Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , .

Evde vize fotoğrafı nasıl çekilir, Vize fotoğrafı standartları

Vize başvurusunda kullanılmak üzere ihtiyaç duyacağınız vize fotoğrafını evde çekmeye ne dersiniz? Sizlere vize fotoğrafı standartları konusunda da bilgiler sunmaktayız.
vize fotografi standartlari
Pasaport fotoğrafları yanında vize başvurularında da fotoğraf talep edilmektedir, fakat pasaport fotosu vize fotoğrafı yerine kullanılamayabilir. Amerikan vize fotoğrafı standartı farklı olduğu gibi, farklı ülkelerin değişik vize fotoğrafı ebatları olabilmektedir. Sizlere Amerika Birleşik Devletleri vize fotoğrafı standartlarından bahsedip, evde vize fotoğrafı nasıl çekilir sorunuza yanıt vermeye çalışacağız.
Vize fotoğrafı standartları ve ebatları: ABD vize fotoğrafı olarak 5*5 cm ebatlarında vize fotoğrafı gerekmektedir. Resimde görüldüğü gibi baş kısmı 25-35 mm kadar yer kaplamalıdır. 6 ay öncesine kadar çekilmiş olması gereken vize fotoğrafı düz beyaz desenli bir arka plana sahip olmalıdır. Yüz kameranın tam karşısında ve dik olarak bulunmalı, ayrıca fotoğrafta ortalanmış olmalıdır. Gözlerin açık olması, gözlüklerde parlama-yansıma olmaması ve yüzde gölgelenme bulunmaması dikkat edilmesi gereken diğer noktalardır. Gündelik kıyafetle ve nötr bir yüz ifadesi ile çekilmesi gereken vize fotoğrafı yeterince aydınlık olmalıdır. Vize fotoğrafı başörtülü olabilir ancak başörtüsü yüzde gölge yapmamalıdır.

Kendi kendinizin vize veya pasaport fotoğrafını çekmek: Fotoğrafçıda kendinizi strese sokmak istemezseniz, evde vize/pasaport fotoğrafını kendiniz çekebilirsiniz. Özellikle küçük çocukların ve bebeklerin vize fotoğrafını evde çekmek, sizin için büyük kolaylık olabilir. Bu amaçla ihtiyaç duyacağınız malzemeler basit bir tabure, çok düşük kalitede olmayan bir dijital fotoğraf makinesi ile beyaz bir arka zemin veya beyaz boyalı bir duvardır. Evde vize fotosu çekerken fotoğraf makinesini göğüs hizası ile ortalanan bir konuma yerleştirmelisiniz. Yani makine tam karşınızda olmalı. Birisinden yardım alma imkanı yoksa makinenizi sabitleyip zamanlama özelliği ile kendi kendinizin fotoğrafını çekebilirsiniz.

Kaliteli bir fotoğraf elde etmek için aydınlatma konusuna da özellikle dikkat etmelisiniz. Fotoğrafı flaş ile çektiğiniz takdirde, arka zeminde sizi çevreleyen bir gölge oluşabilir. Bunu önlemek veya etkisini asgariye indirmek için tabureye arka fona mümkün mertebe yakın bir konumda oturmalısınız. Diğer bir alternatif yöntem ise günün en aydınlık bir saatinde flaşsız fotoğraf çekmektir. Direk güneş ışığı alan bir yerde fotoğraf çekmek parlamalardan ötürü çok iyi bir tercih olmayabilir. Aydınlatmayı en iyi şekilde ayarlamak için evdeki diğer ışıklardan da yararlanabilirsiniz.

Bebeklerin pasaport-vize fotoğrafını ise onları beyaz bir çarşafın üstüne yatırarak çekebilirsiniz. Çocukların direk kameraya bakmalarını ve kafalarını düzgün tutmalarını temin etmek kolay olmayacaktır ancak deneme yanılma yoluyla emin olun ki başaracaksınız.

Evde vize fotoğrafı çekmenin en avantajlı yönü bolca zamanınızın ve deneme imkanınızın olması. Siz de bundan keyif alacaksanız, denemeye değer diyebiliriz.İlgili aramalar:
acik göğüs fotoğraf evde cekil mis (1), vize için fotoğraf nasıl olmalı (1), vize fotoğrafı nasıl olmalı (1), pasaporttaki fotoraf vizede kullanilr mi (1), pasaport için kullanılan fotoğraf vize için kullanılır mı (1), pasaport fotosu vizede kullanılır mı (1), pasaport fotosu çekme (1), cep telefonuyla vize fotografı nasil cekilir (1), bebeklerin amerikan vizesi resmi nasil cekilir (1), yüz aydınlık fotoğraf nasıl çekilir (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Evde vize fotoğrafı nasıl çekilir, Vize fotoğrafı standartları"
Kategori: Tatil-Seyahat

Firsat-Cenneti.com » Tatil-Seyahat » Evde vize fotoğrafı nasıl çekilir, Vize fotoğrafı standartları

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?