Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , .

Sessiz Çalışan Davlumbaz, Yüksek Emiş Güçlü Davlumbaz

Sessiz çalışan ve yüksek emiş güçlü davlumbaz arayanlar ile bazı davlumbaz modelleri incelemeleri burada bulunmaktadır.
sessiz-davlumbaz

Mutfakta yemek pişirirken oluşan kokuların ve su buharının tahliyesinde kullandığımız davlumbazlarda aradığımız en önemli özellikler uygun fiyat, estetik, fonksiyonellik, sessiz olma ve yüksek emiş gücü olarak özetlenebilir. 150-200 TL’den başlayan davlumbaz fiyatlarının 1000 TL’nin üzerine kadar çıkabildiği malumunuz. Peki sessiz davlumbaz nasıl anlaşılır, hangi modeller tercih edilmeli? Yüksek emiş gücüne sahip davlumbazlar neler?

Öncelikle, sessiz davlumbaz arayanlar davlumbaz teknik özelliklerinde belirtilen desibel (db) değerine dikkat etmeliler. Decibel değeri ne kadar düşük ise davlumbazın o kadar sessiz çalışacağı ortadadır, ancak söz konusu değer genellikle en düşük hız kademesinin gürültü düzeyidir. Çok sık olmasa da yoğun koku, duman ve buhar varlığında kullanacağınız üst kademeler bariz bir şekilde daha gürültülü olacaktır. Bu nedenle satın almayı düşündüğünüz davlumbazın mağazada kurulu bir modelini test etmenizde yarar vardır.

Sessiz davlumbaz modelleri? Piyasada incelediğimiz modeller içinde en öne çıkanı, sessiz davlumbaz sloganını kullanan ve 5 hız kademesine sahip Kügerr marka davlumbazlardır. Türk Alman ortaklığı olan söz konusu ürünlerin 1. 2. ve 3. kademeleri derin sessizlik modları olarak belirtilmektedir. Teknik özelliklerde söz konusu hızlar için gürültü düzeyleri 31-38 db. olarak ifade edilmekle beraber kendi yaptığımız ölçümlerde en düşük kademe için 40 db. civarında bir gürültü düzeyi tespit ettik. Buna rağmen Kügerr davlumbazlar piyasada bulabileceğiniz en sessiz davlumbazlar arasında yer alıyor. Yüksek emiş gücü sağlayan son iki kademe için ses düzeyi 60 db’nin üstüne çıkmaktadır.

Davlumbaz Emiş Gücü nedir? Davlumbazların önemli teknik özelliklerinden birisi olan emiş gücü, davlumbazın en hızlı konumda bir saat içerisinde metreküp cinsinden emdiği hava düzeyini ifade etmektedir. Büyük bir mutfak için yüksek emiş güçlü davlumbaz en iyi çözümdür, ancak bacanın da emme kapasitesi olması nedeniyle yüksek emiş gücü ortaya çıkan koku ve dumanın bütünüyle emilebileceği anlamına gelmemektedir. Yüksek emiş güçlü davlumbazlar arasında ada tipi davlumbazlar öne çıkıyor, ancak duvar tipi davlumbazlar arasında 800 metreküp üzerinde bir emiş gücüne sahip Kügerr davlumbazlar fiyat-performans bakımından ön sıralarda yer alıyor.İlgili aramalar:
en güçlü davlumbaz (13), en sessiz davlumbaz hangisi (9), yüksek emiş güçlü davlumbaz (8), emiş gücü yüksek davlumbaz (6), sessiz davlumbaz (5), gitti gidiyor davlumbazlar yüksek emiş gücü (4), davlumbaz (4), güçlü davlumbaz (4), pera davlumbaz desibel (3), sessiz çalışan davlumbaz (3), en sessiz davlumbaz (3), sessiz davlumbaz modelleri (3), en kaliteli davlumbaz (2), emiş gücü en yüksek davlumbaz (2), emis gucu cok guzel davlumbaz yorum (2)

Yayın tarihi:
Konu: "Sessiz Çalışan Davlumbaz, Yüksek Emiş Güçlü Davlumbaz"
Kategori: Mutfak

Firsat-Cenneti.com » Mutfak » Sessiz Çalışan Davlumbaz, Yüksek Emiş Güçlü Davlumbaz

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?