Özel Arama

Fırsatlar

Nutella veya Ülker Golden? Besin Değerleri ve İçindekiler

Nutella veya Ülker Golden için besin değerleri ve içindekilerin yer aldığı bu yazıda, özellikle sizlerin yorumlarına yer vermek istiyoruz.
nutella veya ulker golden
Dünya devi Ferrero Rocher’in bir markası olan Nutella’nın, Türkiye’de özel bir yeri vardır. Zira Almanya’da yaşayan gurbetçilerin yurda tanıttığı bu Alman çikolatası (ki aslında İtalyandır), geçen zaman zarfında küreselleşen dünyanın etkisiyle gelişen Türkiye’nin süpermarketlerinde yerini almıştır.

Çikolata ve gıda sektöründe Türkiye’nin lider firmalarından Ülker de Çokokrem Golden markası ve benzer sunuş yöntemi ile Nutella’ya rakip olmak istediğini ortaya koydu. Peki sizin tercihiniz hangisi?

380 ve 750 gramlık kendine has, cam kavanozlarında satılan Nutella kakaolu fındık kreması içeriği şunlardır: Şeker, palm yağı, fındık (%13), yağsız kakao (%7,4), yağsız süt tozu (%6,6), peynir altı suyu tozu (süt ürünü), emülgatör:lesitin (soya), vanilin

En taze Türk fındıklarını kullanığını söyleyen Nutella’nın ülkemizde henüz üretim tesisi bulunmadığından, Polonya menşeili ürünler ithal edilmektedir. Nutella besin değerleri tablosuna göre 100 gram nutella’da 544 kcal enerji, 31,6 gram yağ, 10,9 gram doymuş yağ, 57,3 gram karbonhidrat, 56,7 gram şeker, 3,4 gram lif, 6 gram protein, 0.037 gram sodyum bulunmaktadır.

400 ve 700 gramlık cam şişelerde satışa sunulan ülker Golden kakaolu fındıklı krema besin değerleri ve içindekileri şunlar:
Şeker, bitkisel yağ (palm), fındık (% 13,5), yağsız süt tozu, toz kakao (% 6,5), peyniraltı suyu tozu, laktoz, emülgatör (soya lesitini), aroma verici

Konya Şeker’in Çumra şeker fabrikasında üretilen Torku Banada kakaokulu fındık kreması, Nutella şişesine tarzında yeni bir ürün olarak dikkat çekiyor. Her ne kadar yaygınlık bakımından Nutella veya Ülker Golden ile yarışamasa da, lezzet olarak ayırt etmekte güçlük çekebilirsiniz.

Koruyucu madde, renklendirici ve trans yağ içermediğini duyuran ve şimdilik 400 gramlık cam şişelerde görmeye başladığımız Torku Banada besin değerleri ve içindekiler şunlar: Beyaz kristal şeker, hidrojenize bitkisel yağ, fındık püresi (% 13), yağsız süttozu, kakao tozu (% 7), peyniraltı suyu tozu, laktoz, emülgatör (soya lesitini-e322), aroma verici (vanilin). Torku Banada besin değerleri: 100 gram için 559 kcal enerji, 35,9 gram toplam yağ, 23,6 gram doymuş yağ, 0 gram trans yağ asitleri, 49 gram karbonhidrat, 4,8 gram diyet lif, 7,4 gram protein

Üç aşağı beş yukarı, içindekiler ve besin değerleri bakımından çok ciddi farklılıklar göremediğimiz bu ürünler için sizce en lezzetlisi hangisi? Nutella’nın bileğini bükmek mümkün mü? Sağlık açısından hepsinden vazgeçmek mi lazım yoksa? Yorum sizin…İlgili aramalar:
torku banada içindekiler (41), çokokrem içindekiler (23), nutellanın içindekiler (20), nutella içindekiler (17), ülker çokokrem içindekiler (14), torku banada içeriği (7), çokokremin içindekiler (4), nutella besin değeri (2), nutellanın içindekiler ve nestlenin içindekiler üretim yeri (2), torku fındık kreması içerik (2), nutellanın içindekileri (2), nutella ülker (2), ülker golden cokokrem (2), cokakrem icindeker (2), cokokrem icerik (2)

Yayın tarihi:
Konu: "Nutella veya Ülker Golden? Besin Değerleri ve İçindekiler"
Kategori: Mutfak

Firsat-Cenneti.com » Mutfak » Nutella veya Ülker Golden? Besin Değerleri ve İçindekiler

3 Yorum: "Nutella veya Ülker Golden? Besin Değerleri ve İçindekiler"


  1. aliveli dedi ki:

    hepsini denedim Torku banada en iyisi

  2. murat akın dedi ki:

    ülker golden’i hiç yemedim nutella yarışamayacağını düşündüğüm için yemem de, yurtdışında yaşamış ve farklı ülkelerde nutella yemiş biri olarak söylüyorum, torku banada nutella’dan daha çok keyif verdi.. tek kelimeyle mükemmel bir lezzet.. teşekkürler konya şeker.. teşekkürler TORKU

  3. Evlat dedi ki:

    Tabii ki TORKU… Tercihimdir.


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?