Özel Arama

Fırsatlar

Duvar Kağıdı Tamiri, Yama nasıl yapılır?

Zaman içinde sökülen, yırtılan duvar kağıtları yama yoluyla tamir edilebilirler. Peki duvar kağıdı yaması nasıl yapılır, tamir nasıl gerçekleştirilir?
duvar kagidi yamasi
Duvar kağıdı tamiri, yama nasıl yapılır? Duvar kağıdında darbeler neticesinde oluşan yırtıklar veya sökülmeler duvar kağıdı yaması ile tamir olunabilir. Geniş bir bölgedeki sorunu bir boy rulo ile halledebilirken, küçük yamalar şöyle yapılır:

Öncelikle elimizde ton farkı olmayan aynı desene ait duvar kağıdından ihtiyaçtan bir miktar daha geniş olarak hazırlanır. Daha sonra söz konusu parça, duvarda yama ihtiyacı olan bölgeyle hizalanır (duvarkağıdında tahribat yapmadığına emin olduğuz çıkabilen yapışkanlı bant kullanabilirsiniz.) Bu aşamada maket bıçağı ile yama ve duvar kağıdı birlikte kesilir, söz konusu işaretlemenin illa ki düz hatları bulunması gerekmemekte. Böylece duvarda işaretlenen bir bölge ile onun tıpatıp aynısı bir yama elimizde hazır hale gelir. Duvardaki işaretli bölge civara zarar vermeden sökülür, ve elimizdeki yama oraya yapıştırılır. Yakın plandan elbetteki farkedeceğiniz bu yama, 1-2 metre mesafeden bile hususi dikkat edilmediği takdirde anlaşılmayacaktır.

Duvar kağıdında yama yapmaya imkan verecek kadar parçanın elinizde hazır olarak bulunması için, ilk baştaki uygulamadan sonra kalan artıkları saklamanızda yarar vardır elbette. Aksi takdirde elinizde fazla parça yoksa batch# denilen mevcut duvar kağıdınızla aynı tonları taşıyan bir model bulmanız gerekecektir.İlgili aramalar:
duvar kağıdı tamiri (7), yirtilan duvar kağıdı (6), duvar kağıdı tamiri nasıl yapılır (6), duvar kagıdı yama (5), duvar kağıdı tamiratı (5), duvar kağıdı yırtıldı (2), duvar kağıdı yırtılınca amiri nasıl olur (2), yirtilan duvar kagitlari nasil tamir edilir (2), ev tamiri nasil yapilir (2), evde duvar kagidi nasil yapilir (1), yama bandı mobilya (1), yırtık duvar kağıdı nasıl dekore edilir (1), ev duvar yama nasıl (1), yirtik duvar kagidi nasil yapilir (1), en iyi anlatımlı duvar kağıtı tamiratı (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Duvar Kağıdı Tamiri, Yama nasıl yapılır?"
Kategori: Mobilya-Ev dekorasyon

Firsat-Cenneti.com » Mobilya-Ev dekorasyon » Duvar Kağıdı Tamiri, Yama nasıl yapılır?

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?