Özel Arama

Fırsatlar

Termostatik banyo bataryası nedir, nasıl çalışır?

Termostatik bataryaların avantajlardan bahsedilen bu yazıda, termostatik banyo bataryaları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.
adell termostatik banyo bataryasi
Termostatik banyo bataryası nasıl çalışır, ne işe yarar? Klasik banyo bataryalarında sıcak ve soğuk su ayarı kullanıcı tarafından yapılır. Ancak termostatik bataryalar su, yakıt ve zamandan tasarruf sağlayarak, kararlı su sıcaklığı ile duş keyfinizi artırır. Piyasada Adell, ECA, Grohe, Artema gibi markaların termostatik banyo bataryalarını görebilirsiniz. İşte Adell Termostatik banyo bataryası hakkında bilgiler:

SU TASARRUFU: Elektrik veya pil gibi enerji kaynağına ihtiyaç duymadan çalışan Adell banyo vanaları, termostatik teknolojisi ile ayarlanan su ısısına, klasik armatürlere göre daha hızlı geçiş sağladığı için, su, yakıt ve zaman tasarrufu sağlar. İlk açılışta ve aralardaki açıp/kapatmalarda ayarlanan su ısına ulaşıncaya kadar boşa giden soğuk su miktarını azaltır.

YAKIT TASARRUFU: Ayarlanan su ısısına, klasik armatürlere göre daha hızlı geçiş sağladığı için sıcak su tasarrufu sağlar, kombiniz, şofbeniniz veya kazanınız daha az çalışır, dolayısıyla size yakıt tasarrufu sağlar. Dolayısıyla sağladığı yakıt tasarrufu ile aile/işletme bütçenize katkıda bulunur.

ZAMAN TASARRUFU: Vücut biyoritminize/yapınıza göre ayarlamış olduğunuz su sıcaklığına çabucak ulaştırır. İlk açılışta ve aralarda suyun istediğiniz sıcaklığa ulaşması için sizi uğraştırmaz, zaman kazandırır.

KARARLI SU SICAKLIĞI: Termostat teknolojisi sayesinde istenilen sıcaklıkta su elde edilmiş olur. Evde duş alırken mutfak bataryasının kullanılması kullandığınız su sıcaklığını değiştirmez.

DAHA GÜVENLİ: Ani basınç değişikliklerinden kaynaklanan sıcaklık değişimlerinin kullanıcıyı olumsuz etkilemesine engel olur. Isının önceden ayarlanabilmesini sağlayan bu sistem sayesinde kullanıcıların sıcak ve soğuk su şoklarına maruz kalmaları önlenmiş olur. Özellikle yaşlılar ve çocuklar için güvenli kullanım imkânı sağlar. Sıcaklığı aşırı yükselebilecek suyun sebep olabileceği haşlanmaları, yanmaları önler. Evlerde yanma, haşlanma hadiselerinin pek çoğu yüksek sıcaklıktaki sulardan dolayı banyolarda gerçekleşmektedir.

DUŞ KONFORU: Duş sırasında basınçlardan birinde (sıcak veya soğuk) dalgalanma olsa dahi bu sitem, seçilen sıcaklığın aynen devam etmesini sağlayarak konforlu bir duş imkânı sağlar.

EMNİYETLI ISI KONTROLÜ: 38 C üzerindeki sıcaklıklar için emniyetli geçiş sağladığından haşlanma riskini ortadan kaldırır. Özellikle çocuklu aileler için bu önemlidir.

KISA SÜREDE YATIRIM GERİ DÖNÜŞÜ: Adell Termostatik Bataryalar sağladıkları su ve yakıt tasarrufuyla kullanım miktarına bağlı olarak 4 kişilik bir ailede yaklaşık 6 ayda sağladığı tasarruf ile satın alma bedelini/yatırımı geri kazandırır. Daha sonraki dönemlerde konfor, avantaj, güvenlik içerisinde tasarruf ve katkı sağlamaya devam eder.

MONTAJ VE DEĞİŞİM KOLAYLIĞI: İster çift kollu, ister tek kollu mix duş ve banyo bataryaları yerine ilave bir tesisat gerektirmeden rahatlıkla ve kolaylıkla monte edilebilir, takılabilir. İlave elektrik, ilave herhangi bir tesisat gerektirmez. Yeni binalarda, eski binalarda kullanmış olduğunuz eski bataryanız yerine Adell Termostatik bataryalarını takabilirsiniz.

ENERJİ HARCAMAZ: Adell Termostatik Bataryaları elektrikli, pilli değildir. Kullanımı için herhangi bir enerji gerekmez. Üstün Termostatik teknolojisi mekanik olarak çalışmaktadır.

UYGULAMA YERLERİ: Evler, oteller, hastaneler, ofis binaları, spor salonları, kuaför ve güzellik salonları, restoranlar, yurtlar vbİlgili aramalar:
termostatik banyo bataryası nasıl çalışır (28), termostatik batarya (13), termostatik batarya nasıl çalışır (10), termostatik batarya nedir (10), termostatik banyo bataryası yorum (7), termostatik banyo bataryası (7), termostatik batarya çalışma prensibi (6), termostatik batarya ne demek (4), termostatik batarya yorum (4), Adell Termostatik banyo bataryası (4), termostatik vana bataryada sıçak su ayarıyapan (3), termostatik banyo bataryasının çalışma prensibi (3), adell termostatik batarya (3), termostatik banyo bataryası nedir (2), termostatik banyo bataryasi nasil kullanilir (2)

Yayın tarihi:
Konu: "Termostatik banyo bataryası nedir, nasıl çalışır?"
Kategori: Hırdavat

Firsat-Cenneti.com » Hırdavat » Termostatik banyo bataryası nedir, nasıl çalışır?

1 Yorum: "Termostatik banyo bataryası nedir, nasıl çalışır?"


  1. ahmet dilek dedi ki:

    bataryanın termostadı boş dönuyor ayar yapılamıyor ömur boyu garantili demişlerdi ne yapmam lazım


Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?