Özel Arama

Fırsatlar

7 Kişilik Araçlar, En Geniş Araba Modelleri

Kalabalık aileler için en geniş araçlar arasında yer alan 7 kişilik arabalar hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
7 kisilik araclar
Birden fazla veya kalabalık ve geniş bir ailenin birlikte seyahat edebileceği 7 koltuklu araçlar sundukları geniş iç hacim ve çok amaçlı kullanım olanakları (MPV) ile tercih edilmekteler. Peki yedi kişilik araçlar hangileri, en büyük arabalar neler?

Amerika’da minivan olarak adlandırılan 7 kişilik araçlar yurtdışında yaşayan gurbetçilerimiz tarafından da rağbet görüyor. Bunlar arasında en çok bilinen modeller Toyota Corolla Verso, uygun fiyatlı Dacia Lodgy veya Logan, Peugeot 5008, 7 koltuklu Grand Scenic’in daha geniş modeli Renault Espace, Kia Carnival veya Carens (ruhsatta 6 kişilik olabiliyor), 7 koltuklu Nissan Qashqai+, Citroen c4 Grand Picasso, Fiat 500L Living, Ford C-max (grand), S-max veya Galaxy, Opel Zafira ve ülkemizde gümrük çıkışlı getirilen (ön koltukları 360 derece dönebilen) Hyundai Trajet, Seat Alhambra, koldan otomatik vitesli Honda Shuttle ve sürgülü kapılara sahip Volkswagen Sharan gibi araçlar sayılabilir.

Pek çok yedi kişik aracın 3. sıra koltuğuna erişim için 2. sırada katlanır ve ileri-geri alınır koltuklar yer almaktadır. Ayrıca 7 kişilik aracın 3. sırada yer alan 2 koltuğu tamamen aynı anda veya tek tek katlanabilir ve bagaj zemini ile aynı seviyeye indirilebir özelliktedir. Bu sayede dilediğiniz takdirde oldukça geniş bir bagaj hacmi elde edebilirsiniz. Peki 7 kişinin uzun yolda ihtiyaç duyacağı bagaj için ne kadar yer var? 7 koltuk da kullanıldığında, klasik bir hatchback otomobilin sahip olduğundan daha fazla depolama alanı kalmamaktadır. Bu problemi aşmak için araç üstü port bagajlardan istifade edebilirsiniz.

Benzinli 7 kişilik aile arabalarının 2 bin cc’den büyük motoru, yakıt ekonomisi bakımından pek tasarruflu olmayabilir. LPG’nin bagaj hacminde bir azalma yaşatması ihtimali de düşünülünce dizel 7 koltuklu araba tercih etmek daha anlamlı değerlendirilmektedir. 7 kişilik araç, iç hacim olarak size yeterli gelmiyor ise, Volkswagen Transporter, Caravelle, Mercedes Vito vs. gibi binek minibüsleri de tercih edebilirsiniz.İlgili aramalar:
7 kişilik araba modelleri (40), 7 kişilik araçlar (9), 7 kişilik arabalar (5), yedi kişilik arabalar (5), genis araba modelleri (3), genis bagajli arabalar (3), 7 kişilik araba (3), 7 kişilik oto fotoları (2), büyük bagajlı arabalar (2), bagajı geniş arabalar (2), bagaji buyuk binek araclar (2), geniş aile araç modelleri (2), genis araclar (2), bagaj hacmi geniş binek araçlar (2), bagaj hacmi geniş arabalar (2)

Yayın tarihi:
Konu: "7 Kişilik Araçlar, En Geniş Araba Modelleri"
Kategori: Oto

Firsat-Cenneti.com » Oto » 7 Kişilik Araçlar, En Geniş Araba Modelleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?