Özel Arama

Fırsatlar

Duvar kağıdı alırken nelere dikkat etmeli, hangi duvar kağıdı

Hangi duvar kağıdı diyenler ve duvar kağıdı alırken nelere dikkat etmeli konusunu araştıranlara faydalı bilgiler burada bulunuyor.
duvar kagidi alirken nelere dikkat etmeli
Duvar kağıdı alırken dikkat edilecekler? Duvar kağıdı kararı vermeden önce dekorasyon fikirlerini araştırmanızda yarar vardır. Yani duvar kağıdı, boya, duvar stikerları, lambir vs. gibi alternatifleri incelemeniz gerekebilir. Bundan sonra duvar kağıdı çeşitleri, uygun desen seçenekleri ve uygulama aşaması gelecektir.

Elbetteki kaliteli bir duvar kağıdı almanızda yarar vardır. Peki kaliteli bir duvar kağıdı nasıl anlaşılır? Duvar kağıdının sert veya yumuşak olması kalite ile alakalı değildir. Bunun yerine duvar kağıdının çeşidinin kumaş dokulu ve elyaf tabanlı olmasına dikkat edilmelidir. Naylon yani vinil duvar kağıdı hava almadığı için çocuk odası gibi ortamlarda kullanılması tavsiye edilmez.

Kısa zaman içinde dekorasyon fikirlerinizin değişmesi ihtimali varsa, mevcut duvar kağıdını söktürmek isteyebilirsiniz. Bu durumda yumuşak duvar kağıtlarının (non-woven elyaf tabanlı) daha kolay uygulandığını ve söküldüğünü bilmenizde yarar vardır. Arkası kağıt olan duvar kağıtlarının sökülmesi sizi epeyce uğraştırabilir. Peki duvar kağıtlarını her yere uygulanabilir mi?

Duvar kağıdı hangi zeminlere uygulanmaz? Duvar kağıdının uygulanmasının uygun olmadığı yerler saten boyalı, fayans döşeli, lake parlak ahşap kaplamalı veya ham sıvalı nemli-rutubetli yerleri sayabiliriz. Söz konusu yerlerde bazı dönüşüm astarı uygulaması yapılabilir. Örneğin rutubetli yerlere zemin kazıma yapılarak rutubet astarı uygulaması mümkündür. Plastik boyalı zeminlere ise uygun alçı ile kaplamak veya ince zımpara kağıdı ile tutunma zemini oluşturmak uygun olacaktır.İlgili aramalar:
hangi duvar kağıdı (4), duvar kağıdı kalitesi nasıl anlaşılır (2), hangi duvar kağıdı kalitelidir (1), kaliteli duvar kağıdı nasıl anlaşılır (1), non woven duvar kagidi kalite nasıl (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Duvar kağıdı alırken nelere dikkat etmeli, hangi duvar kağıdı"
Kategori: Mobilya-Ev dekorasyon

Firsat-Cenneti.com » Mobilya-Ev dekorasyon » Duvar kağıdı alırken nelere dikkat etmeli, hangi duvar kağıdı

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?