Özel Arama

Fırsatlar

Diyanet Umre Turları, Fiyatlar, Diyanet Umresi Başvuru ve Taksit

Diyanet Umre Turları hakkında bilgilerin derlediği bu yazıda umre fiyatları, başvuru ve taksit olanakları hakkında bilgiler derlenmektedir.
diyanet-umre-turlari
Kutsal topraklarda umre yapmak için Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda umre turları düzenlenmektedir. Diyanet umre turları özel acentelere göre organizasyon büyüklüğü, tecrübe, kar amacı güdülmemesi gibi açılardan farklılık arz etmektedir.

Diyanet umre organizasyonu kapsamında rehberlik, eğitim ve irşat hizmetleri, havalimanı destekleri, sağlık ve yemek hizmetleri, Mescid-i Haram- Otel servisleri hizmetleri ve çeşitli ziyaret programları (Mekke’de Cennetü’l Mualla kabristanı, Arafat, Müzdelife, Sevr ve Nur dağı (Hira mağarası), Medine’de ise Kuba Mescidi, Uhud şehitliği ve Kıbleteyn mescidi, Cennetü’l Baki mezarlığı, vs.) bulunmaktadır. Şunu da belirtmek gerekir ki diyanet umre organizasyonu, yapısı gereği kimi turlar için uçuş saatleri, ikamet edilecek otel ve ikamet süreleri hususlarında birtakım belirsizlikler taşıyabilmektedir.

Tüm Diyanet umre programlarında ağırlık Mekke ve Harem bölgesinde (Kabe’de) olup Medine’de konaklama süreleri 3-5 gün arasındadır. Diyanet umresi fiyatları seçilen umre turunun tarihine ve 2-3 kişilik oda tercihine göre değişmektedir. İlk umre turu Kurban bayramından 2.5 ay sonrasında başlamaktadır.

En kısa süreli Diyanet umre programı 7 günlük olup fiyatı 1750 dolardan (5870 TL’den) başlamaktadır. Konaklanacak otelin niteliği ve açık büfe olanağı nedeniyle 11 günlük Diyanet umre programı 1400 dolar’dan (5050 TL), 14 günlük umre ise 1350 dolardan (4870 TL) başlamaktadır. (Diyanet umre dolar kuru 3,6 dolayındadır.)

Diğer umre programları ise fiyatı 1145 dolardan (4130 TL) (servisli olan ise 995 dolardan-3590 TL) başlayan yürüme mesafeli 14 günlük ve ücreti 1330 dolardan (4790 TL) başlayan yürüme mesafeli 20 günlük ve ücreti 1195 dolardan (4310 TL) başlayan 24 günlük servisli umre turlarıdır.

15 tatilde umreye gitmek isterseniz öğrencilere özel indirimlerden yararlanabilirsiniz. Yarıyıl (sömestr) tatili umre turları yoğun ilgi nedeniyle aylar öncesinden dolmaktadır. Söz konusu umre programı 12-25 yaş aralığındaki öğrenciler için 1065 dolardan (3840 TL), diğer kişiler için ise 1165 dolardan (4200 TL) başlamaktadır. Servisli umre turları fiyatları ise öğrenciler için asgari 950 dolardır (3420 TL). 2 yaş altı bebek ve çocuklar, 25-60 aylık çocuklar ve 6-12 yaş arası çocuklar için daha uygun fiyatlar söz konusudur.

Diyanet umre başvurusu: Diyanet umresine başvuruda bulunmakta için öncelikle yetkili bankalara katılmak istediğiniz umre turunun kodu belirtilerek ücret yatırılması gerekmektedir. Ücret yatırmadan önce düşünmüş olduğunuz umre turunun dolup dolmadığını hac.diyanet.gov.tr sitesinden “umre tur doluluk takibi” kısmından kontrol edebilirsiniz. Ücret yatırma aşamasından sonra il-ilçe müftülüklerinden veya internet sitesinden başvuru kaydı oluşturulması gerekmektedir. Son başvuru tarihinden önce ilgili müftülüğe en az bir yıl geçerli pasaport ve gerekli ise evlilik cüzdanı fotokopisi, vükuatlı nüfus kayıt örneği veya muvafakname gibi belgeler iletilmelidir. Umre öncesinde koruyucu aşı olunması da gerekmektedir.

Taksitle Umre: Diyanet umresini taksitle ödemek isterseniz bu hususta Albaraka Türk Katılım Bankası kampanyasına katılabilirsiniz.

Ramazan umresi, Kudüs umresi: Diyanet Ramazan umresi programları ayrıca ilan edilmektedir. Diyanet’in 4 günlük Kudüs-İstanbul veya 13 günlük Kudüs bağlantılı umre turları da düzenlenmektedir.

En güncel diyanet umre fiyatları, umre broşürü, ve merak edilen diğer hususlar için hac.diyanet.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.İlgili aramalar:
diyanet umre 6-12 yaş çocuklar için fiyat (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Diyanet Umre Turları, Fiyatlar, Diyanet Umresi Başvuru ve Taksit"
Kategori: Tatil-Seyahat

Firsat-Cenneti.com » Tatil-Seyahat » Diyanet Umre Turları, Fiyatlar, Diyanet Umresi Başvuru ve Taksit

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?