Özel Arama

Fırsatlar

Duvar kağıtları çeşitleri, İthal Duvar Kağıdı Markaları

Duvar kağıdı çeşitlerini ve ithal duvar kağıtları markalarını incelediğimiz bu yazımızda aradığınız temel bilgilere ulaşabilirsiniz.
duvar kagidi cesitleri
Duvar kağıtları çeşitleri: Duvar kağıtları üretildikleri malzemelere ve katmanların (kağıt, vinil, tekstil, kumaş) yani ön ve arka kaplamaların çeşidine göre farklı tiplerde olabilmekte. Başlıca duvar kağıdı çeşitleri vinil kaplamalı, kağıt tabanlı, elyaf (tekstil) tabanlı ve boyanabilir duvar kağıtları olarak sayılabilir. Bunun haricinde bazı özel karışımlardan oluşan farklı duvar kağıtlarına da rastlayabilirsiniz.

Vinil duvar kağıtları: Piyasada en sık rastlanılan model olan vinyl duvar kağıtları kolayca temizlenebilir ve antibakteriyel özelliktedir, ancak hava geçirgenliği olmadığından (nefes alıp vermediğinden) çocuk odalarına önerilmez, ancak banyo, mutfak gibi alanlar için oldukça uygundur. Darbeye dayanıklı olan petrokimya mamülü vinil duvar kağıtları yırtılmaz ve iş yerleri için de uygun bir seçenektir. İlk yatırım maliyeti yüksek ancak işletme maliyeti düşük olan tekstil tabanlı vinil duvar kağıtları ise özellikle otel, kafeterya, vs. gibi yoğun trafik alan mekanlarda yıllarca yeni gibi kullanılabilir.

Oldukça kolay sökülebilme kolaylığı olan pamukla güçlendirilmiş tekstil-elyaf tabanlı duvar kağıtları daha sağlıklı olarak nitelendirilmekte. Tek bir hammaddeden veya bazı karışımlardan oluşabilen tekstil tabanlı kağıtların, dokuma olmayan veya kağıt tabanlıları mevcuttur. Tekstil duvar kağıdının bakımı ve uygulanması açısından itinalı olunmalıdır.

Arka kısımları sarımtrak olan ve vinil kaplanmamış geleneksel Kağıt tabanlı duvar kağıtları antibakteriyel olduklarından özellikle ev ve hastane gibi ortamlara önerilmektedir. Güneş ışığına fazla dayanıklı değildirler.

Boyanabilir duvar kağıdı renklendirilmemiş vinil duvar kağıtlarındandır. Takriben 7 kere boyanabilir olan bu çeşit duvar kağıdı, zevkinize göre mekanlar üretmeye yarayabilir. Polyesterin işlemden geçmesi ile üretilen bu çeşit kağıtlar, darbelere karşı pek dayanıklı değildir ve silinmesi zordur, kirlendikçe tekrar boya gerektirir.

Bunun haricinde duvar kağıtları kullanım ve uygulama alanları (ticari işletme, ev veya fabrika), stil ve dekorasyon amaçları (country, modern, çocuk/genç, klasik, vs.) gibi farklı sınıflandırmalardan da geçirilebilir.

İthal Duvar Kağıdı Markaları: Avrupa’dan (Almanya, İtalya, İngiltere, vs.) ithal duvar kağıtları yanında uzak doğudan veya Amerikadan ithal duvar kağıtlarına da piyasada rastlamaktayız. Söz gelimi Design ID, Alman malı As Creation, Rasch, Dept, Marburg, Jdesign, Arteco, Soho, Desima, Thibaut, İdeco, Dash Design, Holden Dekor, Burawall, Emiliana Parati gibi markalardan başka onlarca markanın ithal duvar kağıtlarına rastlayabilirsiniz. Ayrıca her bir markanın da pek çok kataloğu bulunmakta (Yani seçenekler inanılmaz fazla). Bu nedenle marka tercihi yapmak yerine ne aradığını bilmek ve duvar kağıdı konusunda uzmanların önerilerine uymak daha akıllıca olabilir. Her ne kadar çok fazla talep görmese de Halley, Golden, Dekor gibi yerli duvar kağıdı markaları da bulunduğunu hatırlatalım.İlgili aramalar:
yırtılmayan duvar kağıtları (4), alamnaya evi duvar kagidi (1), yırtılmayan duvar kagıtları fiyatları (1), vinil olmayan duvar kağıdı markaları (1), tekstil tabanlı vinil italyadan ithal duvar kağıtları (1), mutfakta yırtılmaz duvar kağıtları (1), ital yirtilmaz duvar kagidi (1), duvar kagitlari almanya yazi (1), duvar kağıt markaları (1), duvar kağıdı markaları alman (1), yırtılmaz duvar (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Duvar kağıtları çeşitleri, İthal Duvar Kağıdı Markaları"
Kategori: Mobilya-Ev dekorasyon

Firsat-Cenneti.com » Mobilya-Ev dekorasyon » Duvar kağıtları çeşitleri, İthal Duvar Kağıdı Markaları

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?