Özel Arama

Fırsatlar

Lego nasıl bir oyuncak, Lego setleri hakkında bilgiler

Lego oyuncakları hakkında bilgileri derlemeye çalıştığımız bu yazımızda, lego setlerini inceliyoruz.
lego oyuncaklari
Birbirine geçmeli plastik parçaların ismi haline gelen Legolar, nesilden nesile devam eden bir gelenek olma yolunda ilerlemektedir. Danimarka menşeili Lego’lar güncel film, çizgi film karakterleri veya temalara göre çıkan yeni setleri ile ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Peki Lego nasıl bir oyuncaktır?

Lego 1-1.5 yaştan itibaren çocukların oynayabileceği, el becerisini artıran, düşünmeye yeteneğini geliştiren, öğretici, yaratıcı fikirleri canlandırmaya yardımcı yap-boz tarzı bir oyuncaktır. Kimi setlerinde onlarca parça bulunan Legoların, binlerce parçadan oluşan ve yapım talimatlarını takip etmeniz gereken (Lego teknik gibi) setleri de bulunmaktadır.

Kullanılan malzeme ve kenetlenme kalitesi ile nispeten ucuz taklitlerinden ayrılan Lego’ların birkaç yüz tl’ye satılan oldukça pahalı modellerini de bulabilirsiniz. Şimdi kısaca Lego setlerini tanımaya çalışalım:

Lego duplo setleri 5 yaşına kadar küçük çocuklar için geliştirilmiş normal legoların iki katı büyüklüğünde parçalardan oluşmaktadır. Rakamlar ve harfler, çiftlik-orman hayvanları, bitkiler, taşıtlar, disney karakterleri vb. konularındaki setler, motor becerileri ve hayal gücünü geliştirme anlamında yararlı kabul edilmektedir.

4-7 yaş grubuna hitap eden Lego juniors geçiş niteliği taşıyan ve yapımı kolay setlerden oluşmaktadır.

Yapabileceklerinizin hayal gücünüzle sınırlı olduğu Lego classic serisi ise 4-99 şeklinde geniş bir yaş grubuna hitap etmektedir. Lego klasikler belirli bir tema ağırlıklı olmayıp içerisinde bazı fikirleri de barındıran çok çeşitli parçalardan oluşmaktadır.

Lego’nun özellikle kızlar için tasarladığı modeller arasında Lego friends, Lego elves ve lego disney prenses setlerini bulabilirsiniz. Sadece erkeklere yönelik olmamakla beraber hareketli parçalara sahip Lego creator, Lego city, süper kahraman legoları, yarış arabaları, star wars (yıldız savaşları) setleri de ilgi çekecek seçeneklere sahiptir. Teknik becerisi yüksek bireyler için geliştirilen Lego technic setleri arasında helikopter, vinç, yarış arabası, kamyon, motorsiklet gibi yapması eğlenceli olduğu kadar, kafa yorucu modeller de bulunmaktadır.

Lego minifigürler ise Lego setlerinden ayrıca alabileceğiniz ve oyununuza renk katabilecek insan, hayvan vb. şekillerden oluşmaktadır.

Birbirleri ile mükemmel uyum sağlayan parçalara ve onlarca farklı temadaki setleri ile bu alanda lider konumda bulunan Lego oyuncaklarına bir kısmı ülkemizde bulunmayan Megablocks, Nanoblocks, Ausini, Sluban, K’nex, kre’o gibi veya mıknatıslı veya birbirine geçmeli farklı alternatifler bulunduğunu da hatırlatalım.İlgili aramalar:
oyuncak legolar (4), AUSİNİ LEGO NASIL (1), oyuncak lego (1), letgodan alış verişl nasıl yapıllır (1), letgo alısverıs nasıl oluyor (1), lego technic nasildir (1), lego oyuncakları nasıl bulunmuştur hakkında bilgi (1), lego cenneti (1), hangi yaşa nasıl lego (1), gimat gida marketleri (1), diyarbakırdaki oyuncakçılardaki lego seti fiyatları kısa bilgi (1), content (1), şokta geçen haftaki ürünler lego seti (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Lego nasıl bir oyuncak, Lego setleri hakkında bilgiler"
Kategori: Oyuncak

Firsat-Cenneti.com » Oyuncak » Lego nasıl bir oyuncak, Lego setleri hakkında bilgiler

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?