Özel Arama

Fırsatlar

Kuşetli vagon nedir, yataklı vagon özellikleri-farklar

Kuşetli vagon ne demek ve yataklı vagon özelliklerini merak edenler için kısa bir bilgilendirme yazısı hazırlamayı uygun bulduk.
yatakli-vagon
TCDD Trenlerinde Kuşetli ve Yatkalı Vagonlar arasındaki farklardan yola çıkarak size bazı temel bilgileri sunmak istiyoruz.

Kimileriniz benim gibi tren yolculuklarında deneyimli değilseniz bu sorunla karşılaşmanız olasıdır. Bazı trenlerde ise kuşetli koltuk diye bir şey satılır. Yatak vardır yatabilirsin. Bazılarında ise yataklı vagon derler, adı üstünde yine yatak vardır yatabilirsin. Peki nedir kuşetli ile yataklı arasındaki farklar?

1- Kuşetli kompartımanlar 4 kişilik, yataklı kompartımanlar ise 2 kişiliktir.
2- Kuşetli de kaç bilet alırsanız alın bilet başına fiyat aynı olup, 4 biletle kompartımanı kapatmazsanız yanınıza başka yolcu gelebilir. Ancak Yataklı vagonda 1 bilet dahi alsanız kompartımanınıza başka bir kişi gelmeyecektir. Ancak bir miktar daha fazla rayici vardır.
örneğin kuşetli de bir bilet 40 lira civarı olabilir ve kaç kişi alırsanız X 40 TL hesabı ile ödeyeceğiniz meblağ belli olur. Yataklı da ise 2 kişilik kompartımanı 2 kişi ile kapatırsanız 135 lira civarı bir toplam ile kişi başı 60-70 lira öderken, tek kişilik bilet almak istediğiniz zaman 100-110 gibi bir fiyat ile o kompartımanı tamamen size ait hale getirmiş oluyorsunuz.
3- Kuşetli de yolculuk yapacak kişiler çocuk ve kadınlardan oluşuyor ise bunu beyan ederek yanınıza gelecek kişilerin sadece bayan olmasını sağlayabiliyorsunuz. (internet satışında da bu seçenek mevcut)
4- Yataklı kompartımanlarda olan artı özellikler mini buzdolabı, lavabo ve bazı trenlerde tuvalet imkanı şeklindedir.İlgili aramalar:
kusetli vagon (75), kuşetli vagon nedir (51), kuşetli vagon ne demek (38), kuşetli vagon özellikleri (26), kuşet nedir (17), yataklı vagon özellikleri (17), tcdd yataklı vagon özellikleri (16), örtülü kuşetli vagon özellikleri (13), örtülü kuşetli ne demek (11), yatakli vagon (10), örtülü kuşetli vagon (8), TCDD KUŞETLİ vagon (8), kuşet (8), mavi tren yataklı vagon özellikleri (8), yataklı tren özellikleri (6)

Yayın tarihi:
Konu: "Kuşetli vagon nedir, yataklı vagon özellikleri-farklar"
Kategori: Tatil-Seyahat

Firsat-Cenneti.com » Tatil-Seyahat » Kuşetli vagon nedir, yataklı vagon özellikleri-farklar

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?