Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , .

Blender Ne İşe Yarar, Blender Çeşitleri ve Kullanım

Mutfaktaki en büyük yardımcılarımız arasında yer alan blender ne işe yarar dersiniz? Burada blender çeşitleri ve blender alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bahsetmeye çalışıyoruz.
blender-cesitleri
Blender Ne İşe Yarar? Blenderler , özellikle (çorba, ayran, domates püresi, milkshake gibi) sıvıları çok yüksek hızlarda çırpmak için tasarlanmıştır. Ayrıca (patates püresi, havuç, çikolatalı muz, fındık, mantar, ekmek kırıntısı vs. gibi) katı gıdaları parçalayıp öğüterek sıvılarla ve karışım içeriği ya da toz halindeki karışımlarla da karıştırabilirler.

Blender Çeşitleri: Blender modelleri genellikle malzemelerine, güç koşullarına ve farklı özelliklerine göre değişir. Çoğu blenderın bıçakları, çıkarılarak bulaşık makinesinde kolayca ve güvenli bir şekilde yıkanabilir. Optimum çeşitlilik için birden fazla hız seçeneği içerip, 300 – 600 watt güç aralığında modeller önerilmektedir.

İki temel blender çeşiti vardır; geleneksel blender ve el blenderi . Blender çeşitleri aralarındaki farkları aşağıda inceliyoruz:

Geleneksel blender : Geleneksel blenderde , döner bıçaklar ve kapakla uzun bir kabın (genellikle sürahi olarak anılır) yerleştirildiği bir güç tabanı vardır. Malzemeleri parçalamak için hortum şeklinde dönerler ve genellikle el blenderlerinden daha güçlüdürler. Daha güçlü olduklarından, buz kırma gibi zor işler için daha uygundurlar ve kapakları olduğundan içindeki malzeme dışarı kaçmaz.
Sürahi üç farklı malzemeden yapılır; plastik, cam ve paslanmaz çelik. Kabın malzemesi blender fiyatına doğrudan etki eder. En ekonomik geleneksel blenderler , genelde, daha dayanıklı olsa da zamanla rengi solabilecek ve koku verebilecek plastik sürahilerle donatılmış olanlardır. Cam, lezzeti etkilemez ve temizlenmesi daha kolaydır, ancak yüksekten düşürülmesi halinde kırılabilir. Paslanmaz çelik genelde en pahalı blenderlerde bulunur, ancak camın tüm avantajlarına sahip olmanın yanı sıra daha dayanıklıdır ve daha hijyenik kabul edilir.

El tipi blender : El blenderi hafif parçalama, karıştırma ve çırpma işlemleri için tasarlanmıştır. İnce yapılı bir motor haznesi ve ucunda döner bıçaklar bulunan uzun bir metal şaftı vardır. Her ne kadar buz kırma gibi daha zahmetli işler için ideal olmasalar da, büyük hacimleri karıştırmak için mükemmeldirler ve evinizdeki herhangi bir derin kap ya da tavada kullanılabilirler. Yapmanız gereken bir başka seçim, kablolu veya kablosuz versiyon kullanmaktır; kablolu versiyonlar daha güçlüdür ancak kablosuz blenderler tamamen taşınabilir olma avantajına sahiptir.

Blender alırken nelere dikkat etmeli? Blender alırken dikkat edileceklerin başında karıştırma işlemi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanız için darbe fonksiyonlu bir blender tercih etmenizdir. Mutfakta blenderı ne amaçla kullanmayı düşünüyorsanız, buna uygun güç tercihinde bulunmakta yarar vardır.

Çorba gibi sıcak sıvıları karıştırmak için uygun olduklarından metal şaftlı blenderleri tercih edin.
Blenderinizi çırpma, kıyma ve dilimleme için kullanmak istiyorsanız gerekli aksesuarları da temin etmeyi unutmayınız. Blenderı uzun süre kesintisiz kullanmak aşırı ısınmaya yol açabilir. Kesici bıçaklara her zaman dikkat edilmelidir.İlgili aramalar:
blender ne işe yarar (429), blender nedir (212), blender nedir ne işe yarar (42), blender seti ne işe yarar (41), blender nerelerde kullanılır (30), el blenderi ne işe yarar (30), blender ile neler yapılır (28), el blender ne işe yarar (28), çubuk blender ne işe yarar (27), sürahi blender ne işe yarar (27), blendir ne ise yarar (20), el blenderi ile neler yapılır (19), blender mutfakta ne işe yarar (18), turbo blender ne işe yarar (18), blender ne için kullanılır (17)

Yayın tarihi:
Konu: "Blender Ne İşe Yarar, Blender Çeşitleri ve Kullanım"
Kategori: Mutfak

Firsat-Cenneti.com » Mutfak » Blender Ne İşe Yarar, Blender Çeşitleri ve Kullanım

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?