Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , , .

OGS hakkında her şey: OGS nasıl alınır, borç sorgulama, kaçak geçiş, ceza, bakiye, ödeme

Otoyollar ve köprülerde yaşanan trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla gişelerde nakit ödeme sistemi iptal edilerek KGS ve OGS aboneliği zorunlu hale geldi. Peki OGS nasıl alınır, nereden alınır, ogs borç sorgulama (bakiye, ceza ödeme), ogs kaçak geçiş sorgulama vb. konularında sizleri aydınlatmak istedik.
OGS borç sorgulama
Otomatik Geçiş Sistemi abonesi olmak gişelerden yüzde 20 indirimli geçme olanağı sağlamakta. Peki OGS nasıl alınır, nereye müracaat etmeli?
OGS nereden alınır?

OGS üyesi olabilmek için Ziraat, Vakıfbank, İş Bankası veya Garanti Bankası yetkili şubeleri ile internet şubelerine başvurabilirsiniz. OGS cihazı ne kadar derseniz 40 TL veya 40 $ bedel ödemeniz gerekmekte. OGS cihazları ilgili banka tarafından belirtilen süre kadar (3-5 yıl) garanti kapsamında bulunmakta. İlgili bankaların internet bankacılığı hizmetlerinden veya eposta/posta ile gelen ekstrelerden OGS geçişlerinizi takip edebilirsiniz.

OGS borç sorgulama:

OGS hesabınız kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı ile ilişkilendirilmediği durumlarda OGS borç sorgulama işlemi yapmanız gerekir. Bankanıza müracaat ediniz. (Ziraat Bankası:444 00 00, İş Bankası: 444 02 02, Garanti Bankası: 444 03 33, Vakıfbank: 444 0 724)

OGS kaçak geçiş sorgulama, OGS ceza ödeme:

OGS kaçak geçiş sorgulama http://ihlal.kgm.gov.tr/otoyol adresinden plaka girilerek yapılabilir. Cezanın PTT şubelerinde 351113 nolu posta çeki hesabına araç plakası belirtilerek ödenmesi mümkündür.

OGS kaçak geçiş cezaları:
OGS hesap iptalinden sonraki geçiş, kayıtlı OGS aracı haricinde başka bir araçla geçildiğinde (cihazın okunamadığı durumlarda), OGS’siz geçiş normal geçişin 11 katı kadar ceza ödenmesi gerekmekte.

OGS cihazı (araç içi etiket):

OGS cihazı geçiş esnasında bip şeklinde öterek giriş-çıkışın kayda alındığını gösterir. Aksi durumlarda başka uyarılar (kredi az gibi) veya arıza söz konusu olabilir. Cihaz kullanma kılavuzuna müracaat ediniz. OGS cihazının doğru yere monte edilmesi kaçak geçiş uyarısına maruz kalmamak için önemlidir. OGS cihazının monte edileceği yer aracınızın ön camına (atermik olup olmaması) bağlıdır. Genel olarak benekli siyah kısım var ise oraya monte edilmelidir denebilir. Cihazın düzgün okunması için ilgili OGS şeridinden 30 km/s hızının altında geçiş yapılmalıdır.

OGS uyarı mesajları:

 • GÜLE GÜLE : Normal geçiş
 • KREDİ AZ! : Kredi yüklenmesi gerek
 • KAÇIŞ : OGS cihazı algılanamamış, sorunu en kısa sürede çözünüz.
 • KARA LST : Kara Listedeki ektronik Etiket. Geçişe devam etmeyiniz!
 • S. FARKLI : Sınıf farklı, geçişe devam etmeyiniz.
 • U DÖNÜŞÜ : Aynı istasyondan giriş ve çıkış anlamında, en yüksek ücret tahsili yapılır
 • GİRİŞ YOK : Giriş kaydı bulunamadığından en yüksek ücret tahsili yapılır
 • SÜRE DOLU : Süre aşımı, en uzak mesafe ücreti tahakkuk eder
 • TANIMSIZ : OGS’ne ait olmayan ya da arızalanmış elektronik etiket. Geçişe devam etmeyiniz!

Geçişle ilgili sorunlarda ogs@kgm.gov.tr adresine eposta atılmalı veya 0212 444 11 17 nolu Çağrı Merkezi aranmalıdır. Arızalı cihazlar için İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Bakım Binası, Boğaziçi Köprüsü Bakım İşletme Başmühendisliği, Mahmutbey İstasyonu, Çamlıca İstasyonu ve İzmir Havalimanı, İzmir Narlıdere , Adana Batı Alın, Gaziantep Kuzey, Ankara Akıncı İstasyonlarında test yaptırabilirsiniz.
Ayrıca itiraz yapma durumunda: OGS çağrı merkezine, OGS Danışma Merkezinin 0212 2634223 nolu faksına dilekçe gönderdiğiniz ya da bol17@kgm.gov.tr, ogs@kgm.gov.tr adreslerine e-mail ile başvuruda bulunduğunuz takdirde gerekli inceleme ve düzeltme işlemleri Karayolları tarafından yapılabilecektir (Dilekçenizde araç plakanızı, OGS hesap numaranızı, giriş/çıkış istasyonlarınızı mutlaka belirtiniz).

Kaçak geçiş yapmışsanız:

Söz konusu plaka adına, geçişin yapıldığı günden itibaren 10 (on) gün içinde OGS ya da Kredili KGS alınması ve hesapların bankalar tarafından aktif duruma getirilmesi durumunda kaçak geçiş cezası normal geçiş ücretine Otomatik çevrilecektir. Bu durum ön dolumlu olan Nakit KGS alınması durumunda geçerli değildir.

Kaynak: KGMİlgili aramalar:
ogs kaçak geçiş sorgulama ödeme (16), OGS KAÇAK GEÇİŞ ÖDEME (12), ogs kaçak geçiş sorgulama ve ödeme (10), ogs kaçak geçiş sorgulama (10), ogs borcu nereye ödenir (6), ogsden kaçak geçiş cezası nereye ödenir (4), ogs cezasi nereye ödenir (4), ogs ceza odeme (3), ogs hafta sonu nereden alınır (3), ogs nereden alırım (3), ogs borcu nereden ödenir (3), ogs ceza nereye ödenir (3), ogs tanımsız geçiş (3), ogs ve kgs cezası ödeme (2), haftasonu ogs nereden alınır (2)

Yayın tarihi:
Konu: "OGS hakkında her şey: OGS nasıl alınır, borç sorgulama, kaçak geçiş, ceza, bakiye, ödeme"
Kategori: Tatil-Seyahat

Firsat-Cenneti.com » Tatil-Seyahat » OGS hakkında her şey: OGS nasıl alınır, borç sorgulama, kaçak geçiş, ceza, bakiye, ödeme

8 Yorum: "OGS hakkında her şey: OGS nasıl alınır, borç sorgulama, kaçak geçiş, ceza, bakiye, ödeme"


 1. MEHMET AYYILDIZ dedi ki:

  22 08 2012 ceşme-izmir aydın otoyolunda ramazan bayramın dörtdüncü günü öylenden sonra geciş yaptım fakat tüm otoyollar ve köprüler bedafadı gece 24 kadar fakat buna ramen ceza göndermişler bunu nasıl itiraz ederim saygılar

 2. Aziz Celik Ceyhanli dedi ki:

  OGS kartimda para kalmadigindan dolayi 14.10.2012 tarihinde fatih sultan mehmet köprüsünde kacak olarak gecmisim köprüde sormadigim polis ve memur kalmadi cezam ne ise ödeyim diye sordugumda sana yazi gelir diye cevap aldim. Aynisini kapikulede sordum bankalara sordum olumlu bir cevap alamadim.Beyefendiler Hanimefendiler benim pilakam yabanci dediysemde kimseye derdimi anlatamadim.almanyaya geldikten hemen internetteki telefon Nr ranizi bulup nasil ödeyecegime dair bilgi aldim ve 31.10.2012 Zirrat bankasina 55 Euro olarak gönderdim lütfen aldiginiz zaman yukaridaki e meile bildirin.bir duyarli vatandas olarak sizden rica ediyorum plaka Nr;GP.BJ.2224.Aziz celik.Wera str 22.73312 Geislingen.

 3. Paul Eldred dedi ki:

  I have an OGS fine. It was 22.50 TL at the time. I tried to pay at Ziraat Bankasi but they said that they needed a makbuz but I never got one in he mail. I also tried to pay at the Vergi Dairesi but they could not help me. What do I do?

 4. yasin dedi ki:

  bizim araç bidefa ogs den ceza yedi ödedik aynı ceza bidaha geldi napa biliriz

 5. adnan yıldırım dedi ki:

  ogs cihazım arızalı oldugundan haberim yoktu otabandan geçtim cezamın ne oldugunu ögrenmek istiyorum

 6. hicran dedi ki:

  ogs ye internetten nasıl başvurabilirim

 7. KAHRAMAN dedi ki:

  OGS KARTIMLA HAFTASONU İSTANBULA OTOBANDAN GİTTİM OGS KARTIMDA PARA OLDUGU HALDE KACIŞ YAZDI BANKAYA SORDUM KARAYOLLARINDAN YAZI GETİR DEĞİŞTİRELİM DEDİLER BENİM HATAM OLMADIGI HALDE VERDİKLERİ CİHAZI BENİM GİDİP KONTROL ETİRMEMİ SÖYLEDİLER YANİ TEKRAR OTBANA GİDİP TEST ETTİRECEKMİŞİM SAYGILAR

 8. leyla ağbuğa dedi ki:

  ogs nasıl alınır nereye başvurmalıyız


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?