Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , .

En az yakan arabalar, en tasarruflu dizel otomobiller

En az yakan arabalar ve en tasarruflu dizel otomobiller hangileri dersiniz? İşte sanayi bakanlığınca açıklanan en az yakan arabalar:
en az yakan arabalar
El yakan benzin ve motorin fiyatları ve ucuz benzin, yakıt tasarruf sistemleri arayışlarına rağmen en az yakan arabalar hala çok gözde. Araba tercihinde belki en önemlisi yakıt tasarrufu değil elbette, iç mekanın genişliği, güvenlik, konfor, tasarım, vs. de oldukça önemli. Ancak rutin işe gidiş geliş için düşünülecek bir araba için yakıt tasarrufu fevkalade önemli. İşte en az yakan arabalar:
Sanayi bakanlığı verilerine göre en az yakan arabalar tabii ki dizel otomobiller. Buna göre en az yakan araba Opel Corsa 1.3. 100 km.’de 3,5 litre yakan opel corsa km başı 12,5 kuruşluk ideal yakıt tüketimine sahip. Volvo dizel arabalar da son derece az yakmakta. İkinci sıraya yerleşen Volvo S40 ise 100 km’de 3.8 litre tüketmekte. Volvo c30 ve v50 modelleri de oldukça düşük yakıt tüketimine sahip. Tüm tasarruflu araçların manuel şanzumana sahip olduğunu belirtmekte yarar var. En düşük yakıt tüketimli dizel araçlar seat ibiza, audi a1 olarak sıralanmaya devam etmekte.
En az benzin tüketen araçlar ise çok bilindik modeller değil. Smart model otomobiller 100 km.de 4,4 litrelik yakıt tüketimleri ile ilk sıraları kapmış durumdalar. Suzuki Alto, Citroen C1, Peugeout 107’de 5 litrenin altında yakıt tüketimine sahip benzinli araçlardan. Bu listede manuel modeller yanında otomatik, mekanik araçları da görebiliyoruz. Aşağıda zaman gazetesinden en az yakan arabalar listesini görebilirsiniz.
LPG’li benzinli araçlar da oldukça düşük yakıt tüketimine sahip. Buna göre Proton Savy ve Laga modeli ile Dacia Logan, Sandero,
en az yakan arabalar
Sıralamada daha çok B sınıfı araçların ilk sıraları aldığını görebiliyoruz. Ve tabii ki fazla ağır olmayan küçük ve dizel otomobiller dikkat çekmekte. Siz de kendi aracınızın yakıt tüketimini paylaşarak, meraklılarına yön gösterebilirsiniz.İlgili aramalar:
AZ YAKAN DİZEL sağlam arabalar (1), Dızel otomobiller (1), en az yakan 16tcd dizel arabalar 2011 (1), en az yakan arabalar 2011 (1), en az yakan dizel arabalar (1), En tasarruflu arabalar (1), en tasarruflu dizel araba (1), en tasarruflu otomobiller 2011 (1), sanayi bakanligi verileri az yakan dizel (1)

Yayın tarihi:
Konu: "En az yakan arabalar, en tasarruflu dizel otomobiller"
Kategori: Oto

Firsat-Cenneti.com » Oto » En az yakan arabalar, en tasarruflu dizel otomobiller

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?