Özel Arama

Fırsatlar

Firsat-Cenneti.com » Eğitim

TOEFL mu IELTS mi, YDS, Toefl ve ielts farkı, karşılaştırma

TOEFL mu IELTS mi, YDS, Toefl ve ielts farkı, karşılaştırma

İngilizce seviyenizi tescil etmek bakımından girilen TOEFL, IELTS ve YDS sınavlarından hangisi daha kolay dersiniz? Sizler için Toefl ve ielts arasındaki farkları ve puan karşılaştırmasını incelemekteyiz. Yurtdışında eğitim, burs başvurusu, YÖK denklik, uzmanlık ve doktora gibi alanlarda yeterlilik ve atama gibi durumlarda yabancı dil olarak ingilizce bilgisinin tescili için girilen ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: Eğitim


Akademik Makale Nereden Bulunur, Bilimsel Akademik Araştırma Kaynakları

Akademik Makale Nereden Bulunur, Bilimsel Akademik Araştırma Kaynakları

Akademik dergilerde yayımlanan makaleler nereden bulunur ve bilimsel akademik araştırma kaynakları hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Akademik araştırma neticesinde yayınlanan makaleler (Science (social sciences) Citation Index- SCI-Expanded, SSCI ve AHCI tarzı) hakemli uluslar arası dergilerde yayımlanmaktadır. Peki akademik dergi veritabanları hangileri, bilimsel araştırmalar için söz konusu makaleleri nasıl bulabiliriz? Pek çok akademik ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: EğitimDünya ve Türkiye Üniversite Başarı Sıralamaları (Ranking) ve En İyi Üniversiteler

Dünya ve Türkiye Üniversite Başarı Sıralamaları (Ranking) ve En İyi Üniversiteler

Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi başvuruları esnasında dikkat ettiğimiz üniversite sıralamaları hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Yüksek öğrenim amacıyla 4 yıllık lisans eğitimi, yurt içi-yurt dışı master veya doktora için kabul almak amacıyla epey gayret gösterilmektedir. Bu durumda, en iyi üniversiteyi tercih etmek için üniversite başarı sıralamasına dikkat etmek gerekiyor. Peki ... … Devamını oku »

Kampanya Kategorisi: Eğitim