Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , .

3G internet fiyatları, Turkcell Vınn, Avea jet modem, Vodafone vodem, en iyi, en ucuz hangisi

3g internet nedir ne değildir başlıklı yazımız ile 3g internet hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışmıştık. Daha önce Turkcell, Vodafone ve Avea’nın 3g hizmetleri hakkında ayrı ayrı bilgilendirici yazılarımız da olmuştu (3g kategorimizden bu yazıları bulabilirsiniz.) Peki bu servisleri nasıl mukayese edip karşılaştırabiliriz? En ucuz, kaliteli 3g hizmeti kimde? Aradaki fark nedir? İşte size 3g internet fiyatları, 3g internet hızı, 3g internet kampanyaları ve operatörlere ait 3g internet paketi. Yazımız fiyatlardaki gelişme ve değişmeler dahilinde güncellenmektedir. Cepten 3g internet paketleri konusunu ise şu yazımızı inceleyebilirsiniz.

3g internet fiyatları paketleri
3g modemlerin ortak özellikleri neler?

İster Turkcell vınn modem olsun, ister Avea jet modem veya Vodafone vodemnet, bütün 3g modemler bilgisayarınızın usb girişine takılarak kullanılıyor. İster dizüstü olsun ister masaüstü farketmiyor ancak eski bilgisayarlardan usb 2.0’ı desteklemeyen bağlantılarda sıkıntı yaşanabilir. Bütün 3g modemlerin içinde bildiğiniz sim kartı bulunmakta. Bu kartın da bildiğiniz telefonlar gibi bir numarası var. Ancak bu hattan yapılabilenler kısıtlı olabiliyor. Yani 3g modem ile sms mesaj atabilirsiniz, veya sms mesaj alabilirsiniz ancak sesli telefon görüşmesi yapamayabilirsiniz. 3g modemlerdeki sim kartı herhangi bir 3g destekli telefona takarsanız, telefondan internete erişmeniz mümkündür. Yani bilgisayar bulunmayan bir ortamda cep telefonunuzun normal hattı 3g data planına dahil değil ise, sim kartı değiştirerek internete girebilirsiniz. Bunun tersi de mümkün. Yani telefon hattınızda 3g data planı mevcutsa, bu sim kartı modem cihazına takarak bilgisayar üzerinden internette sörf yapma olanağınız var.

Şimdi ayrı ayrı kampanyaları inceleyip mukayese edelim:

Turkcell’de:


Turkcell’de 3 aylık VINN hizmeti- 4gb kotalı ve 3 ay taahhütlü- ayda 39 TL

Turkcellde yalnızca 3 ay taahhüt vererek 4 gb internet paketine ayda 39 TL’den sahip olma şansınız var. Ancak “Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi” 12 ay boyunca 2,59 TL şeklinde faturaya yansımakta. Ayrıca TGM Ruhsat (ayda 1 TL civarında ve TGM Kullanım (aylık 1,02 TL) vergileri eklenmekte. Ve de ilk ayda damga vergisi ödenecek (71 kuruş). Turkcellden yapılan açıklamada “3 aylık VINN kampanyasına katılan müşterilerimiz için bu vergiler için ayrıca bir ücret çıkmayacak toplam paket ücreti 39TL olacaktır.” denmekte.

Bu hizmetten başka çok çeşitli 3g internet kampanyaları (taahhütlü)mevcut. Ancak herhangi bir cihaz almadığınızı düşünürsek:

Vınn 3g modem ile internete bağlanabilirsiniz. Modem tiplerine göre 21 mb/s hıza erişmeniz mümkün.

Kontratlı VINN 3G Modem Kampanyasında 31,78 TL’lik yeni hat açılış vergisi Turkcell tarafından karşılanıyor. Ancak 12,65 TL’lik TGM Ruhsat ücreti size taksitlendirilerek intikal ediyor. Bundan sonra her ay 1,02 TL TMG kullanım ücreti devam etmekte. İlk ay damga vergisi de tahakkuk ediyor. Modem cihazları dahil olmak üzere:

 • 1 GB kotalı internete: 24 aylık taahhüt ile aylık 29 TL’den erişebilirsiniz. Kampanya dahilinde ilk üç ay 19 TL veya 2gb sd kart hediyeli (e180 modem ile)
 • 4 GB kotalı internete: 24 aylık taahhüt ile aylık 44 TL’den erişebilirsiniz. Kampanya dahilinde ilk 6 ay 19 TL veya ilk 3 ay 19 TL ve ipod shuffle.
 • 4 GB kotalı internete: 12 aylık taahhüt ile aylık 49 TL’den erişebilirsiniz. Kampanya dahilinde ilk 3 ay 19 TL.
 • 8 GB kotalı internete: 24 aylık taahhüt ile aylık 69 TL’den erişebilirsiniz.
 • 8 GB kotalı internete: 12 aylık taahhüt ile aylık 79 TL’den erişebilirsiniz.

Multivinn ( 5 kişiye kadar internet) için:

 • 4 GB kotalı internete: 24 aylık taahhüt ile aylık 59 TL’den erişebilirsiniz.
 • 8 GB kotalı internete: 24 aylık taahhüt ile aylık 99 TL’den erişebilirsiniz.

VINN 3G MultiModem- fişe takarak 3g internete erişim sağlar (elektrik olmazsa yolda erişemezsiniz)

 • 4 GB kotalı internete: 24 aylık taahhüt ile aylık 49 TL’den erişebilirsiniz.
 • 8 GB kotalı internete: 24 aylık taahhüt ile aylık 79 TL’den erişebilirsiniz.

Detay bilgi: Kampanyaya Darty, MediaMarkt, Teknosa, Bimeks, (kapanan: Electroworld, Bestbuy) mağazalarından sınırlı stok dahilinde katılabilirsiniz.

Vodafone’da:

 • Cihazlar dahil olarak
  • 1 GB kotalı internete: 12, 18 veya 30 aylık taahhüt ile aylık 29 TL’den erişebilirsiniz. İlk üç ay 15 TL(18 aylık taahhütte) veya ilk altı ay 15 TL (24 ay taahhütte)
  • 5 GB kotalı internete: 12, 18 veya 30 aylık taahhüt ile aylık 45 TL’den erişebilirsiniz. Verdiğiniz taahhüt süresine göre (12, 18 veya 24 ay) ilk üç veya dört veya sekiz ay 22,5 TL ödeyebilirsiniz. 24 ay taahhütte çoklu modem hediyesi yanında ise üç ay boyunca 22,5 TL faturanıza yansıyor.
 • Veya tahhütsüz 99 TL’ye modem cihazı ve 1 gb internet dileyene 6 taksitle.

Vodem , vodafone mobil modem cihazı olanlar için

 • Faturalı hatlara
  • Saatlik 0,99 TL
  • Günlük 3,99
  • Haftalık 18,99 TL
  • Aylık 250 MB, 1 mpbs hız ile 10 TL
  • Aylık 1 GB, 30 TL
  • Aylık 5GB, 45 TL
 • Faturasız Hatlara
  • Saatlik 0,99 TL
  • Günlük 3,99
  • Haftalık 18,99 TL
  • Aylık 250 MB, 1 mpbs hız ile 22,5 TL
  • Aylık 1 GB, 45 TL

Avea’da

 • Modem cihazları dahil olarak:
  • 1 GB kotalı internete: 12 aylık taahhüt ile aylık 19 TL’den erişebilirsiniz. Aylık 10 saat ttnet wifi ve jet modem hediyeli.
  • 4 GB kotalı internete: 12 aylık taahhüt ile aylık 29 TL’den erişebilirsiniz.  Aylık 10 saat ttnet wifi ve jet modem yanında.
 • Cep telefonunu modem olarak kullanarak- ara kablo veya bluetooth ile:
  • 250 mb, 15 TL
  • 1gb, 29 TL
  • 2 gb, 35 TL
  • 4 gb, 39 TL
  • 6 gb, 55 TL

Faturasız hatlara:

 • 89 TL’ye: Avea Jet Mobil Modem, Faturasız SIMKart, ilk 3 ay 4GB internet ve ayda 10 saat TTNet WiFi dileyene 12 ay taksitle

Diğer imkanlar:

 • Günlük, azami 1 gb, 9 TL’ye
 • Haftalık, azami 1gb, 19 TL
 • Aylık, azami 1gb, 29 tl

Peki hangisi en uygun? Hangi 3g modemi almalıyım?

Öncelikle kullanacağınız yerde en iyi hangi hattan hizmet alabileceğinizi tespit etmenizde fayda var. Sonradan pişman olmamak için oldukça gerekli. Bunu şansa bırakırsanız pencere kenarında iyi bir hıza erişirken, daha içeride düşük bir hızda 3g internetiniz olabilir. Bunu test etmek için en iyi yöntem arkadaşlarınızdan ödünç modem alıp speedtest.net adresinde hız testi yapmak. 3g hizmeti henüz her yerde yeterince yaygın ve hızlı değil malesef. Hız ortamdan ortama büyük değişiklik gösterebiliyor.

İkincisi ne amaçla internete ihtiyacınız var bunu tespit etmelisiniz. Yani bolca video izleyecekseniz, yüksek kotalı bir hizmet aramalısınız. Kotanızı da en az haftada bir takip etmeyi unutmayınız. Ayrıca birden fazla bilgisayarı internete bağlamak istiyorsanız, buna uygun alternatiflere bakmalısınız.

3g internetinizi paylaşmak (kablosuz ağa çevirmek isterseniz) bu yazımıza bakabilirsiniz.İlgili aramalar:
vın fiyatları (201), vinn fiyatlari (190), Win fiyatları (163), wınn fiyatları (131), vodafone vınn fiyatları (74), vodafone vinn (67), vınn (51), vın internet fiyatları (35), sınırsız vınn (35), turkcell vınn fiyatlari (28), vın internet (27), avea vınn fiyatları (26), win internet fiyatlari (26), vin fiyatlari modelleri (24), Vın ne kadar (19)

Yayın tarihi:
Konu: "3G internet fiyatları, Turkcell Vınn, Avea jet modem, Vodafone vodem, en iyi, en ucuz hangisi"
Kategori: 3G, Alışveriş Rehberi, İletişim, Turkcell-Avea-Vodafone

Firsat-Cenneti.com » 3G, Alışveriş Rehberi, İletişim, Turkcell-Avea-Vodafone » 3G internet fiyatları, Turkcell Vınn, Avea jet modem, Vodafone vodem, en iyi, en ucuz hangisi

28 Yorum: "3G internet fiyatları, Turkcell Vınn, Avea jet modem, Vodafone vodem, en iyi, en ucuz hangisi"


 1. mertcan korkmaz dedi ki:

  Ben turkcell vınn kullanıyorum çok iyi hiç sıkıntısını görmedim bu güne kadar herkese tavsiye ederim.

 2. eren dedi ki:

  vodafone türksel ve diyer operatürler bunu yapan bilerk yapıyo sınırsız vodafone vardı 7 tl onu 40 tlye cıkardılar artık kimse almaz bu vınnlar bence bu vınnlar hakarim net varya ihsan karagüle türkyede namus bırakmadı bunu devlet göz yumuyo

 3. murat taştan dedi ki:

  uzun lafın kısası hiç birini almamak lazım

 4. sinan gezer dedi ki:

  arkadaşlar tahattüte dikkat edin.wodafone ön ödemeli 24 ay abone oldum.sözlesmem 23:59 da bittigi için 25.faturayıda kestiler.üstelik 1 temmuz da kesilen 30 günlük faturaymıs.31 temmuzda 1 fatura daha kestiler.23:59 da kapatma sansı olmadıgı için 00:00 da diger aya sarkıyor diye fatura kestiler.suan mahkemeligiz.3 günde 2 ektra fatura cıkardılar.lütfen dikkat edin.

 5. Doğan ÇALLI dedi ki:

  Arkadaşlar
  1 yıldır 3G Avea taraftar jet kullanıcısıyım. Fiyat olarak cazip olmakla birlikte hız sıkıntılı.
  Avea Müşteri hizmetleri taraftar tarifesinde olduğum için problem çözmek yerine farklı bir müşteri hizmetlerine (taraftarı olmadığım) şutluyor.o pas bu pas problem çözülmüyor, telefon faturası kabarıyor.
  Sadece fiyata bakıp Avea demeyin bulunduğunuz yer de avea nın alt yapısı 3G yi ne kadar destekliyor öğrenin

 6. Mehmet dedi ki:

  Arkdaşlar bnde avea jet yada turkcel vınn almak istyorum bilgi verirseniz sevinirin

 7. tolga dedi ki:

  slm bende de vodafone sınırsız interneti olan hattım var.
  bana sadece boş vodem lazım fiyatını sordum 70tl dediler acaba diğer operatörlerinkinin fiyatı ve onlardada çalışır mı acaba bana yardımcı olabilir misiniz? satılık varsa 2. el alabilirim.
  s735271@hotmail.com dönerseniz sevinirim.

 8. aldım gitti ;) dedi ki:

  Evde TTNET yerine kullanmak için wi-fi modemler uygun gibi görünüyor. yaptığım kısa süreli araştırmada;
  Avea’da;
  jet wi-fi(5 kullanıcı) ve jet istasyon(8 kullanıcı) modemleri ayda 59TL’ye sınırsız
  (Bağlantı hızı: 10GB kadar 7.2Mbps, 10-15GB arası 128Kbps, 15GB sonrası 32Kbps),
  Vodafone’da;
  cepte wi-fi(5 kullanıcı) ile 12 ay taahhüt vererek ayda 29TL’ye 4GB. paket aşımları 50krş/10MB, 12 aydan sonra o günkü 4GB paket fiyatı ne ise o (Bağlantı hızı 7.2Mbps),
  Turkcell’de de;
  3G multivınn(5 kullanıcı) ve vınnwi-fi(8 kullanıcı) modemleri var.
  3G multivınn 24 ay taahhütle 4GB 39,90TL, 8GB 59,90TL (ilk 3 ay 29,90TL) (Bağlantı hızı 7.2Mbps)
  Vınnwi-fi modemde;
  12 ay taahhütle 4GB 55TL, 8GB 75TL (Bağlantı hızı 21.6Mbps)
  24 ay taahhütle 4GB 39,90TL, 8GB 59,90TL (ilk 3 ay 29,90TL) (Bağlantı hızı 21.6Mbps),

  Vodafone ile Turkcell’in wifi modemleri şarjlı olup istediğiniz yerde kullanabiliyorsunuz, Avea’nın modemlerinde böyle bir bilgi verilmemiş. Şarjlı olması da ayrıca bi güzel 😉 gittiğiniz her yere (evde, yazlıkta, yolda, piknikte vs.) götürebiliyorsunuz.

  Benim tercihim, gerek kalitesinden dolayı, gerekse de hızından dolayı (21.6Mbps) Turkcell VınnWifi oldu. üstelik bulunduğum yerde çeker mi çekmez mi diye TİM’dekilerle konuyu tartışırken
  Alın götürün deneyin, memnun kalırsanız sözleşmeyi yarın imzalarız dediler 😉

  Olanlar bunlar, tercih sizin…

 9. halil dedi ki:

  avea’nın kademeli kamu 3g var, 12 TL’den başlıyor, ek her gb 5 TL. vodafone 46 TL ödemekten bıktım.

 10. kararsız dedi ki:

  arkadaşlar araştırdım şu an en avantajlı avea jet vergiler dahil 4 gb 31 tl bunu almayı düşünüyorum ne dersiniz

 11. kübra dedi ki:

  arkadaşlar vın almayı düşünüyormm.acil olarak tavsiyelerinizi bekliyormm???

 12. adem 15 dedi ki:

  selam arkdşlr ben 2010 yılında laptop aldım internet erişimi için vodafone a başvurdum sözleşmeli data paketleri pahalı olduğundan sadece modem aldım ve o zaman aylık cepnet sınırsız paket 8 tlye abone oldum boş bi vodafon hattını modeme yerleştirdikten sonra internete erişimi sağladım tam 1.5 senedir aboneyim fakat bu kampanya yani 8 tl paketi kasım 2011de sona ermiş ben şanslıyım hala bu paketin abonesiyim çok ucuz hesaplı ve sınırsız ama çokda hızlı değil normal hız var bana yetiyor şimdi bu paketi bulamazsınız çünkü kampanya sona ermiş ben vodafonedan çok memnunum diğer operatörler hakkında bi bilgim yok teşekkürler saygılar…

 13. mesut dedi ki:

  Vınn cihazları şebekeye göre kilitli oluyor. unlocked yapmak için cihazın marka, model ve imei numarası gerekli. 3g modemin nasıl kırılacağını, ebay’de bir dolara anlatıyorlar ama arayan başka yerde de bulur herhalde.

 14. halil dedi ki:

  DEGERLİ ARKADAŞLAR VODAFON MODEMİM VAR BU MODEMİ TURKCELL VEYA AVEA İÇİN NASIL KULLANA BİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM.SAYGILAR

 15. halil dedi ki:

  arkadaşlar sakın mondafondan vın almayın tam kazıkçılar.ben 250 mb paket aldım 22,20 tl ödüyorum.m.hizmetlerini aradım beyefendi vergilerinizden dolayı dedi. bende şu an ne kadar diye sordum utanmadan demesin mi? 14 tl peki ben eski abonenizim diye bu kazık dedim o yine vergileriniz beyefendi.. bende iptal ettirdim.unutmayın bu mondafonun bana 2. kazıgı 1. si ise faturalı hattım vardı 29 tl ye 1000 dk bana 40 tl gelmesin mi? hemen eski oparatörüme yani TURKCELL e döndüm.

 16. tayfun dedi ki:

  arkadaşlar 12 aylık vın aldım çokta güzel çekiyor vede size şunu tavsiyem var turktelekomdan daha iyidir VINN TURKCEL’DEN alınır..

 17. bbnn dedi ki:

  avea jet alin yada almayin demiycem. ilk ay faturam 218TL geldi. aradigimda da aktiflestirmeden kullanmissin gibi bir sey solediler. fakat ben bu isin ucunu birakmadim. ayrintili faturayi istedim. aboneligimi yaptigim bayii le gorustum ve itirazda bulundum. ve faturayi 49 Tl ye yani olmasi gerekene dusurduler. eger sizde bole biseyle karsilasirsaniz isin ucunu birakmayin derim. Gecirebildiklerine geciriyolar, hic acimiyolar, benden soylemesi.

 18. Ahmet dedi ki:

  slm öncelikle batuhan46 evindeki internetin ttnet ise onun aylık az bir miktarla beraber(yanlış hatırlamıyosam 5-7 tl) avea jet modem verdiğini biliyorum.
  2.olarak vodafone’nun aylık 8tl’ye sınırsız olarak bildiğiniz 3g bağlantısı aylık 100 mb tır. Bu kota aşıldıktan sonra ek bir ücret gelmez ama internet hızınız aşağılara çekilerek adil olunmaya çalışılır.
  Sorular arasında cevaplayabildiklerim bunlar bende en ucuz en hızlı hangi operatördür diye araştırma yapıyorum kafanıza yatn olursa banada haber verin lütfen.

 19. ramiz dedi ki:

  benim evde internetim yok bilgisayarımda masa üstü internete girmek istiyorum bunun icinde 3 g modem gerekiyo jet vın vodemnet gibi bilgisayarıma usb girişine takıp internete girmek istiyorum 3g modemlerin hangisini tavsiye edersiniz ve bu modemlerin icinde her sim kartı calışıyomu yoksa her modemin kendi operatörünün sim kartınımı takacaz ve aldığım 3g modeminde kullanmayı düşündüğüm internet vodofonun cep telefonlarındaki aylık 8 tl sınırsız internei kullanmak istiyorum yani modemin icine takacağım simkart vodafonun aylık 8 tl lik sınırsız tarifesi bu mümkünmü? mümkünse simkartı taktıktan sonra çok mu yavaş olur? yardım ederseniz sevinirim 🙂

 20. emine dedi ki:

  vodafone vın nasıl arkadaşlar kullanımı fiyatı size göre nasıl alsam iyi etmiş olurmuyum ayrıca modemi alırken 17 taşındayım modemi verirlermi ???

 21. batuhan46 dedi ki:

  benim evde sınırsız internetim var kaplosuz, bilgisayarımda diz üstü ama ben ev dışında bağ bahceye gittiğimde yani kısaca evin dışında olduğumda internete girmek istiyorum bunun icinde 3 g modem gerekiyo jet vın vodemnet gibi dizüstü bilgisayarıma usb girişine takıp internete girmek istiyorum 3g modemlerin hangisini tafsiye edersiniz ve bu modemlerin icinde her sim kartı calışıyomu yoksa her modemin kendi operatörünün sim kartınımı takacaz ve aldığım 3g modeminde kullanmayı düşündüğüm internet vodofonun cep telefonlarındaki aylık 8 tl sınırsız internei kullanmak istiyorum yani modemin icine takacağım simkart vodafonun aylık 8 tl lik sınırsız tarifesi

 22. mırac dedi ki:

  vın boş modem varmı

 23. cırc dedi ki:

  arkadaşlar sakın jet almayın bilmeden aldım 233. 150 tl geldi

 24. oktay dedi ki:

  fatura ödeme nerden yapılıyor?

 25. oktay dedi ki:

  ben avea jet almayı düşünüyorum. ama 18yaş altına verilirli? cvp beklyorum
  şimdiden teşekürler.

 26. remzi dedi ki:

  hız demek

 27. abdurrahman sancak dedi ki:

  mbps mb anlami

  1. admin dedi ki:

   mbps ne demek diyenler için mega bit per second yani saniyedeki megabit sayısı. bu değeri 8’e bölerseniz megabayt (mb) cinsi bulunur. sonuçta 7.2 mbps demek saniyede 1 megabayt’a yakın bir indirme hızı demektir. 3-4 mb’lik bir müzik dosyasının 3-4 saniyede indirilmesi yani. tabi bunlar teorik. pratikte 3g modemler 1-3 mbps hızlarında dolanıyor. eğer 3g bağlantı destekleniyorsa. edge hızı varsa saniyede en fazla 40-50 kb indirme hızı olur. 3g’nin 20’de bir hızı yani.


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?