Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , .

Duvar kağıdı temizliği, Duvar kağıdının sökülmesi

Duvar kağıdının sökülmesi ile duvar kağıdı bakımı ve temizliği konuları hakkında bilgiler bu yazımızda derlenmekte.
duvar kagidi temizligi
Duvar kağıdı nasıl sökülür? Eski duvar kağıdını değiştirmek veya evinize yeni bir görünüm katmak için duvar kağıtlarının sökülmesi icap edebilir. Aslında mevcut duvar kağıdının üzerine uygulama yapmak da mümkündür ancak sökülme işlemi uzun vadede daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Vinil kaplama tarzı duvar kağıtlarını sökmek için duvar kağıdı ıslatılıp 15 dk. beklendikten sonra vinil kaplama sökme işlemi gerçekleşir. Eski tip duvar kağıtlarında maket bıçağı yardımı ile bölmeler kesmek, elektrikli buhar makineleri veya ıslak sünger yardımı ile duvar kağıtlarını nemlendirip kazımak veya astar çekip sökmek gibi alternatif metotlar da mevcuttur.

Duvar kağıdı temizliği ve bakımı: Farklı duvar kağıtlarının farklı temizlik ve bakım gereksinimleri vardır. Ancak pek çok duvar kağıdını ıslak nemli süngerle temizleme olanağı bulunmaktadır. Duvar kağıdında oluşan lekelenmeleri ise kimyasal deterjan yerine, toz sabun/arap sabunu gibi maddeler ile temizleyebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Temizliği, duvar kağıdı nasıl temizlenir? Cam yüzeylerin bile zamanla tozlanabildiğini düşünerek özellikle tekstil yani kadife kumaş tarzı, kabartmalı duvar kağıtlarının toz toplayabileceğini hatırlamak gerekir. Bunun için en kolay çözüm yöntemi tabii ki elektrik süpürgesi veya fırça-süpürge kullanmak. Ucuna yumuşak bir fırça takarak duvar kağıtlarını uygun çekim gücününde yukarıdan aşağıya doğru kolayca süpürebilirsiniz. Dilerseniz mikrofiberli bir toz alma püskülü de kullanabilirsiniz.

Bazı duvar kağıtlarının yıkanabilme özelliği dahi bulunmaktadır. Duvar kağıdı çeşidinin uygun olması durumunda hafif nemli bir bezle duvar kağıtlarını aşağıdan yukarı doğru silmeniz de mümkündür. Peki duvar kağıdında lekeler varsa ne yapılabilir?

Duvar kağıdından leke çıkarma: Hassas yüzeylere sahip duvar kağıtlarından leke çıkarmak vinil yüzeyliler kadar kolay olmayabilir. Bir kısım kimyevi deterjanları bırakın, fazla ıslak bir bez dahi duvar kağıdınıza zarar verebilir. Bu nedenle piyasadan özel duvar kağıdı hamuru denen özel bir madde temin etmenizi önereceğiz. Duvara yapışıp iz bırakmayan bu hamur çeşidi lekeyi içine hapsederek duvar kağıdınızın temizlenmesini sağlayacaktır. Birtakım temizleyicilerle şansınızı denemek isterseniz duvar kağıdının pek göz önünde olmayan bir kısmında test yapabilirsiniz. Sonuçta duvar kağıdı lekesinin çıkması oldukça sıkıntılı gözüküyor ise söz konusu bölgeyi keserek yama uygulayabilirsiniz.İlgili aramalar:
duvar kagidinin sökülmesi (6), duvar kagidi hamuru (4), duvar kağıdı temizligi hangi deterjanla yapilir (2), duvar kağıtları sökülebilir (1), duvar kağıtları sökülmesi (1), duvar kaplama kağıtları (1), kaplama sokme ıslemı mobılya (1), mutfak için vinil kaplama duvar kağıdı (1), tekstil duvar kağıdı nasıl temizlenir (1), duvar kağıdını buhar makinesi ile temizleme (1), buhar makinesi ile duvar kagidi temizliği (1), DUVAR KAĞIDI TEMİZLİĞİ (1), duvar kagidi temizleme makinası (1), duvar kaGıdı sökülmesi (1), duvar kağıdı nasıl sökülür sabun (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Duvar kağıdı temizliği, Duvar kağıdının sökülmesi"
Kategori: Mobilya-Ev dekorasyon

Firsat-Cenneti.com » Mobilya-Ev dekorasyon » Duvar kağıdı temizliği, Duvar kağıdının sökülmesi

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?