Özel Arama

Fırsatlar

Şarjlı Diş Fırçası Kullanımı ve Oral-B Braun Yedek Başlıkları

Özellikle Oral-b Şarjlı Diş Fırçaları modelleri hakkında bilgiler sunduğumuz bu yazıda Oral-B yedek başlık çeşitlerini incelemekteyiz.
oral b sarjli dis fircalari
Diş fırçasında yeni teknolojilerin uygulanması ile geliştirilen şarjlı diş fırçaları, temelde yüksek miktarda salınım ile dönme/titreşim hareketi yapan diş fırça başlıkları ile çalışmaktadır. Diş fırça başlığının yüksek frekanslı hareketi, el ile manuel fırçalamaya nazaran dişin daha çok noktasına ulaşarak daha iyi temizleme olanağı getirmektedir. Şarjlı diş fırçaları yorumlarına baktığımız kullanıcıların bu tarz fırçaların daha iyi temizlediğine ilişkin yorumlarını görmekte, diş hekimlerinden ise bu tarz diş fırçalarını özendirici tavsiyelerini işitmekteyiz.

Dönerli veya hareketli diş fırçası olarak da isimlendirebileceğimiz elektrikli diş fırçaları markaları arasında Oral-B Braun, Philips sonic care veya Colgate pilli diş fırçaları bulunmaktadır. Piyasanın hakimi durumundaki Oral-B şarjlı diş fırçası modellerini incelediğimizde seçenekler arasında:

– Kalem pil ile çalışan Oral-B Expert,
– Zamanlayıcıya ve dakikada 7600 dönme/titreşim sayısına sahip Oral-B Vitality,
– Basınç sensörlü, dönme ve titreşim yanında ileri geri salınım yaparak 3 boyutlu temizlik sağlayan Oral-B Pro 500 ve Pro 750 (20.000 salınım, 8.800 dönme titreşim)
– Teknik bakımdan daha üstün Pro 1000 ve Pro 3000 modelleri (40.000 salınım, 8.800 titreşim)
– Ve son olarak bluetooth teknolojisi yanında akıllı telefon uygulaması ve pozisyon algılama özellikleri ile donatılmış Genius 8900 ve Genius 9000 (45.000 salınım, 9.900 titreşim) bulunmaktadır.

Üst modellerde daha düşük devir kullanan hassas modu yanında beyazlık ve dil temizleme gibi fonksiyonlar da mevcuttur. Kimi ürün kutularından cep telefon tutucu ve seyahat kabı gibi şık aksesuarlar ile farklı başlıklar da çıkmaktadır.

Oral-B Yedek Fırça Başlıklarına baktığımızda ihtiyaca göre tasarlanmış farklı diş fırça başlıklarını görmekteyiz. Her ne kadar piyasa fiyatı daha ucuz, muadil yani uyumlu ürünleri bulmak mümkün olsa da garanti bakımından bunları tercih etmek riskli olabilir.

Oral-B şarjlı diş fırçası başlıkları arasında:
– Diş eti çizgisinde etkin temizlik sağlayan Precision Clean (hassas temizlik)
– Diş aralarını daha iyi temizleyen ve klasik diş fırçası kullanma hissi veren Trizone
– Açılı kıllar ile bakteri plakasını etkin bir şekilde temizleyen CrossAction ve
– Derinlemesine temizlik sunan Floss Action (Diş ipi etkisi) bulunmaktadır.

Günlük temizliğin ötesinde özel çözümler sunan Braun diş fırçası yedek başlıklar olarak
– Daha yumuşak kıllar barındıran Sensitive (Hassas)
– Yüzey lekelerini temizlik 3D White (Beyazlık)
Dual clean
Power tip
– Diş teli bulunanlar için Ortho ortodontik başlık
– ve çocuklar için özel fırça ve başlıklar bulunmaktadır.

Ağızda yarattığı temizlik hissi ile pek çok kullanıcının önerdiği şarjlı diş fırçaları ağız ve diş yapısına bağlı olmakla beraber diş ipi kullanma ihtiyacını tamamen ortadan kaldırmamaktadır. Ancak daha fazla bakteri plağı temizliği için günde en az 2 defa 2 dakika süreyle kullanılmaları önerilmektedir.
Yayın tarihi:
Konu: "Şarjlı Diş Fırçası Kullanımı ve Oral-B Braun Yedek Başlıkları"
Kategori: Sağlık-Spor

Firsat-Cenneti.com » Sağlık-Spor » Şarjlı Diş Fırçası Kullanımı ve Oral-B Braun Yedek Başlıkları

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?