Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , .

Bisiklet taşıma aparatı fiyatları, nasıl takılır, Bisiklet taşıyıcı modelleri

Tatile giderken bisikletini de yanında götürmek isteyenler için bisiklet taşıma aparatını incelediğimiz bu yazımızda bisiklet taşıma aparatı nasıl takılır, fiyatlar ve modelleri incelemekteyiz. İşte bisiklet taşıyıcılar:
bisiklet tasima aparati
Dağda kırda, tatile gittiğimiz her yere bisikletimizi de götürmemiz mümkün. Tek yapmamız gereken aracımıza bir tane bisiklet taşıma aparatı takmak. Peki bisiklet taşıma aparatı nasıl takılır, her araca uyar mı, modeller neler?

Binek aracınız sedan olsun, resimdeki gibi hatcback olsun, universal bisiklet taşıyıcıları hepsine uymakta. Bisiklet taşıyıcılar aracın bagaj kapağına monte edilir. Ayarlanabilir yapıları sayesinde bisikletlerin uygun açı ile taşınmaları mümkündür. Bu amaçla montaj işleminde şunlara dikkat etmek gerekir:

Öncelikle bisiklet taşıyıcıların 4-6 tane sabitleme ipinin olduğunu fark edeceksiniz. Resimde görüldüğü şekilde veya aldığınız bisiklet taşıyıcı ile beraber gelen kılavuzda belirtildiği şekilde aparatı bagaj kapağı üzerine koyunuz. Daha sonra öncelikle üst kısmın iplerini ayarlayınız. Daha sonra alt ve yan taraflar için verilmiş ipler takılmalıdır. İpleri germe işlemini ve verilecek açıyı (ki 20 derece önerilir) bisiklet taşıma aparatını doğru monte ettiğinizden emin olunca yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken püf nokta, bisiklet taşıyıcının aracın gövdesine doğrudan temas etmemesidir. Temas eden kısımlarda koruyucu malzemenin olmasına dikkat ediniz aksi takdirde aracınızda çizik ve boya kalıntıları oluşabilir.

Daha sonra yapmanız gereken bisikletleri doğru şekilde yanaştırmanızdır. Bisikletlerin uygun şekilde yerleştirilmesi durumunda 3-4 bisikletin taşınması mümkündür. Çoğu bisiklet taşıyıcı 40 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Bisikletlerin aracınızı çizmemesine, kilo sınırını aşmamaya, taşıyıcı ile beraber gelen uygun iplerle bisikletleri sabitlemeyi ve aksesuarları çıkarmayı unutmayınız. Bisiklet taşıyıcı mevcut iken ani hızlanma, yavaşlama yapmak, viraja hızlı girmek ve aşırı hızlı gitmek önerilmemekte.

Bisiklet taşıyıcı aparatı fiyatları modellere göre farklılık arz etmekte. En basit bir modeli 40 TL’den başlayan fiyatlarla bulmanız mümkün. Ancak daha kapsamlı ve taşıma kapasitesi yüksek modeller için yüksek miktarları gözden çıkarmalısınız.

Bisiklet taşıyıcı modelleri arasında araç üstünde yani tavanda taşınanları da mevcuttur. Ancak bunun için sabitleme işlemi yapılması gerektiğini hatırlatalım. İplerle bağlamak yerine sabitlemeyi kolaylaştıran farklı modeller de mevcut. Bisiklet taşıyıcıları getirdikleri kolaylık yanında yolculuk esnasında bagajın açılması imkansız hale getirmekteler. Bu nedenle acil ihtiyaçlarınızı bagaj yerine araba içinde bulundurmalısınız.İlgili aramalar:
bisiklet taşıma aparatı nasıl takılır (19), arabaya bisiklet taşıma aparatı nasıl takılır (9), bisiklet taşıma aparatı (8), bisiklet aparatı nasıl takılır (7), bisiklet bagajı nasıl takılır (3), bisiklet taşıyıcı nasıl takılır (2), bisiklet sabitleme aparatı (2), bisiklet araba aparatı (2), oto bisiklet taşıma aparatları yorum (2), arabaya bisiklet asma aparatı nasıl takılır (2), araba bisiklet askısı (2), araç bisiklet taşıyıcı nasıl takılır (2), Elektrik bisiklet neyle boyanır (1), bisiklet taşıyıcı nasıl kurulur (1), bisiklet taşıyıcı nasıl yapılır (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Bisiklet taşıma aparatı fiyatları, nasıl takılır, Bisiklet taşıyıcı modelleri"
Kategori: Oto

Firsat-Cenneti.com » Oto » Bisiklet taşıma aparatı fiyatları, nasıl takılır, Bisiklet taşıyıcı modelleri

1 Yorum: "Bisiklet taşıma aparatı fiyatları, nasıl takılır, Bisiklet taşıyıcı modelleri"


  1. derya dedi ki:

    slm ben bu bisiklet taşıma aparatıyla ilgileniyorum lakin internet üzerinden değilde tatbiki olarak aracıma deneyerek alma taraftarıyım firmanızın yerini öğrenmek ve gelip bisiklet aparatı deneyerek satın almak istiyorum beni bu konuda bilgilendirirmisiniz ilgi ve alakanıza şimdiden çok tşk ederim


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?