Özel Arama

Fırsatlar

Pimapen modelleri ve PVC Pencere çeşitleri

Pimapen modelleri ve Pencere çeşitlerinden bahsettiğimiz bu yazımızda ayrıca PVC pencere bakım ve temizliği ile sağlık konularına değinmekteyiz. Pimapen alırken nelere dikkat etmeli, PVC pencere fiyat hesaplama, pvc pencere markaları ile pencerede ısı ve ses yalıtımı konuları için diğer yazımıza bakabilirsiniz.
pvc-pencere-markalari
Pimapen modelleri arasında bir ya da her iki yüzeyi ahşap görünümlü (desenli) pvc kapı ve pencereler bulunmakta. Pimapen pencerenin alternatifleri veya tamamlayıcıları arasında ahşap pencere, panjur, kepeklik, katlanır cam sistemleri, cephe kaplama sistemleri, dekor lambri bulunmakta. Ayrıca zemin ve duvarlarda, açık-kapalı mekanlarda ahşabın estetiği ve pvc’nin dayanıklılığı barındıran ahşap pvc karışımları (egepen twinson, pimawood, vs.) da kullanılabilmekte. Bunları da değerlendirmenizde yarar olabilir.

Pencere çeşitleri arasında klasik tek açılım pencere yanında çift kanat pencere, çift açılım pencere, (tek açılımın yatay çalışan şekli olan) vasistas pencere ispanyolet, (yatay veya dikey) dış açılım pencere, orta eksen üzerinde dönen pivot pencere, sürgülü modeller, yukarı aşağı sürgülü giyotin pencere, kemerli modeller de bulunmakta. Ayrıca mekandan tasarruf için katlanır pencere ve kapılar da piyasada öne çıkan modeller.

PVC Pimapen pencere bakımı ve temizliği: Pimapen pencerelerin estetiğinin muhafazası için öncelikle montaj sonrasında kurumaya meyilli beton, alçı gibi inşaat artıklarından temizlenmesi ve koruyucu folyoların çıkarılması gerekmektedir. PVC Penceremi temizlerken ne kullanmalıyım, bakım yapmalı mıyım? PVC Pencerelerinizi içinde katı partiküller olmayan sıvı deterjanlar ile temizleyebilirsiniz. Beyaz bir bez yardımı ile contalara temas etmeden pencereler temizlenebilir. Çamaşır suyu, tuz ruhu, toz deterjan gibi kimyasallar kullanılmamalıdır aksi takdirde PVC profilleriniz çizilebilir veya rengi değişebilir. Pencere bakımı için hareketli parçaların 6 ayda bir ince makine yağı ile yağlanması da yerinde olacaktır. Pencerenizde kauçuk conta var ise nemli bir bez kullanabilirsiniz.

Pimapen pencereler hava sızmasını önlediği için belirli aralıklarla odalarda havalandırma yapılması gerekmektedir. Çift açılır bir pencere ile bir saatlik bir süre zarfında oda temiz hava ile dolacaktır. Ancak daha hızlı ve ısı kaybının daha az olduğu bir havalandırma amacıyla kapı ve pencerelerin karşılıklı açılması 5-10 dakikada duvar-taban ve eşyalar soğumadan havalandırmayı sağlayabilir. Ortamda yüksek miktarda su buharı olması nedeniyle oluşan terlemenin önlenmesi için havalandırmanın ihmal edilmemesi ve su buharı üreten işlemler için gerekli tedbirlerin alınması (çamaşırın dışarıda kurutulması, mutfakta aspiratör kullanılması) vs. önerilebilir.

PVC pencere garanti süresi? Her ne kadar pimapen pencerelerin ömrü hayli uzun olsa da size sunulan garanti kadar güvendesiniz. Anlaşma yaptığınız bayiden garanti süresi hakkında bilgi edinmenizde yarar vardır. Genel uygulama PVC pencerelere 2 yıl garanti verilirken, camlar 10 yıl garanti altındadır.

PVC Pencere’de güvenlik arıyorsanız pimapen pencere güvenlik kilidi ihtiyacı hissetmemek için pencerenin kendi kilidinde mantar başlıklı pim ve çok noktalı kilitleme özelliği araştırılabilir.

PVC Pencere sağlığa zararlı mı? Pimapen baş ağrısı/koku yapar mı? Pimapen pencere üretimi esnasında bazı zararlı gazlar oluşmaktadır. Ancak evinize gelen ürünlerin insan ve çevre sağlığı bakımından bir zararı olup olmaması tartışmalı bir konudur. Pvc pencerelerin ahşap doğramaların aksine hava izolasyonu sağlamasından dolayı ortamın arada bir havalandırılması gerekmektedir. Aksi takdirde mevcut kokuların muhafazası ve taze olmayan hava baş ağrısına yol açabilir.İlgili aramalar:
pimapen pencere çeşitleri (6), pencere cesitleri ve isimleri (5), pimapen modelleri (5), pvc pencere çeşitleri (5), pencere çeşitleri (5), pvc sesidi var (3), plastikpenceremodelleri (2), plastik pencere modelleri (2), pimapen çeşitleri modelleri (2), Pimapen Surgulu cam cesitleri (2), pencere modelleri (2), pimapen resimleri (2), pimapen garanti süresi (2), pimapen cam modelleri (2), yeni pimapen pencere çeşitleri (2)

Yayın tarihi:
Konu: "Pimapen modelleri ve PVC Pencere çeşitleri"
Kategori: Mobilya-Ev dekorasyon

Firsat-Cenneti.com » Mobilya-Ev dekorasyon » Pimapen modelleri ve PVC Pencere çeşitleri

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?