Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , .

Araç İçi Kamera Seçimi, Araç Kamerası Çeşitleri

Araç içi kamera çeşitleri ve araç kamerası seçiminden bahsettiğimiz bu yazımızda araç kamerası alırken nelere dikkat etmeli gibi sorulara yanıt aranmaktadır.
araba-kamerasi-modelleri
Araç İçi Kamera Seçimi, Araç Kamerası Çeşitleri

Araç kameraları trafik kazalarını kayda alarak kimin hatalı olduğunun tespitine yardımcı olmaktadır. Peki araç kamerası alırken nelere dikkat etmeliyiz, hangi araç kamerası işe yarar? En iyi araç içi kamera için aşağıdaki önerileri dikkatinize sunmak istiyoruz:

Araç içi kamera seçiminde ön önemli kriter yüksek çözünürlüklü modellerin tercih edilmesidir. HD olarak ifade edilen 720p (1280×720 pixel) veya full hd olarak bilinen 1080p (1920×1080 pixel) modeller yanında yakın gelecekte daha yüksek çözünürlük sunan markaları tercih etmek plaka tespiti ve detayları yakalamak için gerekli en önemli ayrıntıdır.

Görüşü engellememesi, gizliliği muhafaza etmek ve görüntü kirliliği oluşturmamak için küçük araç içi kameralar daha makbuldur. Ancak ekranı olmayan küçük modellerde yapılan kayıt anlık olarak görüntülenip takip edilememektedir.

Pek çok oto kamerası gündüz net bir video kaydı yapabilmektedir, ancak yeterince aydınlatılmamamış düşük ışıklı ortamlarda kaliteli kayıt (gece görüşü), iyi ve ortalama kameraları birbirinden ayırır.

Araç içi kamera özellikleri arasında park modu yer alması yani park halindeki aracınızda bir darbe algılanırsa kayda alınma, videolarda gün-saat ve hız damgası eklenmesi, GPS ile anlık hız ve konum bilgisinin saklanması veya wifi ile telefon bağlantısı yaparak kayıtları izlemek, geniş açılı kayıt, çift kamera ile aracın içi veya arkası için ikinci bir kamera işinize yarayabilecek diğer teknik detaylardır. Dikiz aynasında yer alan ve gömme LCD ekrana sahip kameralar da ilginizi çekebilir.

Son olarak araç içi kamera kadar hedefe odaklı olmasa da telefon tutucu ve cep telefonu uygulaması kullanmak da bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Örneğin Google play’de dashcam araması ile bulabileceğiniz AutoGuard, Blackbox, vs. gibi android uygulamalar yüksek kaliteli, gps destekli, sesli, dakika ayarlı, belirli bir hafızayı kullanmanıza olanak sağlayan uygulamalar olarak öne çıkmaktadır.İlgili aramalar:
en iyi araç içi kamera (3), araç içi kamera seçimi (3), en iyi araç kamerası (2), araç içi kamera alırken nelere dikkat etmeli (2), araç kamerasi secimi (2), hangi araç içi kamera (2), en iyi araç kamerası 2015 (2), araç kamerası cep telefonu baglantisi (1), araç kamerası alırken nelere dikkat etmeliyiz (1), araç kamerası alırken (1), araç kamera sistemi seçimi (1), araç içi kamerası alırken nelere dikkat etmeliyiz (1), araç içi kamera darbe (1), araç içi kamera alırken neye dikkat edilmeli (1), yüksek çözünürlüklü araç içi kamerası (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Araç İçi Kamera Seçimi, Araç Kamerası Çeşitleri"
Kategori: Oto

Firsat-Cenneti.com » Oto » Araç İçi Kamera Seçimi, Araç Kamerası Çeşitleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?