Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , .

Şişme Yatak Modelleri ve Markaları ile ebatları

Kamp ve misafirlik severler için şişme yatak modelleri ile markaları ve ebatları hakkında bilgiler burada yer almakta.
sisme yatak modelleri
Kamp çadırlarında uyku tulumunun tamamlayıcısı olarak şişme yataklara ihtiyaç duyabilmekteyiz. Misafir ağırlamak için de şişme yatak kolay bir yöntem, zira havası indirildikten sonra ufak bir çanta kadar yer kaplayan bir şişme yatak dar mekanlarda çok işe yarayabilir. Peki şişme yatak çeşitleri neler? Ne tür şişme yataklar var?

Şişme yatakları incelediğimizde öncelikle ebatlara göre farklı çeşitleri görmekteyiz. Söz konusu ebatlar, markalar arasında farklılık gösterebileceği gibi, ülkeler arasında da farklı olabilmektedir. Temelde şişme yatak ebatları şunlar:
Tek kişilik “Twin” (İkiz) şişme yatak ebatı (boy*en): 191 cm * 99 cm
Double şişme yatak ebatı (boy*en): 196 cm* 145 cm
Çift kişilik “Queen” (Kraliçe) şişme yatak ebatı (boy*en): 203 cm * 152 cm
Çift kişilik “King” (kral) şişme yatak ebatı (boy*en): 203 cm * 183 cm

Şişme yatak çeşitlerini tek, çift veya üç katlı olarak da ayırabiliriz. Bazı çift katlı modeller yan yana iki ayrı yatak haline de gelmektedir.

Yatak olmaktan başka, çift kişilik koltuk, şezlong vs. de olabilen çok fonksiyonlu bir şişme yatak koltuk da ihtiyacınız olabilir.

Şişme yatak alırken modeline göre pompaya da ihtiyacınız olacaktır. Elektrikli pompa kullanarak birkaç dakikada şişme yatağınız hazır hale gelecektir. Kamp gibi ortamlar için el veya ayak pompası ile yatağınızı şişirebilirsiniz. Araç çakmağından enerji alabilen hava pompaları da mevcuttur. Şişme yatağı hızlıca indirmek için de pompa kullanabilirsiniz, ancak kimi modellerin oldukça gürültülü çalıştığını belirtelim. Bir kısmı pilli, ayak pompası entegreli modeller işinizi kolaylaştırabilir.

Bunlardan başka kendinden yastıklı, kaydırmaz, kadife yüzeyli veya denizde havuzda kullanılabilen modeller de mevcuttur.

Şişme yatak markaları arasında intex, Bestway, Delta fun, Cosfer, Topshop vs. gibi isimler görebilirsiniz.

Peki şişme yatak nereden alınır? Koçtaş, praktiker gibi yapı marketlerinden başka kamp ürünleri satan pek çok yerden şişme yatak bulabilirsiniz. Pompası ile beraber en az 50 TL gibi bir fiyatı şişme yatak alırken gözden çıkarmak gerekebilir.

Şişme yatağı kullanırken etrafta sivri cisimlerin bulunmamasına özen göstermelisiniz, aksi takdirde yama vs. uygulamanız gerekebilir. Ayrıca kalorifer gibi ısı kaynakları, şişme yataklardan uzakta tutulmalıdır. Şişme yatakları resimde gördüğünüz gibi çocuklar bir eğlence unsuru kullanırken de dikkatli olmakta yarar vardır.İlgili aramalar:
şişme deniz yatağı havasını indirme (2), sisme yatak olculeri (2), en iyi şişme yatak markası (1), istanbul bilisim sisme yatak ebatlari (1), kampanyalı şişme yataklar (1), şişme yatak tek ve çift kişilik yatak fiyatl koltuk olan türü (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Şişme Yatak Modelleri ve Markaları ile ebatları"
Kategori: Tatil-Seyahat

Firsat-Cenneti.com » Tatil-Seyahat » Şişme Yatak Modelleri ve Markaları ile ebatları

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?