Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , .

Ankastre Davlumbaz Modelleri, Markaları ve çeşitleri

Ankastre davlumbaz markaları, modelleri ve çeşitlerinden bahsettiğimiz bu yazımız ile davlumbaz ihtiyacı olanlara faydalı temel bilgileri derledik. Davlumbaz alırken nelere dikkat etmeli, montaj ve bacasız davlumbaz konuları ise diğer yazımızda incelenmekte.
ankastre davlumbaz modelleri
Davlumbazlar evde yemek yapma keyfini artıracak mutfak ekipmanlarındandır. Pişirme alanında ortaya çıkması muhtemel yoğun koku ve dumanın ortamdan uzaklaşması için size yardımcı olurlar. İyi bir davlumbaz, evde balık-hamsi pişirme sonrasında ortaya çıkabilecek kokulara karşı en kalıcı çözümdür. Peki davlumbaz ne işe yarar ve hangi tip davlumbazlar var?

Davlumbaz ne demek? Davlumbaz mutfakta yemek pişirme esnasında oluşan buhar, koku, duman ve fazla ısının ortamdan atılması, mutfağın havalandırılması, rahat yemek pişirme, temizlik, ekstra ışık, şık görüntü vs. için kullanılmaktadır.

Davlumbaz çeşitlerini incelediğimiz zaman ada tipi mutfaklar için ada tipi davlumbazlar ve normal mutfaklar için duvar tipi davlumbazlar göze çarpmaktadır. Tabii bundan başka (sürgülü) aspiratörler de bulunmaktadır ancak çekim gücü bakımından davlumbazlar çok daha üstündür.

Davlumbaz modellerini incelediğimizde inox modellerden başka, cam buhar toplama kanatlı ve paslanmaz çelik modeller de bulunmaktadır. L-tip mutfakların köşesine uygun köşe model davlumbazlar ve çalışma durumunda yatay konuma geçen modeller de mevcuttur. Davlumbaz modellerini ayırt eden bir diğer özellik ise tuş kontrol ünitelerinin mekanik, elektronik veya dokunmatik olmasıdır. Entegre halojen lambaların mevcudiyeti, LCD göstergeler ve çok çeşitli fonksiyonlara (hava temizleme, programlanabilen çalışma süresi, uzaktan kumanda, yükseklik ayarı, saat göstergesi, bulaşık makinesinde yıkanabilen alüminyum kaset filtreler, turbo mod, filtre dolum göstergesi) göre farklı davlumbaz modellerini de bulabilirsiniz. Örneğin buhar-nem sensörü sayesinde otomatik çalışan bir davlumbaza ne dersiniz? Ayrıca baca bağlantısı yetersiz veya bulunmayan yerlerde kullanıma uygun karbon filtreli davlumbazlar da mevcuttur.

Davlumbaz için sadece metalik inoks renklere mahkum değilsiniz. Davlumbaz renkleri arasında siyah, beyaz veya rustik modeller de yer almaktadır.

Davlumbaz markaları arasında Teka, Franke, ICF, Siemens, Bosch, Arçelik, Beko, Vestel, Profilo vs. gibi yerli yabancı pek çok marka beyaz eşya üreticisi bulunmaktadır. Ankastre set kapsamında davlumbazınızı ankastre ocak ve fırın ile beraber tedarik edebilirsiniz. Ankastre davlumbaz fiyatları 100 TL civarından başlamakta ve binlerce TL’ye kadar uzanmaktadır.

Davlumbaz nasıl iyileştirilir? Bildiğiniz gibi davlumbaz ortamdaki havayı emip bacadan dışarı atmaktadır. İyi emilim amacı ile mutfakta ufak bir pencere açılması sirkülasyonu artıracağından daha iyi sonuçlar verecektir. Filtelerin temizliğinin zamanında yapılması diğer bir önlemdir. Ayrıca zaman içinde davlumbaz motorlarınızın performansı düşebilir. İlk günlerine göre ciddi farklılıklar var ise, motorun değiştirilmesini düşünebilirsiniz.İlgili aramalar:
davlumbaz nedir ne işe yarar (3), bacasız aspiratör (1), daclumbaz neye yarar (1), davlumbaz ne işe yarar (1), DAVLUMBAZ tanıtımı NE İŞE YARAR (1), oto davlumbaz kapağı ne işe yarar (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Ankastre Davlumbaz Modelleri, Markaları ve çeşitleri"
Kategori: Mutfak

Firsat-Cenneti.com » Mutfak » Ankastre Davlumbaz Modelleri, Markaları ve çeşitleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?