Özel Arama

Fırsatlar

Yabancı, Alman ve İsviçre Çikolata Markaları, Hediyelik Çikolatalar

Özellikle yurtdışından getirilen hediyelik Alman ve İsviçre markalı çikolatalar hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
yabanci cikolatalar
Yurtdışından dönerken hediye olarak sıkça tercih edilen ürünlerden birisi de hediyelik çikolatalardır. Havalimanlarında duty free kısmında sıkça gördüğümüz İsviçre ve Alman çikolata markaları hangileridir?

Türkiye’de Nutella ile bilenen İtalyan Ferrero markası, Ferrero Rocher, Raffaello, Kinder, Mon Chéri gibi ürünlere sahiptir.

Alman Storck çikolata markası ise özellikle Merci ürünleri ile piyasada bilinmektedir. Kendine has özel tasarımlı karton ambalajlı Merci, birden fazla çeşit çikolatayı aynı anda beğeninize sunmaktadır. Storck’un Werther’s original, Toffifee, Knoppers, vb. başka çeşit ürünleri de mevcuttur.

İsviçre çikolata markası Lindt bilhassa lüks tablet çikolataları ile bilinmektedir. %70 ve üzeri bitter dark çikolataları, portakaldan acı kırmızı Şili biberlisine kadar farklı çeşitleri bulunan Lindt çikolata’nın özellikle bütün fındıklı çikolataları ile Lindor ve Excellence markası dikkatinizi çekebilir.

Yüz yılı aşkın tarihi ile Alman çikolata markası Ritter Sport, 100 gramlık veya minik sütlü çikolataları ile tanınmaktadır.

Hediyelik çikolata olarak üretilen Avusturya çikolatası Victor schmidt, ürünlerdeki Mozart resimleri ile kolayca ayırt olunmakta. Mozartkugel’in nuga, marzipan ve koyu çikolatalı ayrı katmanları bulunmaktadır.

Ülker grubu bünyesine katılan Belçika’lı Godiva markası lüks çikolata olarak pek çok çeşit sunmaktadır. İsviçre’li dünya devi Nestle ile Toblerone, Alman Trumpf ve Schogetten markası, İngiliz Cadburry (After Eight), Kraft’ın Milka markası vb. yanında Aldi, Lidl, Real, Tesco vb. mağazaların kendi markaları bulunmaktadır. Türkiye’de Kipa, Real, Rossmann, Carrefour gibi hipermarketlerde yabancı çikolata markalarını bulabilirsiniz.

Peki yabancı çikolatalarda domuz yağı var mıdır? Türk veya Alman pek çok yabancı çikolatada helal damgası yer almamakla beraber, ürün içeriğine bakıldığında yağ olarak bitkisel yağ (palm yağı) kullanıldığı görülmektedir. İçinde likör gibi alkol bulunmayan (chocolate liquor çikolata-kakao özütü demektir ki alkol değildir) ve katkı maddeleri sorunsuz çikolataları gönül rahatlığı ile tadabilirsiniz.İlgili aramalar:
alman çikolata markaları (67), toffifee çikolata helal mi (54), merci çikolata helal mi (42), fin carre çikolata helal mi (41), alman çikolataları (36), alman çikolatası (35), fin carre helal mi (34), toffifee helal mi (33), schogetten helal mi (32), schogetten çikolata helal mi (29), lindt çikolata helal mi (26), isviçre çikolata markaları (23), yabancı çikolata markaları (19), ritter sport domuz yağı (18), ritter sport çikolata domuz yağı var mı (18)

Yayın tarihi:
Konu: "Yabancı, Alman ve İsviçre Çikolata Markaları, Hediyelik Çikolatalar"
Kategori: Tatil-Seyahat

Firsat-Cenneti.com » Tatil-Seyahat » Yabancı, Alman ve İsviçre Çikolata Markaları, Hediyelik Çikolatalar

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?