Özel Arama

Fırsatlar

Portakal / Narenciye Sıkacağı Modelleri ve Çeşitler

Meyve suyu severler için portakal, mandalina, limon ve greyfurt gibi narenciyeler için meyve sıkacağı modelleri hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
narenciye sikacagi
C vitamini deposu olarak bilinen narenciyeler için katı meyve sıkacağı yerine basit bir düzeneğe sahip narenciye sıkacaklarını kullanabilirsiniz. Bunlar arasında tipik limon sıkacağı tarzında modellerden başka kol kuvveti gerektiren çeşitleri de bulabilirsiniz.

Az enerji harcayarak portakal sıkmak isterseniz, elektrikli narenciye sıkacaklarını tercih edebilirsiniz. Üzerine baskı uyguladığınızda sağa veya sola doğru dönen bir mekanizmanın bulunduğu bu tip cihazların gücüne ve haznesine göre farklı modelleri bulunuyor. Açıkçası 20-25 TL’ye örneğin King narenciye sıkacağı işinizi görebilir. Ancak daha sessiz, cam hazneli, metal süzgeçli, çelik gövdeli bir model için bir miktar daha harcamanız gerekiyor. Bu tarz narenciye sıkacakları endüstriyel kullanıma uygun değildir, fazlaca ısınan motor arızaya neden olabilir. Ayrıca posa çok çabuk birikerek sizi uğraştırabilir. Temizliği kolaylıkla yapmak isterseniz, portakal sıktıktan sonra fazla vakit geçirmeden, yani kalan parçacıklar cihaza yapışmadan temizlik yapmanızda yarar vardır. Ayrıca bilekleriniz nazik ise sıkma işleminde zorlanmamak için sıkma kollu modellere bakabilirsiniz.

Metal kollu narenciye sıkacakları bir diğer alternatif. Tezgah üstünde bir miktar yer kaplayan bu modeller, kol kaslarınızı çalıştırır ve portakal sıkmanın keyfini yaşatır. Az önce bahsettiğimiz elektrikli modellere göre daha hızlı portakal sıkabilirsiniz. Uzun ömürlü kullanım bakımından sağlam ve ağır modelleri tercih etmenizde yarar vardır.

Endüstriyel bir çözüm arıyorsanız, size Cancan portakal sıkma makinelerini önerebiliriz. Tam otomatik modellerin de yer aldığı seçenekler arasında elle besleme, kafeterya tipi, meyve depolama olanağı, farklı portakal sıkma hızı, meyve suyu depolama haznesi özelliklerine göre ayrılmakta.

Bu modellerden başka çift (veya üçlü) sıkma başlıklı, dolum haznesi olarak bardak kullanan, mandallı (elle sıkmalı) ve estetik olarak hoşunuza gidecek çok değişik marka ve modeller de bulmak mümkündür.İlgili aramalar:
kollu narenciye sıkacağı (1), kollu portakal sıkacağı ne almalı (1), metal başlıklı portakal sıkacağı (1), narinciye sıkacağı (1), portakal sıkacağı modelleri (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Portakal / Narenciye Sıkacağı Modelleri ve Çeşitler"
Kategori: Mutfak

Firsat-Cenneti.com » Mutfak » Portakal / Narenciye Sıkacağı Modelleri ve Çeşitler

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?