Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , .

Avrupa nasıl gezilir? Interrail ile Avrupa turu

Avrupa nasıl gezilir diye merak edenler için interrail tren bileti ile Avrupa turu konusunda bilgi ve tecrübeleri burada bulabilirsiniz.
interrail ile avrupa turu
Yurtdışını gezmek hemen hemen her Türk gencinin bir merakı. Siz de içinizde uhde kalmasını istemezseniz Avrupa’yı hem de çok fazla masraf etmeden gezebilirsiniz. Peki bu ne nasıl mümkün?

Ülkemizdeki otobüsle seyahat sistemi, Avrupa’da çok daha gelişmiş bir tren ağı olarak karşımıza çıkmakta. Üstelik çok daha sık, dakik ve hızlı seferler olarak. Avrupa’da sırtında çantası, sarılı yer minderi, ıvır vızırı asılı pek çok genci tren garlarında görmenizin en önemli nedeni de işte bu ulaşım kolaylığı.

Trenle seyahat Avrupa’daki en yaygın ulaşım aracı. Söz konusu sistemi çekici kılan en önemli öğelerden biri de interrail bileti ile 30 Avrupa ülkesinde dilediğiniz kadar seyahat edebilmek. Peki nedir bu interrail bileti?

Avrupa’daki tren işletmecilerinin bir araya gelerek ortak bir tren bileti olarak tanıdıkları interrail bileti, belli bir ücret ve süre içinde, belli şartlarda size sınırsız gezme olanağı sunmakta. Interrailnet.com adresinde detaylarını bulabileceğiniz bu sistemde 51 euro’dan başlayan fiyatlar ile tek ülke bileti veya 175 euro’dan başlayan fiyatlar ile tüm Avrupa bileti alabiliyorsunuz. 25 yaş altı veya üstü için farklı tarifelerin olduğu interrail biletlerinde 10, 15, 22 veya 30 gün gibi seçenekler mevcut.

Özetle Avrupa nasıl gezilir diyenler için Interrail bileti almanın bunun en kolay yolu olduğunu söyleyebiliriz. Interrail ile gezerken kimi hızlı trenler için (mesela Deutsche Bahn Alman demiryollarında ICE şehirlerarası hızlı trenlerinden) belli bir fark vererek (Zuschlag) yolculuk yapılabilmekte. Bunun haricinde trende 1. sınıf lüks koltuklar yerine 2. sınıf koltuklara oturmanız gerekebiliyor. Ancak tren standartlarının oldukça tatminkar olduğunu ifade edelim.

Interrail ile Avrupa turu için schengen vizesi gibi bir vizeye ihtiyacınız olabilir. Avrupa’da uygun konaklama imkanı arıyorsanız youth hostel denen ucuz otelleri tercih edebilirsiniz. Ancak bu tarz yerlerin bir nevi yurt gibi 8 kişilik odalı olabildiğini belirtelim.

Dilerseniz kalabalık bir gurupla veya 2-3 kişilik arkadaş gurubu ile interrail bileti alarak oldukça keyifli bir Avrupa turu yapmanız mümkündür. Ekseriyetle şehir merkezine oldukça yakın noktalarda bulunan tren garlarındaki turistik bilgi ofisleri, konaklama ihtiyaçlarınızı bile çok kısa sürede halletmenize olanak sağlamakta. Bir miktar ingilizce ile etrafınızda bulunan tabelaları okuyarak, Avrupa’da aradığınızı bulmak, sandığınızdan çok daha kolaydır.İlgili aramalar:
trenle avrupa turu interrail (2), avrupa nasil (2), avrupa nasıl gezilir (2), interraille nasıl gezilir (2), trenle avrupa seyahati nasıl oluyor (1), interrail ile avrupa seyahati (1), interrail avrupa turu (1), bir ayda avrupa nasil gezilir (1), avrupayı trenle gezmek (1), avrupayı nasıl gezebilirim (1), avrupayi nasil ge (1), avrupada nasıl gezilir (1), avrupa trenle nasıl gezilir (1), AVRUPA İNTERRAİL İLE Mİ GEZİLİR (1), avrupa en ucuz nasil gezilir (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Avrupa nasıl gezilir? Interrail ile Avrupa turu"
Kategori: Tatil-Seyahat

Firsat-Cenneti.com » Tatil-Seyahat » Avrupa nasıl gezilir? Interrail ile Avrupa turu

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?