Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , .

Araç Kamerası Nasıl Kullanılır, Araç İçi Kamera Kurulumu, Kullanımı ve Montajı

Araç kamerası kullanımı, kurulumu ve montajı hakkında temel bilgilerin derlendiği bu yazımızda, araç içi kamera nasıl kullanılır sorunuza yanıt arıyoruz.
arac-kamerasi-kullanimi
Araç Kamerası Nasıl Kullanılır, Araç İçi Kamera Kurulumu, Kullanımı ve Montajı

Araç kamerası ne işe yarar? Araç içi kameralar, araç kontağını çevirmeniz ile otomatik olarak kayda başlayan ve yolculuk sonuna kadar yolu kayda alan cihazlardır. Bazı ülkelerde kanunen araç kamerası kullanmak yasak dahi olsa, Rusya gibi kimi ülkelerde sigorta şirketlerine delil sunmak, yola atlayan yayalar veya rüşvetçi polislere karşı korunmak için bir nevi zorunluluk haline gelmiş durumdadır. Araba kameraları, Türkiye’de henüz yasal zorunluluk taşımadığı gibi yaygınlaşmış durumda da değildir. Oysa trafik kazalarında kusurlu tarafın tespiti, güvenlik, hatalı sürücüleri şikayet etmek, araç filosu takibi veya manzara kaydı gibi eğlenceler sunan araç kameralarının sigorta-kasko fiyatına nazaran oldukça ucuz fiyatları ile ülkemizde yakın gelecekte hızla yaygınlaşmasını bekleyebiliriz. Peki araç kamerası nasıl kullanılır?

Araç içi kamera kullanımı: Araç kameralarını kullanmak, sanılanın aksine fazla bir teknik bilgi gerektirmemektedir. Araç çakmağına bağlı olan kullanılan araba dvr cihazları otomatik kayda başlar. Kayıt süresi sd-mikro sd hafıza kartı kapasitesine ve tercih edilen çözünürlüğe bağlı olarak değişmekle beraber, bir kaç saati rahatlıkla bulabilir. Çoğu araç kamerası sürekli kayıt imkanı sunar yani eski kayıtların üzerine yenileri yazılır, fakat kamerada g-sensör yani hareket sensörü varsa, belirli kısımlar silinmeden muhafaza altına alınır. Peki araç içi kamera nereye nasıl takılır?

Araç kamerası montajı tıpkı gps navigasyon cihazları gibi ön cama vantuz ile monte etmek şeklindedir. Genel uygulama dikiz aynasının altına doğru görüşü engellemeyecek şekilde bağlantı yapılmasıdır. Güç kablosunu bu noktadan aşağı doğru sarkıtmak yerine aracın elektrik sistemine bağlamak veya ön camın etrafından dolandırarak (kamera beraberinde gelen 3-4 metrelik kablo buna yetecektir) çakmak girişine ulaştırmak daha hoş bir görüntü oluşturur.İlgili aramalar:
araç içi kamera ne işe yarar (32), arabaya kamera nasıl takılır (18), Arac ici kamera nasıl çalışır (15), araç kamerası nereye takılır (15), araç kamerası nasıl takılır (13), araç içi kamera nasıl kullanılır (11), araç kamerası nasıl kullanılır (11), araç kamerası ne işe yarar (10), araç kamerası nasıl çalışır (9), araç içi kamera nasıl takılır (9), araç içi kamera kullanımı (7), araç içi kamera montajı (7), araç içi kamera nereye takılır (6), araç içi kamera kurulumu (5), arac kamerasi kullanimi (5)

Yayın tarihi:
Konu: "Araç Kamerası Nasıl Kullanılır, Araç İçi Kamera Kurulumu, Kullanımı ve Montajı"
Kategori: Oto

Firsat-Cenneti.com » Oto » Araç Kamerası Nasıl Kullanılır, Araç İçi Kamera Kurulumu, Kullanımı ve Montajı

1 Yorum: "Araç Kamerası Nasıl Kullanılır, Araç İçi Kamera Kurulumu, Kullanımı ve Montajı"


  1. ali demirbaş dedi ki:

    araç içi kamera ile ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?