Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , .

Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir, Cildi Güzelleştirmek için tavsiyeler

Cildimiz en doğal elbisemiz. Cildine özen gösterenler için cilt bakım ürünleri konusunda bazı temel bilgiler sunmak istiyoruz. Cildi güzelleştirmek için neler yapmalı? Firsat-cenneti.com farkıyla cilt bakım ürünleri:
cilt bakim urunleri
Cilt bakım ürünleri nelerdir? Güzellik piyasasında pek çok çeşitte cilt bakım ürünleri ile karşılaşıyoruz. Kışın soğuğun etkisinden koruyan vazelin veya arko krem dahi en basit ve etkili cilt bakım ürünlerinden sayılabilir. Ancak geçen yılların etkisi ile yaşlanmanın etkilerine karşı cildi güzelleştirmek amacıyla farklı cilt bakım ürünleri kullanmak gerekmekte. Örneğin menepozda cilt bakımı üzerinde önemle durulan konulardan biri. Kırışık önleyici kremler, anti-aging tabletler ve yaşlanma karşıtı kremler bu grupta özel etkileri ile talep görmekte.

Kimi bayanlar pürüzsüz bir cilt için örneğin ceviz kabuğunun faydalarından yararlanmakta. Farklı cilt tipleri için mesela yağlı cilt bakımı, kuru cilt bakımına (çatlamış el veya dudaklara) yönelik değişik cilt bakım ürünleri de bulunmakta. Cilt lekeleri ile başı dertte olanlar için cilt lekesine bitkisel çözümler veya güneş lekesi kremleri daha hassas bir cilde sahip olanlar tarafından tercih edilmekte. Cildi güzelleştirmek için bronzlaştırıcı kremlerin yaz ayları boyunca epey tüketildiğini de biliyoruz.

Gördüğünüz gibi çok farklı ihtiyaçlar ve farklı cilt tipleri için onlarca marka cilt bakım ürünleri bulunmakta. Sıkılaştırıcı, onarıcı, besleyici, vb. özelliklerde farklı seçenekler mevcut. Pahalı ürünler yerine evde cilt bakım maskeleri hazırlamak da tercihiniz olabilir. Kabaca bazı cilt bakım ürünlerini incelersek:

Avon cilt bakım ürünleri şüphesiz en çok bilinen ürünler. Avon kataloğunda detaylarını görebileceğiniz Avon kozmetik ürünleri arasında yenileyici cilt bakım serumları, 3′ü 1 arada krem (temizleyici, tonik ve nemlendirici), yüz kremi, body losyon, prinç yağı, cilt canlandırıcı serum, yüz bakım serumu gibi ürünler göze çarpmakta.
Neutrogena cilt bakım ürünlerinde sivilcelere çözüm, güneş kremi, anti-aging vb. ürünler görmekteyiz.
Nivea marka cilt bakım ürünleri ise losyon, süt, yağ, el kremi ve jel formunda değişik ürünler bulundurmakta.
Dermokil cilt bakım ürünlerinde yağlı, kuru, akneli ciltler için maskeler ve çeşitli nemlendirici ve tonikler yer almakta.
Diadermine markası ise cilt temizleyici, kırışık azaltıcı, hücre yenileyici bazı ürünler sunmakta.
OHT Peptide 3 yaşlanmayı geciktiren kırışık önleyici kremlerden bir tanesi. Ancak fiyatının ülkemiz sınırlarında biraz pahalı olduğunu belirtelim.
Vichy cilt bakım ürünlerinin cilt analizi sonrasında uygulanmasını önermekte. Hassasiyeti azaltan nemlendirici bakım serisi, çatlaklara karşı yoğun bakım, sarkmalara karşı bakım, leke giderici, selülit karşıtı inceltici bakım vs. gibi ürünler Vichy ailesinde yer alıyor.
Olay cilt bakım ürünleri temizleyici, anti-aging ve nemlendiriciler olarak ayrılmakta. Bunlardan dikkat çekenler temizleme sütü, yüz yıkama jeli, gündüz ve gece kremi, UV losyon vs. sayılabilir.
Gördüğünüz gibi pek çok farklı ihtiyaç için değişik cilt bakım ürünleri yer almakta. Siz de öncelikle ihtiyacınızı profesyoneller yardımı ile tespit ederek cildinize destek olabilirsiniz.İlgili aramalar:
cilt bakımı kozmetikleri nelerdir (4), Cildi güzelleştirmek için tavsiyeler (2), cilt bakım kozmetikleri nelerdir (2), cilt guzellestiren serumlar (2), cilt bakım ürünleri nelerdir (1), güzelleştiren nemlendirici yüz kremi (1), nivea bakım ürünleri nelerdir (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir, Cildi Güzelleştirmek için tavsiyeler"
Kategori: Sağlık-Spor

Firsat-Cenneti.com » Sağlık-Spor » Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir, Cildi Güzelleştirmek için tavsiyeler

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?