Özel Arama

Fırsatlar

Odayı Karartmak için Işık Geçirmeyen Stor veya Karartma Perdeler

Odanızdaki güneşlik veya zebra perde yeterli gelmiyor ve odayı karanlık yapan stor veya perde gibi ürünler arıyorsanız, buradaki bilgilerin işinize yarayacağını umuyoruz.
isik-gecirmez-karartma-perde

Fazla miktarda güneş alan yerlerde, bebek veya yatak odalarında, projeksiyon cihazı ile sunum yapılan okullarda veya toplantı odalarında içeriye giren ışığın miktarını kontrol etme ihtiyacı oluşmaktadır. Ayrıca sabah erkenden doğan güneşten rahatsız olanlar veya gece çalışıp gündüz uyku ihtiyacı hissedenler için de odayı karanlık yapan perde gerekebilmektedir. Peki odayı karartmak için başka ne gibi seçenekler var?

Öncelikle odayı karartan perdeden ziyade uyku bandı oldukça basit ve ucuz bir çözüm olabilir. Fakat yüzünüzde iz bırakan veya sizi rahatsız eden uyku bandını kullanmaktan keyif almayabilirsiniz. Buna alternatif olarak kalın perde, pvc, ahşap veya alüminyum jaluzi, siyah güneşlik veya eskiden çokça moda olan panjur kullanabilirsiniz. En iyi manada ışık geçirmeyen kumaşlar ise karartma perde (black out) çeşitleridir. Bu manada fiyatları bir miktar daha pahalı olan özel astarlı fon perdeleri veya ışık geçirmez stor modelleri kullanılmaktadır.

Çift veya üç kat dokulu karartma perdelerin kimisinin ortasında yer alan siyah iplik ile sık olarak dokunmuş kumaş bulunmakta, kimisinin ise arka kısmında kaplama yer almaktadır. Polyesterden imal fon perdelerin karartma oranı koyu renklerde oldukça yüksek iken, diğer renkler %80, krem veya beyaz gibi açık renklerde ise %30 düzeyindedir.

200 cm’den başlayan boylarda ve istenilen ende bulabileceğiniz ışık geçirmeyen projektor stor perdeler, polyester ve buna göre daha kalın olan mat (düz) stor perde veya desenli stor perdelerden farklı olarak güneş ışığını tamamen kesebilmektedir. Dilerseniz metrekaresi 10 TL civarında olan karartma perde kumaşı alıp, pencere ebatına göre dikip, çıkarılabilir şekilde monte ederek ucuz bir çözüm de bulabilirsiniz.İlgili aramalar:
güneş geçirmeyen güneşlik (25), isik gecirmeyen perde (20), günes gecirmeyen perde (18), odayi karanlik yapan perde (14), isik gecirmeyen stor (14), ışık geçirmeyen güneşlik (12), karanlık perde (11), güneş geçirmeyen stor (10), isik gecirmeyen stor perde (9), ışık geçirmeyen perde fiyatları (9), karanlık perde modelleri (7), karanlık yapan perde (6), güneş ışığı geçirmeyen perde (6), güneş geçirmeyen stor perde fiyatı (6), ışık geçirmeyen perde modelleri (6)

Yayın tarihi:
Konu: "Odayı Karartmak için Işık Geçirmeyen Stor veya Karartma Perdeler"
Kategori: Mobilya-Ev dekorasyon

Firsat-Cenneti.com » Mobilya-Ev dekorasyon » Odayı Karartmak için Işık Geçirmeyen Stor veya Karartma Perdeler

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?