Özel Arama

Fırsatlar

Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Pencereye Sineklik Takma

3-5 TL maliyetle, pencere sineklik montajı yaparak sivrisinek, sinek ve böceklerden kurtulmak ister misiniz?
pencere-sineklik-montaji
Sıcak yaz aylarında pencereyi açık bırakarak serin hava akışı ile uyumak, pekala çoğumuzun tercihi olabilir. Fakat dışarıdan gelen sivrisinek ve böceklerden içimiz rahat mı? Hatta gündüzleri de pencerenizi gönül rahatlığı ile açık tutmak ve sineklerden kurtulmak iyi olmaz mı? Bu konudaki pratik önerilerimiz işinize yarayabilir.

Ahşap veya PVC pimapen pencere taktırırken, açılır kapanır (mıknatıslı) ve istendiğinden çıkartılabilir sineklik yaptırmakta fayda var. Fakat mevcut pencerenizde sineklik yoksa ve sadece bir kaç ay kullanmak için sineklik yaptırmak istemiyorsanız, bunun da çok kolay bir çözümü var.

Yapı marketlerinde bulabileceğiniz Tesa pencere sineklikleri veya Rossmann mağazalarında çok daha ucuz fiyata satılan Ideefixe marka sineklikler bu konuda size yardımcı olabilir. Genelde 1,3×1,5 metre ebatlarına kadar pencerelere uygun olan sineklikler oldukça kolay şekilde monte edilmektedir. Söz konusu paketlerde sinekliklerin cırtcırtlı tarzda yapışmasına olanak sağlayan kendinden yapışkanlı kenar bantları bulunmaktadır.

Sineklik montajında öncelikle sinekliğin takılacağı, pencere iç sızdırmazlık bantları civarının kuru, tozsuz-yağsız ve pürüzsüz olmasına dikkat edilmelidir. Bundan sonra uygun ölçülerde kesilen kenar bantları, dört bir yana dolandırılır, köşelerde üst üste gelen fazlalıklar alınır. Bantların sağlamca yerine yerleşmesi için 2 saat civarında beklenir. Daha önceden ölçüsüne uygun olarak kesilmiş sineklik yerine takılır, veya takma işlemi esnasında makas veya maket bıçağı yardımı ile arta kalan tül kesilir. (Artan sineklik ikinci bir pencereye yetebilir.) Bir fırça veya el yordamı ile tülün güzelce yerince yerleşmesi için bant üzerinde baskı uygulanır. Bununla beraber sineklikleri dilediğiniz zaman çıkartıp yerine yerleştirmek mümkündür.

Siyah veya beyaz renk seçenekleri ile sunulan, UV ışınlarına dayanıklı, dilediğiniz ölçülerde kesilebilen polyester sineklik ile hava akışına olanak sağlayıp, sivrisinek benzeri haşerattan kurtulabilirsiniz. Şunu da belirtelim, pencereye sabitlenen her tür sineklik telden dahi imal edilse, güvenlik önlemi olarak düşünülemez, küçük çocukların itmesi durumunda yerlerinden çıkabilir.İlgili aramalar:
yapiskanli sineklik nasil takilir (3), sineklik tül nasıl takılır (3), pencereye sineklik nasıl takılır (2), tesa pmapen sineklik (2), pencere sinekliği nasıl takılır (2), şoka tül sineklik ne zaman gelir (1), sineklik tülü cama taktırma (1), sineklik teli pencereye nasıl montaj (1), sineklik teli nasıl takılır (1), sineklik teli firsat caddesi (1), sineklik siyah mi beyaz mi (1), sineklik sivrisinek karasinek (1), sineklik profili nasil kesilir (1), sineklik kenar bandi (1), Sivrisinek pimapen (1)

Yayın tarihi:
Konu: "Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Pencereye Sineklik Takma"
Kategori: Hırdavat

Firsat-Cenneti.com » Hırdavat » Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Pencereye Sineklik Takma

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?