Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , .

Doğrudan Satış Firmaları ve ürünleri, ne kadar kazanmak mümkün?

Doğrudan satış firmaları ile ürünlerinden bahsettiğimiz bu yazımızda doğrudan satış kar payları (kazanç sistemi) ile ne kadar kazanmak mümkün sorusunun cevabını arıyoruz. Ayrıca Tupperware, Avon veya Amway (emvey) satış temsilcisi olmak konusunu araştırıyoruz.
dogrudan satis sirketleri
Doğrudan satış tekniği, ürünlerin belli bir fiziki bölgede satışı yerine doğrudan kişiden kişiye satılması anlamında kullanılmakta. Doğrudan satışın sokaklardaki seyyar satıcı veya işportacılardan ayrılan yönü ise tanıdık ve çevreyle olan bağlantısı ve ürünlerin gösterilerek ev-iş ortamında satılması.

Doğrudan satış, başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada uygulanan bir yöntem. Satıcılar ek iş olarak yaptıkları pazarlamadan aile bütçelerine katkıda bulunmaktalar. Üstelik doğrudan satış işine girmek için çok cüzi bir sermaye yeterli olmakta. Peki müşteriler bundan memnun mu? Müşterilerin kişisel olarak tavsiyeleri duymaktan, ürünleri deneyerek almaktan ve gösterilen alakadan memnun oldukları düşünülmekte. Kimileri direk satış yönteminden keyif alırken, bazıları sistemi arkadaşlık ve dostlukları paraya dönüştürmek olarak görerek, dostluk başka alışveriş başka anlayışı ile sıcak karşılamamakta. Peki Türkiye’de faaliyette olan başlıca doğrudan satış şirketleri ve ürünleri neler?

Başlıca doğrudan satış firmaları arasında en çok bilindik olanlar Avon kozmetik ürünleri ile mutfak gereçleri ve saklama kapları ile bilinen Tupperware.

1959’dan bu yana faaliyette olan Amway ise güzellik ve bakım ürünlerinden beslenme destek ürünlerine ve temizlik alanında deterjanlara kadar geniş bir yelpazeye sahip. En iyiler bir çatı altında diyen Petra ise su arıtıcılarından kişisel bakım ürünlerine pek çok farklı ürünü pazarlamakta. Zayıflama alanında doğal bitkisel ürünleri ile duyduğumuz Herbalife ve cilt bakımı, makyaj ve parfümleri ile bilindik Oriflame markası da doğrudan satışı tercih edenlerden. Dünyada bu şekilde çalışan Natura, Vorwerk, Mary Kay, Forever Living, Nu Skin gibi pek çok şirket de ek gelir imkanı sunmakta.

Peki doğrudan satış ile ne kadar para kazanılır? Bu sorunun cevabı tabii ki çevrenize ve satış hacminize bağlı. Doğrudan satış firmaları satışlarınıza yüzde 10’dan yüzde 50’ye kadar değişen oranlarda komisyon sunmakta ve satış hacminize göre ek ödemeler alabilmektesiniz. Ayrıca sattığınız ürünlerini normalden daha ucuza temin etme ve hediyeler de cabası.

Avon, Amway veya Tupperware satış temsilcisi olmak için ne yapmak lazım, ne kadar sermaye gerekli? Daha öncede belirttiğimiz gibi bu iş için ciddi bir sermayeden ziyade, iyi bir sosyal yaşam ve ağ gerekmekte. Geçişte ev hanımlarını hedefleyen sistem, artık satın alma gücü daha yüksek çalışan kadınları tercih etmekte. Satış temsilcisi olmak için söz konusu şirketlerin özel yönergelerini takip etmeniz yeterlidir. Çevrenizde bu işi yapan kimselerin yönlendirmeleri de size yol gösterecektir.

Peki doğru düzgün satmak varken, şirketler doğrudan satış yöntemini neden tercih etmekte? Öncelikle, doğrudan satış yöntemi çok genel geçer bir yöntem değil, çok az firma bunu başarı ile uygulayabilmekte. İkincisi, ürünlerin tanıtımı, pazarlanması için çok ciddi bütçeler ayırmak yerine, satış yapan gönüllülerin mevcudiyeti işleri kolaylaştırmakta. Doğrudan satış, insanların satın alma alışkanlıkları üzerinde yapılan incelemeler neticesinde geliştirilmiş bir yöntem.

Kimi doğrudan satış ürünleri aşırı pahalı oldukları dolayısıyla eleştirilmekte. Piyasadaki muadillere göre kalite üstünlüğü, fiyatlara misliyle yansıyabiliyor. Piyasada satılması oldukça güç ürünler, bu yolla satılabiliyor. Bir kısmını piyasada bulamayacağınız patentli veya özel tasarımlı orjinal ürünler de karı azamileştirmek için bu yolla müşteriye ulaştırılmakta. Hedef kitleye odaklanan, satışa göre karı bölüşen, sosyal ağcı ve garantici bir yaklaşım olarak direk satış yöntemi bilimsel araştırmalara konu olmaya değer gözüküyor.İlgili aramalar:
doğrudan satış firmaları (6), doğrudan satış (5), tuperware müşteri temsilcisi olmak (2), dogrudan satis urunleri (2), doğrudan satış temsilcisi (2), abd doğrudan satış firmaları listesi (1), tupperware satış temsilcisi olmak istiyorum (1), doğrudan satış yapan kozmetik firmaları (1), doğrudan satış programı yapmak (1), doğrudan satış firmaları bölge satış müdürleri (1), DOĞRUDAN SATIŞ DERNEĞİNE BAĞLI FİRMALAR (1), direkt satış yapan firmalar (1), belizya doğrudan satış (1), amerikan doğrudan satış firmaları (1), turkiye makyaj markalarin dadoğrudan satis formu (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Doğrudan Satış Firmaları ve ürünleri, ne kadar kazanmak mümkün?"
Kategori: İş Bulma

Firsat-Cenneti.com » İş Bulma » Doğrudan Satış Firmaları ve ürünleri, ne kadar kazanmak mümkün?

1 Yorum: "Doğrudan Satış Firmaları ve ürünleri, ne kadar kazanmak mümkün?"


  1. Sayın sündüs dedi ki:

    Selam ben almanya münich pasing teyim tuperrvare satmak istiyorum nasıl üye olurum


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?