Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , .

Bisiklet markaları, Dağ-Yarış Bisiklet çeşitleri ve fiyatları

Bisiklet markaları ile bisiklet çeşitleri ve fiyatlarından bahsettiğimiz bu yazıda, bisiklet almak istiyorum diyenler için yol gösterici bilgiler bulunmaktadır.
bisiklet markalari
Bisiklet markaları olarak dünyaca ünlü markalardan, çinden ithal veya yerel bazı üreticilere kadar pek çok seçenek mevcut. Schwinn, Geotech, Ümit, B’twin (Decathlon’un italyada üretim yapan markası) , BMX, Cannondale, Salcano en çok gördüğümüz bisiklet markaları.

Bisiklet çeşitlerini incelediğimizde öncelikle kullanım amacına göre farklı modeller görmekteyiz. Pürüzlü-engebeli yüzeylere uygun dağ bisikleti, günlük kullanıma uygun şehir (tur) bisikleti, uzun mesafeler için ideal yarış-yol bisikleti ve hibrit, 3 tekerlekli, tek tekerlekli veya eşli kullanılan bisiklet çeşitleri mevcuttur.

Temelde bisikletin en dikkat çeken özelliği lastik çapıdır. Çocuklar için uygun olan 12, 16, 20 inch lastik ebatlarından başka yetişkinlere özel 24, 26, 28 inch ebatlı lastikler bulunmaktadır. Bisikletin türüne göre lastik kalınlıkları da değişkendir.

Bunlardan başka bisiklet modelleri erkek, bayan ve çocuklar için farklılık gösterir. Amörtisörlü, farklı karbon fiber, alüminyum, titanyum veya kompozit gibi malzemelerden imal edilmiş, sarsıntıları azaltan (sele ile gövde arasında) amörtisörlü, (ön sepet ve port bagaj ile) yük taşımaya uygun, taşımayı kolaylaştıran katlanabilir, pedal çevirme gereği bırakmayan elektrikli bisiklet modelleri ve evde kullanıma uygun kondisyon bisikletleri de mevcuttur. Güvenliğe ayrı önem verenler için v-fren veya tambur fren gibi farklı mekanizmalar bulunduğunu da belirtelim.

Kabaca bisiklet fiyatlarına baktığımızda, 16″ çocuk bisikletleri 100 TL’den başlayan fiyatlara sahiptir. Bim aktüel ürünler arasında 180 TL’ye kadar 26″ ucuz bir bisiklet de bulabilirsiniz. Ancak gerçek anlamda kaliteli bir bisiklet için birkaç yüz liradan birkaç bin liraya kadar bir bütçe ayırmalısınız.

Bisiklet alırken nelere dikkat etmeli? Bisiklet alırken dikkat edilmesi gereken ilk unsur bisikletin ne amaçla kullanılacağıdır. Hobi veya ulaşım amaçlı kullanılacak bir bisiklet ile spor için alınan bisiklet arasında doğal farklar bulunmalıdır.

Bisikleti inişli çıkışlı yerlerde kullanacaksınız, 21 vitesli bir bisiklet yokuşları daha rahat çıkmanıza olanak sağlayacaktır. Bisikleti birden fazla kişi kullanacaksa, sele yüksekliğinin kolayca ayarlanmasına imkan sağlayan sele kepçesinin bulunmasına dikkat ediniz. Yağışlı havada bisiklet kullanmanız gerekecekse, çamurluklar kıyafetlerinizin temiz kalmasına yardımcı olacaktır.

Kaliteli bir bisiklet almayı düşünüyorsanız sizin için bisikleti oluşturan temel parçalar önem kazanacaktır. Peki bisikleti oluşturan elemanlar nelerdir? Bunlar hareketli parçalar olan (schimano) vites, vites kolu ve aktarma elemanları, pedal, zincir ve fren’den başka kadro, maşa, jant, lastik, aynakol, (yüksekliği ayarlanabilen) gidon boğazı gibi pek çok parçadır. Özellikle hareketli parçaların aynı üreticiden temin edilmesi, uyum bakımından tercih edilir.

Bisiklet alırken ihtiyaç duyacağınız aksesuar ve yedek parçaları da unutmamalısınız. Bunlar aydınlatma ürünleri, yan ayak, ayna, kask, gözlük, matara, kilit, ayna, iç lastik, pompa, bisiklet taşıma aparatı vs. olarak sıralanabilir.

Peki bisiklet nereden alınır? Bisiklet pek çok büyük marketin kataloglarını süslemekte. Ancak fiyat bakımından size uygunsa, uzun süreli, keyifli ve sorunsuz bir kullanım için kaliteli bir bisiklet araştırmanız daha anlamlıdır. Bu amaçla decathlon gibi spor mağazaları, delta bisiklet gibi bisiklet satıcılarına bakabilirsiniz.

Son olarak bisikletinizin bakımını yapmayı veya yaptırmayı, bisikleti nemden yağmurdan uzak tutmayı unutmayınız. Herkese keyifli sürüşler.İlgili aramalar:
bisiklet markaları (6), Bısıklet Cesıtlerı Ve Fıyatları (3), katlanabilir Çİnden bisiklet (2), bim bisiklet kampanyası (2), En ünlü bisiklet markasi (2), itslyada un çesitleri (1), hotbirt uydu ayarlarken hangı frekanslar gırılır (1), hotbird uydu frekansları otomatik arama (1), elektrikli bisiklet nerede imal ediliyor (1), decathlon yaris bisiklet modelleri (1), bisikleti üç tekerli ye dönüştürme aparatları (1), bisiklet markaları ve fiyatları (1), BİSİKLET MARKALARI VE ÇAŞİTLERİ (1), bisiklet çeşitleri ve fiyatları sepetli (1), bisiklet alırken nelere dikkat edilmeli markaları (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Bisiklet markaları, Dağ-Yarış Bisiklet çeşitleri ve fiyatları"
Kategori: Sağlık-Spor

Firsat-Cenneti.com » Sağlık-Spor » Bisiklet markaları, Dağ-Yarış Bisiklet çeşitleri ve fiyatları

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?