Özel Arama

Fırsatlar

Duvar kağıdı ebatları (boyutları) ile rulo miktarı hesaplama

Standart duvar kağıdı ebatlarından bahsettiğimiz bu yazıda kaç rulo duvar kağıdına ihtiyacınız olabileceği konusunu incelemekteyiz.
duvar kagidi ebatlari
Ne kadar duvar kağıdı gerekir, Duvar kağıdı miktarı hesaplama: Duvar kağıdının uygulanacağı bölgenin toplam alanı ne kadar duvar kağıdına ihtiyacınız olacağını gösterecektir. Söz konusu alan hesabı kabaca en ve boy çarpımıdır. Ancak duvar kağıdı kaplanırken üstten ve alttan bırakılması gereken miktar, desenli duvar kağıtlarındaki fireler ve daha sonra olası yama ihtiyaçları için ayrılması gereken miktarı göz önüne alarak fazladan duvar kağıdı almak akıllıca olacaktır. Daha sonra aynı desen duvar kağıdı alırken ton farkı olmaması için batch# aynı olmasına dikkat edilmelidir.

4*3 ebatlarındaki 12 metrekare bir odanın toplam duvar alanı takriben 36 metrekaredir. Kapı ve pencere alanlarını düşüp, fireleri eklersek kabaca 7 ruloya (5,3 metrekarelik rulolardan) ihtiyaç olacaktır. 3+1 bir evin ise takriben 50 rulo duvar kağıdına ihtiyacı vardır. Şunu da belirtelim ki bazı duvar kağıtlarına yapışkan sürülüp beklenmesi ile ebatlarında küçük çaplı (1 cm gibi) genişlemeler de olabilmekte. Üst üste bindirilebilen duvar kağıtlarında bir miktar daha fazla kullanım olabilir elbette.

Yapı marketlerinden fazlaca duvar kağıdı aldığınızda elinizde arta kalan, ambalajında açılmamış ürünleri iade etme şansınız da mevcut olduğunu da hatırlatalım.

Duvar kağıdı ebatları, boyutlarını incelediğimiz Avrupa standartlarında ithal duvar kağıtları genelde 53 cm eninde ve 10,5 metre boyundadır (yani 21.5 inch x 33 feet) ve kabaca 5,32 metrekarelik bir alanı kaplayabilirler. Standart tavan yüksekliği ise takriben 2,6 metre olduğunu hatırlatalım. Uzak doğu (kore) kökenli duvar kağıtlarında 106 cm eninde, 15,6 metre boyunda rulolar da görmekteyiz. Amerikan kökenli duvar kağıtlarında 27 inch x 27 feet (yani 67 cm x 8.2 metre) gibi ebatlar bulunmakta. Bunların haricinde daha geniş veya dar rulolar da bulabilirsiniz. Rulo eni arttıkça uygulama zorluğu da artmakta ve profesyonel bir ekibe ihtiyacınız çoğalmaktadır.İlgili aramalar:
duvar kağıdı ölçüleri (60), duvar kağıdı ebatları (30), Duvar kagidi boyutlari (27), duvar kağıdı hesaplama (23), duvar kağıdı eni kaç cm (13), duvar kağıdı kaç metre (12), 1 rulo duvar kağıdı kaç m2 (12), duvar kağıtları rulosu kaç metre (12), 1 rulo duvar kağıdı kaç metre (11), duvar kağıtları kaç metre (11), duvar kağıdı metrekare hesaplama (11), duvar kağıdı rulo ölçüleri (11), duvar kağıdı ölçüsü nasıl alınır (11), bir rulo duvar kağıdı kaç metre (10), bir top duvar kağıdı kaç metredir (9)

Yayın tarihi:
Konu: "Duvar kağıdı ebatları (boyutları) ile rulo miktarı hesaplama"
Kategori: Mobilya-Ev dekorasyon

Firsat-Cenneti.com » Mobilya-Ev dekorasyon » Duvar kağıdı ebatları (boyutları) ile rulo miktarı hesaplama

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?