Özel Arama

Fırsatlar

Sebze – Patates Dilimleyici Kullanımı ve Modeller

Patates gibi sebzeleri dilimlemekte kullanılan ekipmanları incelediğimiz bu yazıda patates dilimleme makinası gibi modellere de göz atmaktayız.
patates-dilimleyici-modelleri
Özellikle patates kızartması için standart kalınlıkta patates dilimleri elde ederek işimizi kolaylaştıran patates dilimleyici , dış kabuğu soyulan patates veya sebzeleri doğrama amacı ile kullanılmaktadır. Peki piyasada ne tip patates dilimleyiciler mevcut? Patates dilimleyici kullanımı nasıl?

Öncelikle kantin, kafeterya vs. gibi yerlerde kullanıma uygun endüstriyel amaçlı patates dilimleme makinaları yanında A101 veya Bim mağazalarında bulabileceğiniz Haier veya Metaltex marka ev tipi ve uygun fiyatlı patates dilimleyiciler de mevcuttur. Rende benzeri bir takım aparatlar ile cips kesici-dilimleyici olarak kullanılan aletler de bulunmaktadır. Kimi modeller ile şekilli patates dilimlemek de mümkündür.

Patates dilimleyici kullanımı: Patates dilimleyici olarak bilinen aparatlar, genel olarak beraberinde bulunan keskin bıçaklara patates veya sebzelerin kol yardımı ile yavaş bir şekilde ittirilerek dilimlenmesi prensibi ile çalışmaktadır. Patates dilimleyicilerin farklı kalınlıkta dilimleme imkanı sunan bıçakları mevcuttur, mesela patatesinizi 25, 36 veya 49 dilime bölmeniz mümkündür.

Patates-sebze dilimleyicinin haznesi, ne kadar büyüklükte sebze veya patatesi dilimleyebileceğinizi belirler. Bu bakımdan çok iri patatesleri hazneye sığdırmak için bölmeniz icap edebilir. Ayrıca bıçakların kare yapısı ile patateslerin yuvarlak geometrisi tam uyumlu olmadığından artan küçük parçalar ortaya çıkabilir. Bunlar daha çabuk kızaracağı için kızartma makinenize sonradan ilave edilebilir.

Patates dilimleyicisini havuç veya salatalık vb. sebze veya meyveleri dilimlerine ayırmakta da kullanabilirsiniz. Ancak bıçakların keskinliğine, aparatın sağlamlığına veya sebzenin sertliğine göre zorlanma ihtimaliniz de mevcuttur. Bu tip durumlarda dilimlemek istediğiniz sebzeleri uzunlamasına ikiye bölerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Patates dilimleyici altında bulunan vakumlu sabitleyici veya işkence aparatı sayesinde masaya sabitlenerek kolay kullanım mümkündür. Uzun süre makinanızdan verim almak için bıçaklara metal eşya değdirilmemeli ve temizliğe riayet edilmelidir.İlgili aramalar:
sebze dilimleyiciler (3), şekilli patates dilimleyici (2), sebze meyve dilimleyici nasil kullanilir (2), patates dilimleyici kullanım kılavuzu (2), patates dilimleyici kullanımı (2), sebze dilimleyici kullanimi (1), SANAYİ TİPİ meyve dilimleyici (1), pratik sebze dilimleyici nasıl kullanılır (1), patates dilimleyiciler (1), patates dilimleyici nasıl kullanılır (1), patates dilimleyici modelleri (1), patates bölme aparatı (1), haier patates dilimleyici kullanım kılavuzu pdf (1), dilimleyici rende nasıl kullanılır (1), dilimleyici (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Sebze – Patates Dilimleyici Kullanımı ve Modeller"
Kategori: Mutfak

Firsat-Cenneti.com » Mutfak » Sebze – Patates Dilimleyici Kullanımı ve Modeller

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?