Özel Arama

Fırsatlar

Saç Traş Makinesi Nasıl Kullanılır, Evde Saç Kesimi

Özellikle erkekler için evde saç kesimi konusundan bahsedilen bu yazıda, saç traş makinesi nasıl kullanılır sorunuza yanıt vermeye çalışıyoruz.
evde-sac-kesimi
Saç Traş Makinesi Nasıl Kullanılır, Evde Saç Kesimi

Traş makinesi kullanma talimatlarına dikkat ederek, evde, hatta kendi kendine saç kesimi de dahil olmak üzere, saç traşı yapmanız mümkündür. Peki saç traşı nasıl yapılır, saç keserken nelere dikkat etmeli?

Öncelikle kesilecek saçların kuru ve temiz olması gerekir. Bunun haricinde saçların fırça yardımı ile açılmalarını sağlayarak kesimi kolaylaştırabilirsiniz. Saç kesim uzunluğunu belirlemede tarak aparatları kullanılmaktadır. Genelde 3 ila 13 mm arasında (3 mm yani 1/8¨ için 1 numara, 6 mm için 2 numara gibi) uzunluklarda kesime olanak sağlayan bu tarz aparatların kulak arkası için özel şekilli olanları da bulunmaktadır. Aparatları yerine takarken önce kesme başlığına dişler yukarıya bakacak biçimde takılmalı ve alt mandal, kesme başlığının alt metal ucuna bastırılarak sabitlenmelidir. Saç kesimine başlamadan önce tarak aksesuarları yerine oturmuş olmalıdır.

Saç kesimine öncelikle uzun tarakla başlanmalı ve gerektiği durumlarda daha kısa taraklar kullanılmalıdır. Tarak kullanmadan saç traş makinesi yanında yer alan ayar mandalı ile kesim yüksekliğinde oynama yapmak da mümkündür. İlk kesimde uzunluğu anlamak için ilk önce küçük bir alanı kesmekte yarar vardır. Saç traş makinesi, saçların çıkış yönünün tersine hareket ettirilerek saç kesimi yapılır. Bu esnada makinenin zorlanmaması ve düzgün kesimin sağlanması için makinanın yavaş hareket ettirilmesine ve kafa ile doğru temasa özen gösterilmelidir. Ense ve favori gibi yerlerde en kısa kesim için makineyi taraksız kullanabilirsiniz.

Saç kesiminde berberlerin tatbik ettiği uygulama arka kısımlardan başlamak, daha sonra yan ve en son üst kısmı almak şeklindedir. Yan ve arka kesimlerde genelde daha uzun bırakılmaktadır. Ayrıca kademeli kesim için daha kısa taraklar sırasıyla takılmalı ve daha kısa mesafelerde saç kesimi gerçekleştirilmelidir.

Saç traş makinesi temizliğine, kesme başlığında artan ses gibi durumlarda dikiş makinesi yağı gibi asit içermeyen yağlar ile yağlamanın yapılmasına ve fazla yağın silinmesine ve cihazın su ile temas etmemesine dikkat edilmelidir. Şarjlı makineler hareket esnekliği bakımından daha avantajlıdır, ancak fiyat ve güç bakımından caydırıcı olabilir.İlgili aramalar:
erkek sac kesimi nasil yapilir (28), saç kesme makinesi nasıl kullanılır (21), traş makinesiyle saç kesimi (20), saç traşı nasıl yapılır (20), evde erkek saç kesimi (18), evde saç kesimi erkek (17), makineyle saç traşı nasıl yapılır (15), saç tıraşı nasıl yapılır (14), Saç traş makinesi nasıl kullanılır (14), traş makinesiyle bayan saç kesimi (14), makineyle sac kesimi (13), evde saç kesimi nasıl yapılır erkek (13), ense trasi nasil yapilir (13), erkek saci nasil kesilir (13), saç kesme makinesi ile nasıl saç kesilir (12)

Yayın tarihi:
Konu: "Saç Traş Makinesi Nasıl Kullanılır, Evde Saç Kesimi"
Kategori: Kişisel Bakım

Firsat-Cenneti.com » Kişisel Bakım » Saç Traş Makinesi Nasıl Kullanılır, Evde Saç Kesimi

1 Yorum: "Saç Traş Makinesi Nasıl Kullanılır, Evde Saç Kesimi"


  1. Gffhh dedi ki:

    icimdekikuafor.com web sayfasını incelemenizi tavsiye ederim. Adamlar süper bilgiler vermişler.


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?