Özel Arama

Fırsatlar

Proje Desteği Veren Kurum ve Kuruluşlar, Hibe ve Proje Destekleri

Proje desteği nereden alınır diye merak edenler için hazırladığımız bu yazıda hibe veya katkı şeklinde proje desteği veren kuruluşlar ve kurumları incelemekteyiz.
proje-destegi
AB üyelik yolunda ilerlediğimiz dönemde gündeme gelen proje destekleri , kamu kurum ve kuruluşlarının çeşitli programları ile gittikçe yaygınlaşmakta. Peki hangi bakanlıklar ne tip projelere destek veriyor? Girişimci özel sektör şirketi, sivil toplum kuruluşu dernek ve vakıf, okul, vs. için ne şekilde destekler mevcut?

Kosgeb proje destekleri 27 bin TL hibe, 70 bin TL kredi gibi bu alanda en çok bilinen örneklere sahip. Kosgeb bünyesinde KOBİ ve Tematik Proje, İşbirliği Güçbirliği, AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama, Genel, Girişimcilik Destek Programı, Gelişen İşletmeler Piyasası gibi alanlarda Kobi Destek Programları yanısıra kredi faiz desteği ve laboratuvar hizmetleri gibi destekler mevcuttur.

Tübitak proje destekleri : Ulusal Destek Programları çerçevesinde akademik, kamu, girişimcilik, bilimsel etkinlik, bilim ve toplum başlıklarında, bilimsel ve teknolojik araştırma projeleri, AR-GE, üniversite-sanayi işbirliği, patent, teknoloji transferi, yeni fikir ve ürünler araştırma, bilim fuarları ve etkinlikler gibi alanlarda destekleme programlarına sahip olan Tübitakta çeşitli sanayi teşviklerine kadar pek çok proje desteği bulunmaktadır.

AB proje destekleri katılım öncesi mali yardım aracı olarak AB fonları kapsamında devam etmektedir. Hibe şeklindeki AB Birlik Programları, hayat boyu öğrenme, mikro hibeden başka Erasmus, Jean Monnet burs programı, spor gibi Ulusal Ajans tarafından yürütülen destekler de vardır.

GSB Destekleri: AB hibesi olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2012 yılından bu yana devam eden Gençlik Projeleri Destek Programı yılda 2 çağrı dönemi olarak yürütülmektedir. “Gençliğin kişisel ve sosyal gelişimi, karar alma-uygulama süreçlerine katkı, sosyal hayata katılım, yenilikçi fikirler amaçlı projeleri” kapsayan programda hareketlilik, gönüllülük, katılım, sosyal uyum, girişimcilik, kültür ve sanat, eğitim, bilim, yenilikçilik ve araştırma gibi alanlarda maliyeti birkaç yüz bin TL’ye kadar olan projeler desteklenmektedir.

Sosyal Destek Programı olarak Kalkınma Bakanlığı (eski DPT-Devlet Planlama Teşkilatı) tarafından koordine edilen SODES programında özellikle Güney Doğu ve Doğu illeri başta olmak üzere dezavantajlı bölgeler hedeflenmiştir. Sodes kapsamında istihdam (iş kurma), sosyal içerme (yoksulluğun azaltılması, yaşam standartı yükseltme) ile kültür, sanat ve spor faaliyetleri desteklenmektedir.

Yerel kalkınmayı destekleme amacındaki Kalkınma Ajansları, farklı kapsam ve kriterlere sahip mali destek programı teklif çağrıları ile birçok projeye hibe veya katkı şeklinde proje desteği yürütmektedir.

Bunların yanında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın arge, enerji verimliliği vs. proje destekleri , işkur destekleri, hazine müsteşarlığı yatırım teşvikleri; fuar, istihdam, tasarım, turquality gibi çeşitli devlet yardımları gibi proje-yatırım teşvikleri de mevcuttur.

Detaylarını ilgili resmi sayfalardan edinebileceğiniz üzere pek çok kurum-kuruluş tarafından belirli amaçlara uygun projelere maddi yardımlar yapılmaktadır. Mevcut fikriniz için hali hazırda aktif bir çağrı olmayabilir ancak hazırlıklı olmak bakımından projenizi hazırlamanız ve fırsatları kollamanızda yarar vardır.İlgili aramalar:
proje desteği veren kurumlar (10), bilimsel projelere destek veren kuruluşlar (9), proje desteği (6), hibe veren kurum ve kuruluşlar (6), proje destekleri (6), projelere destek veren kuruluşlar (4), proje veren kuruluşlar (3), ülkemizde projelere destek veren kurumlar (3), hibe veren kurumlar (3), hibe desteği veren kurumlar (3), hibe projeleri hazırlayan kurumlar (2), projeye destek veren kuruluşlar (2), hibe veren kuruluşlar (2), spora destek veren kuruluşlar (2), eğitim projelerini destekleyecek kurum ve kuruluşlar (2)

Yayın tarihi:
Konu: "Proje Desteği Veren Kurum ve Kuruluşlar, Hibe ve Proje Destekleri"
Kategori: Proje

Firsat-Cenneti.com » Proje » Proje Desteği Veren Kurum ve Kuruluşlar, Hibe ve Proje Destekleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?