Özel Arama

Fırsatlar

Varis çorabı nasıl giyilir, Varis çorabı bakımı ve yıkanması

Varis çorabı nasıl giyilir diyenlere hitap eden yazımızda varis çorabı bakımı ve yıkanması konusu da ele alınmaktadır.
varis-corabi-nasil-giyilir

Varis çorabı nasıl giyilir? İlk defa varis çorabı giyenler için normal çoraplara göre daha dayanıklı ve az esnek olan varis çorabını giymenin biraz zor olduğunu ifade edelim.

Çoraba zarar verme ihtimaline karşı tırnaklara dikkat edilmesinde ve çorabın üst kısmından fazla çekiştirilmemesinde yarar vardır.

Varis çorapları sabah yataktan kalkar kalkmaz, ayaklarda nem veya ıslaklık bulunmadan giyilmelidir. Dizaltı varis çorabını giymek için elinizi varis çorabının içine sokarak, topuk kısmı kavranmalı ve çorabın üst kısmı ters yüz edilmelidir. Daha sonra çorap içerisine ayağımızı sokup ters kısmı yukarı doğru yerleştirebiliriz. Dilerseniz iki eliniz ile çorabı alt kısımdan kavrayarak yavaşça çorabı giymeniz de mümkündür. Bir takım varis çorabı giydirme aparatlarından da yardım alabilirsiniz.

Çorap vücudun doğal anatomik şeklini almalıdır. Bu bakımdan topuğun yerine oturmasına dikkat edilmelidir. Varis çorabı giyildikten sonra herhangi bir rahatsızlık ve acı duyulur veya çorapta düzeltemediğiniz bir katlanma meydana gelirse çorap çıkarılmalıdır.

Varis çorabı bakımı ve yıkanması: Varis çorabı 40 derece civarı ılık suda elde yıkanmalıdır. Çamaşır ve kurutma makinesi varis çorabına zarar verebilir. Ayrıca çamaşır suyu veya deterjan yerine hassas ve narin çamaşırlara özel sıvı sabun kullanmanız da yarar vardır. Çorabınızı kuruturken düz bir yere sermeniz ve güneş, kalorifer, soba gibi ısı kaynaklarından uzak tutmanız çorabınızın ömrünü koruyarak ve işlevselliğini muhafaza etmek bakımından gereklidir.

Kimlerde varis görülür, varis oluşmasını engellemek ve hamilelikte varisi önlemek İçin Yapılması Gerekenler başlıklı yazımız için tıklayınız.İlgili aramalar:
varis çorabı nasıl giyilir (10), varis corabi nasil yikanir (9), varis çorabı bakımı (8), varis çorabı nasıl yıkanır hakkında bilgi (2), varis çorabı neyle yıkanır (2), varis corabi yikanir mi (2), varis çorabı yıkanırırmı (2), varis çorabı yikanirmi (2), varis çorabının yıkanması (1), varis çorabı yıkama (1), varis çorabk neyle temizlenir (1), varis çorabı nasıl yıkanmalı (1), varis çorapları nasıl giyilmelidir (1), varis çorapları nasıl yıkanır (1), varis çorabı nasıl giyilmeli (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Varis çorabı nasıl giyilir, Varis çorabı bakımı ve yıkanması"
Kategori: Sağlık-Spor

Firsat-Cenneti.com » Sağlık-Spor » Varis çorabı nasıl giyilir, Varis çorabı bakımı ve yıkanması

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?