Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , .

İnternetten Numaralı Gözlük veya Lens Nereden Alınır?

İnternet üzerinden numaralı gözlük veya lens alabileceğinizi biliyor musunuz? Hatta yurt dışından çok uygun fiyatlar ile gözlük satın almanız da mümkün. İşte gözlük alırken dikkat edilmesi gerekenler:
internetten-gozluk-almak
internetten Gözlük almak

Ülkemizde numaralı (mihraklı) gözlük camı ve gözlük çerçevesi satmak, gözlük montajı ve reçeteli lens satışı yapabilmek için optisyenlik unvanı elde edilmesi gerekmektedir. Gözlük sektöründeki arz yönlü kısıtlamalar dolayısıyla gözlük çerçevesi ve camlarında yüksek kar marjı olduğu tahmin ediliyor. Eğer ucuz gözlük almak isterseniz, internet üzerinden gözlük veya lens almanın önünde yasal bir engel bulunmadığını ifade edelim.

İnternetten numaralı gözlük almak için sizlere yurtdışından satış yapan birkaç siteden bahsetmek istiyoruz. Bundan önce internetten nasıl gözlük alabileceğinizi anlatacağız:

Öncelikle nasıl bir çerçeveye ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz gerekiyor. Gözlük çerçeveleri bay, bayan veya çocuklar için gözlük tipi (tam çerçeveli, yarı çerçeveli, çerçevesiz, vs.), renk, şekil (yuvarlak, oval, kare, vs.) , gözlüğün yapıldığı materyal (plastik, hafif metal, titanyum, vs.) ve stil (moda, iş, sportif, vb.) tercihine göre farklı modellere sahiptir. Gözlük çerçevesi seçerken gözlük ebatını da dikkate almalısınız. Mevcut gözlüğünüzün kenar bir kısmında 54-18-135 gibi bir rakam göreceksiniz. Bu rakamlardan ilki gözlük cam eni, ikincisi burun mesafesi, üçüncüsü ise sap uzunluğudur. Gözlük camı boyu da sipariş oluştururken lazım olabilir. Bir çok site fotoğrafınızı yükleyerek gözlüğün sizde nasıl duracağını tahmin etmenize yardımcı olmaktadır.

Çerçeveye karar verdikten sonra reçetenizde yazan gözlük numarası değerlerini (miyop, hipermetrop veya çift odak sağ ve sol göz için SPH, CYL ve AXIS) ve PD yani iki göz bebeği arası mesafeyi (aşağıda nasıl ölçüleceği yazıyor) girerek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Gözlük camı seçerken de bir takım alternatifleriniz mevcut. Örneğin özel inceltilmiş camlar (1.61, 1.67, 1.71 index), photokrom’lu, polykarbonat, progresif ve anti-refle veya UV kaplamalı camları tercih edebilirsiniz.

Peki PD nasıl ölçülür? Dilerseniz herhangi bir optikçiden göz bebeği mesafenizi ölçtürebileceğiniz gibi, basit bir cetvel yardımı ile ayna karşısında göz bebekleri arasındaki mesafe hesaplanabilir. Milimetre cinsinden 55-75 arasında bir PD’nin çıkması beklenmelidir.

Peki internetten gözlük nasıl alınır? Eski adı Coastal Contacts olan coastal.com bu konuda dünya çapında bir optikçi. Sipariş yanında gözlük kabı, temizleme spreyi ve silme bezi, kutusu ile gözlükçü tornavidasını ihmal etmeden, ilk siparişte çerçeveyi bedavadan gönderen Coastal, bir yıl ürün iade hakkı tanımakta. Nedendir bilinmez ama Coastal’ın bu aralar Türkiye’ye gönderim yapmıyor. Goggles4u.com sitesi ise ucuz çerçeve ve cam fiyatları ile ciddi bir rakip. Ülkemizde Atasun Optik oldukça yaygın olmasına rağmen internet satışı bulunmuyor. Gozlukal.com ise oldukça pahalı çerçeveler sunuyor. Ray-ban, Gucci, Versace, Dunlop gibi markalara ait güneş gözlüklerini benzer sitelerden temin edebilirsiniz.

İnternetten lens ve solüsyon almak isterseniz, lensdunyasi.com, lensci.com, lensmarket.com gibi sitelere bakabilirsiniz.İlgili aramalar:
internetten gözlük almak (11), numaralı gözlük siparişi (10), numaralı gözlük camı fiyatları (8), internetten numaralı gözlük siparişi (5), gözlük camı sipariş (5), gözlük siparişi (4), en ucuz numaralı gözlük fiyatları (3), en ucuz numaralı gözlük çerçeveleri (3), internetten numaralı gözlük almak (3), ucuz optik gözlük çerçeveleri (3), numaralı gözlük sipariş (3), gozluk cami ve çevresinde internetten satista yasal engel (2), Numaralı gözlük çerçevesi alinirmi (2), onlayn (2), optik çerçeve online satış (2)

Yayın tarihi:
Konu: "İnternetten Numaralı Gözlük veya Lens Nereden Alınır?"
Kategori: Kişisel Bakım

Firsat-Cenneti.com » Kişisel Bakım » İnternetten Numaralı Gözlük veya Lens Nereden Alınır?

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?