Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , .

Kıyma Makinası Modelleri, Markalar ve Seçenekler

Kıyma makinesi modellerinden, markalarından ve seçeneklerden bahsettiğimiz bu yazıda kıyma makinesi alırken dikkat edilecek hususlara da değinmekteyiz.
kiyma makinasi modelleri
Kurban Bayramının yaklaşması ile kıyma makineleri aranılan ürünlerden biri haline gelmekte. Peki kıyma makinesi ne işe yarar, et kıyma makinesi nasıl çalışır?

Kasap veya markete giderek kurbanlık etleri kıyma yaptırmak, etleri taşıma zahmetini ve belli bir ücret ödemeyi beraberinde getiriyor. Üstelik etlerin ne kadar yağlı olacağı ve kıymanın inceliği konusu kafanızı karıştırabilir. Evinizde, kendi kıymanızı üretmek, ürün temizliği zahmeti getirmekle beraber, istediğiniz özelliklerde kıyma elde etmenize olanak sağlar. Hazır kıymalardaki bir takım sağlık, hijyen vb. sakıncalardan korunabilir ve dilerseniz kendi sucuk, sosis vb. et ürünlerini kendiniz imal edebilirsiniz. Yemeklik, köftelik, pidelik kıyma gibi farklı kıyma çeşitleri de elinizin altında hazır bulunabilir. Ayrıca doğrama işlemi ile salça için domates püresi ile hamur işi vb. işlemlerde de kıyma makinesinden yararlanabilirsiniz.

Peki ev tipi kıyma makinaları markaları hangileri? Tefal ve Bosch’dan Kenwood’a, Arnica, Fakir, Bluehouse, Stilea, Sinbo, Moulinex, Arzum gibi markalara ait kıyma makinesi modellerini piyasada bulabilirsiniz. Kıyma makinesi fiyatları 120 TL’den birkaç yüz liraya kadar farklılık arz etmekte.

Piyasada bulabileceğiniz elektrikli kıyma makinası modelleri arasında

  • 1500w güçte Sinbo SHB-3051 ve SHB-3037,
  • Sosis ve sucuk yapma aparatları bulunan 1400 watt maksimum güç üretebilen Arnica Promeat Grande (AA1295, Promeat AA1293) ve hem blender hem kıyma makinesi işlevleri olan Prokit 777 Robomeat AA1030 modelleri,
  • Doğrama ve kesme işlemlerinde yardımcınız Moulinex HV 8 Kıyma Makineleri (ME 610, 625 ve 645 modelleri),
  • 1700 watt gücündeki Tefal Lachiore veya Hachoir 1800w,
  • 750w güçte, 3 ayrı kıyma diskli Arzum AR 160 Kıymacı
  • 1000 watt gücündeki Fakir Minso,
  • 500w güçte Bosch MFW1550,
  • Kenwood MG450, MG510 modelleri
  • 1200-1500w gücündeki BlueHouse BH563MG Grindsil, BH564MG Grindinox ve BH562MG Grindo Et Kıyma Makinası

gibi çok çeşitli modeller bulunmaktadır. Bunlara ilavaten ucuz el ile çevirmeli (manuel) kıyma makineleri ile endüstriyel mutfak ürünleri arasında sanayi tipi kıyma makineleri de bulabilirsiniz.

Kıyma yapma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yeterince güçlü bir model seçmek ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek özellikleri (içli köfte, sucuk, sosis yapmak vs.) ve aksesuarları aramanız, kapasiteye göz atmanız ve uzun vadede kullanım için kaliteli bir ürün bulmanız tavsiye edilir. Kıyma makinesini kullanırken güvenlik önlemlerini de ihmal etmeyiniz (itme aparatı kullanmaya özen gösteriniz.)

Dilerseniz memnun kaldığınız veya şikayet etmek istediğiniz ürünler hakkında yorumda bulunarak başkalarına yardımcı olabilirsiniz.İlgili aramalar:
kıyma makinesi alırken nelere dikkat edilmeli (8), kıyma makinesi ne işe yarar (5), kıyma makinesi nasıl çalışır (4), kıyma makinası alırken nelere dikkat etmeliyiz (3), en ucuz sanayi tipi kiyma makinasi let go kayseri (2), kıyma makinesi modelleri ve ozellikleri (2), kıyma makinası alırken nelere dikkat edilmeli (2), et makinasimodelleri (2), enkaliteli ucuz et kiyma makinesi nerden alinir (2), arzum et kıyma makinesi fiyatları (2), mutfak kiyma makinalari fiyatlari (1), stilea kiyma makinesi (1), kıyma makinesi elle (1), kiyma makinesi domates puresi (1), manuel kıyma makinesi yorumları (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Kıyma Makinası Modelleri, Markalar ve Seçenekler"
Kategori: Mutfak

Firsat-Cenneti.com » Mutfak » Kıyma Makinası Modelleri, Markalar ve Seçenekler

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?