Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , .

Uluslarası Otel Zincirleri, Türkiye’deki Yabancı Oteller

Türkiye’deki en ünlü yabancı oteller çerçevesinde uluslar arası zincir oteller listesine buradan erişebilirsiniz.
uluslarasi yabancı otel zincirleri
Konferans, toplantı organizyonlarından kongre turizmine, düğün, nişan gibi özel günlerden SPA (fitness, açık-kapalı yüzme havuzu, masaj, termal tedavi, hamam) imkanlarına kadar 5 yıldızlı lüks oteller konaklamanın çok ötesinde işlevlere sahip. Turizmin parlayan yıldızı Türkiye’de, franchise ortaklığı gibi farklı modeller uygulayan çok uluslu şirketlere ait otel zincirlerini görmekteyiz. Dilerseniz sizleri en ünlü yabancı oteller hakkında kısaca bilgilendirelim.

Uluslarası oteller zinciri dendiğinde ilk akla gelenler elbette ki Hilton ve Sheraton Hotel’dir. Dünyada onlarca ülkede yüzlerce otele sahip Hilton’ın Türkiye’de Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Muğla gibi belli başlı illerimizde DoubleTree, Hampton, Conrad gibi farklı isim ve değişik iştirakler şeklinde 20’den fazla oteli bulunmaktadır. Sheraton Otelleri Türkiye’de kendi ismi haricinde Le Méridien gibi farklı adlar dahil olmak üzere İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da 10 yerde bulunuyor.

Ülkemizde yaygın diğer bir çok uluslu otel firması ise Ramada (Plaza) otelleridir. Dünyada 15 farklı marka altında 7400 otele sahip Wyndham grubuna bağlı Ramada Malatya, K.maraş ve Tekirdağ gibi illerimize kadar uzanmıştır. Wyndham otelleri ise İstanbul ve İzmir gibi illerimizden başlayarak yaygınlaşmaya başlamıştır.

Mövenpick Hotels& Resorts Türkiye’de üç büyük ilimizden başlayarak pazara giriş yapmıştır. İsviçreli otel zinciri 20’den fazla ülkede 100’ü aşkın otel işletmektedir.

Kuruluşu 1980’lere dayanan İsviçre’li oteller zinciri Swissotel, 20’den fazla ülkede 50’ye yakın lüks otel işletmektedir. Türkiye’de Bodrum’daki 2 otelden başka üç büyük ilimizde faaliyet göstermektedir.

JW Marriot, Renaissance, Ritz-Carlton gibi farklı markalara sahip Marriot, Türkiye’de üç büyük ilden başka Erzurum ve Antalya’daki toplam 11 oteli ile hizmet vermektedir.

Dünya’da 200’den fazla 5 yıldızlı otele sahip Radisson Blu, Türkiye’de Kayseri ve Mersin’de de şubeler açmıştır. Barcelo Hotels ise İstanbul ve Ankara dışında Avrupa ve Orta Amerika’da özellikle İspanyolca konuşan ülkelere yoğunlaşmıştır.

Dünya’nın en büyük otel zinciri olan Best Western Otelleri, Amerika’ya verdiği önemi ülkemize göstermiş gibi görünmüyor, zira 4 şehirde sadece 15 otel Best Western Hotel olarak faal.

60 ülkede 180’den fazla otele sahip Intercontinental Otelleri, IHG grubu altında, Holiday Inn, Crowne Plaza gibi bilindik markalardan bir tanesi.

Sizler için Türkiye’deki Yabancı Otelleri yani Uluslarası Otel Zincirlerini kısaca özetlemeye çalıştık. Otel sektöründe ne mutlu ki Rixos, Dedeman gibi Dünya’da boy gösteren Türk Otel zincirleri de bulunmakta, umarız daha da yaygınlaştıklarını görebiliriz.İlgili aramalar:
uluslararası zincir oteller listesi (5), YABANCI OTEL İSİMLERİ (5), turkiyedeki yabancı oteller (4), uluslararası otel zincirleri (3), yabancı oteller (3), istanbuldaki yabancı hoteller (2), uluslar arasi zincir oteller listesi (2), türkiyedeki uluslararası otel zincirleri (2), uluslararası turizmde zincir oteller (2), ulusal ve uluslararası oteller zinciri (1), turkuyedeki unlu yabanci otel (1), turkiyedeki ünlü yabanci otel zincirleri (1), uluslararası hotel ismi (1), uluslararası otel zincirlerine ödenen isim hakları (1), ZİNCİR OTELLERİN ÖZELLİKLERİ (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Uluslarası Otel Zincirleri, Türkiye’deki Yabancı Oteller"
Kategori: Tatil-Seyahat

Firsat-Cenneti.com » Tatil-Seyahat » Uluslarası Otel Zincirleri, Türkiye’deki Yabancı Oteller

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?