Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , , , , , , .

Duvar boyası renk seçimi, Mutfak, yatak odası, çocuk odası, salon ne renk olmalı, hangi renge boyanmalı

Duvar boyası renk seçimi konusunda mutfak, yatak odası, çocuk odası, salon ne renk olmalı, hangi renge boyanmalı gibi sorularla karşılaşmaktayız. Renk uyumu ve renklerin etkileri bakımından sizlere yön gösterici bazı bilgiler sunmak istiyoruz.
duvar ne renk olmali secim
Duvar boyası renk seçimi ve duvar boyası renklerinden bahsettiğimiz bu yazıyla sizlerin hangi renk boya sorunuza yanıt aramaktayız. Elbetteki renk seçiminde pek çok faktör bulunabilmekte. Dilerseniz şimdi bunun üzerinde bazı temel fikirleri irdeleyelim.

Bildiğiniz gibi renkler insanlar üzerinde psikolojik etkilere sahip. Tabiattaki renk cümbüşünü neden biz de evimize taşımayalım? Pek çok boya markası farklı isimler taşıyan renkleri beğenimize sunmakta. Peki hangi duvar boyası rengini seçebiliriz? Neye göre karar vermeli?

Renk seçiminde pek çok faktör var aslında. Örneğin renkler arasındaki uyum, renk trendleri, mevcut dekorasyon ve aksesuar alternatifleri renk seçiminde pay sahibi. Öncelikle renk uyumu-sıcak ve soğuk renkler konularında bilgi sahibi olmakta yarar var. Bunun ardından evin bölümlerini hangi renge boyayacağınız konusunda daha kolay fikir yürütebilirsiniz.

Mutfak duvarı ne renk olmalı? Mutfak renk seçenekleri: Özellikle bayanların pek çok zaman geçirdiği yer olan mutfaklarda mevcut mekan ile uyum sağlayacak sıcak renkleri tercih edebiliriz. Örneğin mutfak duvarında turuncu rengi kullanıyorsak renk uyumu açısından aksesuarlarda yeşil kullanılabilir. Mutfak çok küçük ise mekan genişletici renkler olarak soğuk renkler tercih edilebilir. Beyaz da bu bakımdan uygun bir seçimdir.

Yatak Odası ne renk olmalı, ne renge boyanmalı? Yeni güne başladığımız özel bir mekan olan yatak odası verimli bir gün ve huzurlu bir gece uykusu için gözü çok yormayan yumuşak renklere boyanmalıdır. Bu amaçla soğuk renklerin (yeşil, mavi ve mor) açık tonları dinlendirici özelliği nedeniyle tercih edilebilir. Fakat daha hareketli ve cıvıl cıvıl bir ortam için tamamlayıcı renkleri ile beraber sıcak renklerden istifade etmek de mümkündür.

Banyo seramik renkleri, Banyo ne renk olmalı? Genelde evimizin en küçük mekanlarında olan banyolarda mekanın daha geniş hissedilmesi için soğuk renkler tercih edilmelidir. Temizlik duygusunu belirten beyaz aynı zamanda ışığı yansıtarak aydınlık ve ferah bir ortam oluşturur. Su ve doğa ile alakalı mavi ve yeşil de banyo seramikleri renklerinde görülen seçeneklerden.

Çocuk odası ne renk olmalı, hangi rengi kullanmalı? Hayal dünyaları çok geniş olan çocuklar için klasik duvar renkleri yerine onların psikolojilerine uygun cıvıl cıvıl renkler seçilebilir. Duvar yapışkanları (sticker) ve duvar kağıdı modelleri-şeritler de bu anlamda tercih edilebilir. Ayrıca antibakteriyel özellikli ve silinebilir boyalar seçmek yerindedir. Renk uyumuna uygun olarak, çocuk veya bebek odasının güneş alma ve aydınlık durumu, ortamın genişliğine göre uygun renk grubunu seçmek önerilmekte.

Peki oturma odası renkleri neler, oturma odası ne renk olmalı? Benzer şekilde salon boyası ne renk olmalı, salon renginde ne tercih edilmeli. Sıcak veya soğuk renk seçimi, aydınlık durumu ve aksesuarlar ile renk armonisi dikkate alınarak renk seçimi yapılabilir.İlgili aramalar:
mutfak boya modelleri (10), duvar boya renkleri (8), yatak odası boya renkleri (7), mutfak boyasi nasil olmali (7), oda boyaları (7), mutfak boya renkleri (6), mutfak boyaları (5), mutfak boyası ne renk olmalı (5), mutfak duvar renkleri (4), salon boyası ne renk olmalı (4), mutfak boyası (4), mutfak duvar boyası (4), oda boyama modelleri (4), ev duvar renkleri (4), oda boyamak için renkler (3)

Yayın tarihi:
Konu: "Duvar boyası renk seçimi, Mutfak, yatak odası, çocuk odası, salon ne renk olmalı, hangi renge boyanmalı"
Kategori: Mobilya-Ev dekorasyon

Firsat-Cenneti.com » Mobilya-Ev dekorasyon » Duvar boyası renk seçimi, Mutfak, yatak odası, çocuk odası, salon ne renk olmalı, hangi renge boyanmalı

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?