Özel Arama

Fırsatlar

Duvar kağıdı mı boya mı, hangi desen hangi renkler

Duvar kağıdı ve boya arasında kalanlara ve desen-renk seçenekleri araştıranlara bazı temel bilgiler burada sunulmakta. Umarız keyifle okursunuz.
duvar kagidi mi boya mi
Neden duvar kağıdı? Duvar kağıdı mı boya mı? Duvar kağıtları boya yapmaya göre bazı avantajlar taşımaktadır. Bunlar kabaca daha kısa zamanda daha az zahmetle uygulanması, 10-15 sene gibi uzun ömrü neticesinde daha ekonomik olmaları, estetik özellikleri ve temizlenebilmeleri gibi farklardır. Duvar kağıtları, desenleri sayesinde duvarlarda derinlik hissi ve farklı efektler yaratabilmektedir. Duvarınızın yumuşak ve kumaş tarzı bir malzeme ile kaplanması, ortama bir sıcaklık vermesi yanında gerçekte de ısı tasarrufuna da katkı sağlamaktadır.

Duvar kağıdının yegane alternatifi boya da değildir elbette. Ahşap lambri kaplamalar, duvar yapışkanları stickerlar, yapışkanlı folyolar, istenilen ebatlarda hazırlanabilen duvar posterleri, dekoratif ayna veya bordürler gibi seçenekleriniz de vardır. Seçeneklerinizi bilerek hayal gücünüzü çalıştırmak, kişiliğinizi yansıtabileceğiniz bir mekan oluşturmak için bir ön koşuldur. Dilerseniz profesyonel destek de alabilir veya internetteki resimli dekorasyon sitelerine veya google resim arama motorunda göz gezdirebilirsiniz.

Şunu da hatırlatalım ki yırtılan, sökülen duvar kağıtlarının da tıpkı darbe almış boyalı duvar gibi kolayca tadilatı yapılabilir. Üstelik vinil duvar kağıtları gibi modellerin renginde solma bozulma olmaz. Fikriniz değiştiğinde veya yenilik istediğinizde duvar kağıdınızı sökmek sanıldığından da kolaydır.

Duvar kağıdı seçimi, hangi desen ve hangi renkler? Duvar kağıdı seçiminde öncelikle ne beklendiği/istendiği önem kazanmakta. Piyasada bulabileceğiniz modern, klasik veya country tarzı duvar kağıtlarını perde / parke / halı / mobilya uyumu ve yapılan tasarıma, uygulamanın yapılacağı yerdeki ışık durumu ve tabii ki beğenilen desene göre elemeden geçirebiliriz. Duvar kağıdı seçerken aydınlık ve/veya geniş mekanlar için koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Dar ve direk güneş ışığı almayan yerlerde kullanılacak açık renkler mekanı olduğundan geniş göstererek ferahlık hissi verecektir. Dilerseniz renk armonisi için renk çemberinden yardım da alabilirsiniz.

Duvar kağıdı seçerken uygulamanın yapılacağı yer oldukça önemlidir. Herhangi bir kafeteryaya için seçilen duvar kağıdı çeşidi ile çocuk odası için tercihler tabii ki aynı olmayacaktır.

Kabaca duvar kağıdı desenlerinden de bahsederek konumuzu tamamlayalım. Pek çok duvar kağıdı markasının onlarca kataloğuna bakarak ne kadar da çok seçeneğin var olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Örneğin gemetrik desenler, çiçek vb. figürler, taş döşeli duvar görüntüsü veren desenler, çocuk odalarına özgü renk ve seçenekler vs. sizi karar vermekte zorlayabilir. Ancak hali hazırda dekore edilmiş bir ortam söz konusu olduğunda çok fazla da zorlanmayacağınızı umarız.İlgili aramalar:
duvar kağıdı mı boya mı (3), desenli boya (3), ingiliz tarzi yapiskan folyo (2), hangi rengli duvar kaidina hangi mobilya (1), hangi renge hangi desen boya gider (1), hangi duvar kagidina hangi renk gider (1), hangi duvar kağıdı (1), hangi boyaya duvar kağıdı uyar (1), eve boya mi iyi duvar kagidimi (1), ev boya renkleri resimli (1), efekt duvarkagidi (1), Efekt boya mi duvar kağıdı mı (1), efek boya hangi renklerde olmali (1), hangi renk duvar kağıdı (1), vizon boyaya hangı renk duvar kagıdı (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Duvar kağıdı mı boya mı, hangi desen hangi renkler"
Kategori: Mobilya-Ev dekorasyon

Firsat-Cenneti.com » Mobilya-Ev dekorasyon » Duvar kağıdı mı boya mı, hangi desen hangi renkler

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?