bu makalede, akım korumalı priz çeşitleri ve modelleri de araştırdığımız konular arasında yer almaktadır. Binlerce TL vererek satın aldığımız akıllı LCD, LED veya plazma tv’ler yanında kıymetli elektronik aletleri elektrik şebeke gerilimi dalgalanmaları, ani voltaj değişiklikleri ve elektrik kesintileri neticesinde yaşanabilecek olumsuzluklardan ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: Elektronik


Lehim kaynağı nasıl yapılır, Havya kullanımı

Lehim kaynağı nasıl yapılır, Havya kullanımı

Lehimleme işlemi nasıl yapılır diyenler için havya kullanımı konusunda temel bilgiler burada yer almaktadır. Lehim kaynağı nedir, ne işe yarar? Lehim, metallerin bir arada tutturulmasını sağlayan tellere verilen isimdir. Bakır, demir gibi tüm metaller hatta pirinç gibi karışık metaller bir araya getirilip lehim kaynağı yapılabilirler. Basit bir elektronik devresi oluşturmak, kopan ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: ElektronikUydu alıcısı ayarlama, Türksat/Hotbird Uydu kanal listeleri ve TP ekleme

Uydu alıcısı ayarlama, Türksat/Hotbird Uydu kanal listeleri ve TP ekleme

Türksat ve Hotbird uydu ekleme, güncel kanal listelerine ulaşabileceğiniz adresler ile genel hatları ile TP ekleme hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Televizyon izlemek için Kablo TV, Digiturk, D-Smart ve uydu gibi seçenekler mevcut. Sizlere kolaylıkla uydu kurulumu ile ilgili merak edilenlerden bahsedeğiz. Uyduda hangi kanallar var? Türksat 2A-3A, Hotbird uydusunda hangi kanalları bulabiliriz? ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: LCD TV

En kaliteli şarjlı pil hangisi? Şarjlı pil markaları ve pil çeşitleri

En kaliteli şarjlı pil hangisi? Şarjlı pil markaları ve pil çeşitleri

Bütün insanlar eşit yaratılmadığı gibi bütün şarjlı piller de aynı kalitede imal edilmemekte. Peki en kaliteli şarjlı pil hangisi? Sizlere şarjlı pil markaları ve çeşitleri hakkında bilgiler sunmaya gayret edeceğiz. Şarjlı pil teknolojisi li-ion ve li-polymer pillerin çıkması ile bir hayli ilerlemiş olsa da klasik kalem pil dediğimiz AA pil teknolojisinde ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: Elektronik

Kablosuz (wifi) IP güvenlik kamerası modelleri

Kablosuz (wifi) IP güvenlik kamerası modelleri

Kablosuz wifi güvenlik kamerası hakkında bilgilerin yer aldığı bu makalede modeller ve genel özellikleri hakkında bilgiler yer almakta. Öncelikle güvenlik kameralarının kullanılacağı yere göre farklı özelliklerde olabildiğini belirtelim. Su geçirmez dış ortam güvenlik kameraları ile iç ortam güvenlik kameraları bunlardan başlıcaları. Şimdi dilerseniz kablosuz ip güvenlik kamerası seçeneklerini inceleyelim: Piyadada TP-Link, Edimax, ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: Elektronik

Mp3 Müzik Çalan Kapı Zili

Mp3 Müzik Çalan Kapı Zili

Kapı zili sesinizden sıkıldınız mı? Peki mp3 müzik çalan kapı ziline ne dersiniz? İşte kapınıza gelenlerden hoş bir seda duymak isteyenlere bilgiler: Baştan söyleyelim, bahsedeceğimiz ürünleri hali hazırda piyasada bulmanız kolay olmayacak. Belki yurtdışından temin etmeniz gereken bu tarz ürünler umarız ülkemizde de yaygınlaşır. İlk inceleyeceğimiz ürün NetStreams’den DX100 DoorLinX isimli bir ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: Elektronik

USB’den müzik çalar, Portatif mp3 player modelleri

USB’den müzik çalar, Portatif mp3 player modelleri

USB flaş bellekten veya sd karttan müzik çalar arıyor ve portatif mp3 player modellerini merak ediyorsanız, buradaki incelememizin işinizi kolaylaştıracağını düşünmekteyiz. İşte müzik dinlemek için yeni teknolojiler: Müzik veya radyo dinleme keyfi için walkman sonrası portatif cd çalarlar bir devrim gibi idi. Derken mp3 çalarlar cep telefonlarının içine kadar girdi. Peki ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: mp3/mp4/ipod