Özel Arama

Fırsatlar

Turkcell, Avea ve Vodafone Araç Plaka Kaza Sorgulama

İkinci el araba alırken işinize yarayabilecek Tramer araç kaza ve hasar sorgulama hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
araba kaza sorgulama
2. el araba almayı düşünüyorsanız, yapmanız gereken işlemlerden birisi de almayı düşündüğünüz aracın önceden kaza veya hasarı olup olmadığı öğrenmek. Bu konuda Tramer, trafik sigortaları bilgi ve gözetim merkezi tarafından sunulan bu hizmeti Avea, Turkcell veya Vodafone cep telefonlarınızdan SMS kısa mesaj ile kullanabilirsiniz.

Hasarlı araç sorgulama servisi numarası tüm operatörler için 5664’tür. Söz konusu servis ile kaza, hasar, poliçe, mağdur ve sigorta konularında bilgiler elde edilebilmektedir. Peki söz konusu hizmet nasıl kullanılır?

Avea-Turkcell-Vodafone 5664 Araç sorgulama kullanımı:

Araç Hasar sorgusu için;
Plaka No’yu 5664’e veya HASAR S boşluk bırakıp Şasi No’yu 5664’e veya HASAR M boşluk bırakıp Motor No’yu 5664’e,

2. el Araç Kaza sorgusu için;
KAZA boşluk bırakıp Plaka No’yu 5664’e veya KAZA boşluk bırakıp TC Kimlik No’yu 5664’e veya KAZA boşluk bırakıp TRAMER İhbar No’yu 5664’e,

Sigorta Poliçe sorgusu için;
TRAFİK boşluk Plaka No veya KASKO boşluk Plaka No yazıp 5664’e veya TRAFİK S boşluk Şasi No veya KASKO S boşluk Şasi No yazıp 5664’e veya TRAFİK M boşluk Motor No veya KASKO M boşluk Motor No yazıp 5664’e,

Araç Mağdur sorgusu için;
MAĞDUR boşluk TC Kimlik No yazıp 5664’e,

Sigortalarım servisi için;
TC Kimlik No yazıp 5664’e veya Vergi No yazıp 5664’e gönderebilirsiniz.

Söz konusu sms servislerinin ücreti operatörler arasında farklılık göstermemekte olup araç hasar sorgulama için 4 TL, araç kaza sorgulama için 2,8 TL, poliçe sorgulama 2,4 TL, mağdur sorgulama 2 TL sigortalarım servisi ise 3,2 TL olarak ücretlendirilmektedir. (En güncel fiyatlar için operatör resmi sitelerini ziyaret ediniz.)

Tramer tarafından verilen bilgilere göre hasar geçmişi sorgulama veritabanı 2003 yılı sonrası verilerine dayanmaktadır. Söz konusu bilgiler sigorta şirketleri tarafından kasko veya trafik sigortası ödemelerinden elde edilmektedir. Bir defaya mahsus yapılan cam hasar ödemeleri sistemde kayıtlı değildir.

2. el araba kaza sorgulama verilerinde ise şahısların kendileri tarafından doldurulan “Kaza Tespit tutanağı (KTT)” bilgileri bulunmaktadır. Polis ve jandarma tarafından hazırlanmış kayıtlar bulunmamaktadır.

SMS servisini kullanmak yerine tramer internet sitesinden cep telefonu numaranızı teyit ederek veya iphone uygulaması otokontrol’u kullanarak da hizmetten yararlanabilirsiniz. Ödenecek ücrette farklılık bulunmamaktadır. Sistemde henüz abonelik veya toplu sorgulama indirimi bulunmamaktadır. Ayrıca kaza ve hasar için ayrı veritabanları bulunması gereksiz işlem maliyetine yol açmaktadır.
Yayın tarihi:
Konu: "Turkcell, Avea ve Vodafone Araç Plaka Kaza Sorgulama"
Kategori: Oto

Firsat-Cenneti.com » Oto » Turkcell, Avea ve Vodafone Araç Plaka Kaza Sorgulama

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?