Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , .

Zebra Perde Kullanımı ve Modeller

Ev veya işyerinizde farklı bir hava yaratmak isteyenler için perde seçeneklerinden bir tanesi de zebra perdedir. Peki Zebra perde modelleri nelerdir, zebra perde kullanışlı mıdır? Zebra perde kullanımı ile ilgili yorumları burada bulabilirsiniz.
zebra perde modelleri
Zebra perde kullanışlı mı? Zebra perde güneşlik kullanımına ihtiyaç bırakmayan stor veya tül perdeye alternatif bir perde çeşididir. Zebra perde yarısı desenli, yarısı şeffaf (transparan) yapısı nedeni ile dış ortam aydınlığının en fazla yarısının nüfuz etmesine olanak sağlar. Bu nedenle bol güneş alan veya yeterince aydınlık olan ortamlarda zebra perde tercih edilebilir. Peki zebra perde kullanımı nasıldır?

Zebra perdeler pencere gibi hareketli veya kapı gibi geliş-geçiş güzergahı olan ortamlar ile tamamen uyumludur denemez. Zira pencerenin açılabilmesi veya balkon kapısı gibi yerlerden geçebilmek için zebra perdenin kaldırılması gerekir ki tül perde bu bakımdan daha avantajlıdır. Pencerenin üstten açılır (vasistas) ile pencere koluna erişebildiğiniz ölçüde probleminiz daha az olacaktır. Bu bakımdan, zebra perdenin sıkça açılıp kapatılmaya ihtiyaç duyulmayan pencerelerin bulunduğu ortamlara montajı daha uygun olacaktır.

Zebra perdelerin avantajlı yönü ise ufak bir hareket ile güneşlik fonksiyonunun aktif hale gelmesidir. Zebra tip perdeler her ne kadar iş yeri gibi ortamlarda daha sık tercih edilse de, farklı dekoratif çizgi ve etkiler ile evin her köşesinde tercih edilir olmuştur.

Zebra perde montajı: Zebra perdelerin sabitlenmesinde, perdeyi tutan bir aparattan yararlanılmaktadır. Söz konusu aparat tavana dübel ve vida yardımı ile monte edilebileceği gibi tül perdelerin takıldığı korneje de sabitlenebilir. Tavanınızda binanın yapısından kaynaklanan bir eğrilik bulunuyorsa, zebra perdeleriniz eğri durabilir. Bunu engellemek için bahsettiğimiz aparatı düz şekilde monte edebilirsiniz.

Zebra perde modelleri: Zebra perdeler üretildikleri kumaşın çeşidine ve desenlere göre farklı modellere sahiptir. Bambu, pileli, simli (parlak), boncuklu, organze vs. çeşitleri yanında motorlu uzaktan kumandalı zebra perdeler de bulunmaktadır.İlgili aramalar:
zebra perde (7), zebra perde modelleri (3), zebra perde kullanışlı mı (2), zebra perde güneşten etkilenir mi (1), zebra perde kullanım problemleri (1), zebra perde kullanımı (1), balkon kapı perdesi aparati (1), zebra perde pencere kolu (1), zebra perdeler (1), zebra perdeler boncuklu (1), zebra perdeyi kapiya monte edebilir (1), zebra pileli perde (1), zebra store perdede yamukluk (1), zebra perde eğri duruyor (1), zebra perde balkon kapısı (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Zebra Perde Kullanımı ve Modeller"
Kategori: Mobilya-Ev dekorasyon

Firsat-Cenneti.com » Mobilya-Ev dekorasyon » Zebra Perde Kullanımı ve Modeller

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?