Özel Arama

Fırsatlar

Etiketler: , , , , , .

Pimapen alırken nelere dikkat etmeli, PVC pencere fiyat hesaplama

Pimapen alırken nelere dikkat etmeli diyenler için hazırlanan bu yazımızda PVC pencere fiyat hesaplama, pvc pencere markaları ile pencerede ısı ve ses yalıtımından bahsetmekteyiz. Pimapen modelleri ve pencere çeşitleri ile PVC pencere bakım ve temizliği ile sağlık konuları için diğer yazımıza bakabilirsiniz.
pimapen markalari
Pimapen markaları, pvc pencere markaları neler? Pimapen bildiğiniz üzere selpak gibi bir markanın isminin ürüne yansımış hali. Sektördeki ilk firmalardan olan pimapen’den başka pek çok pvc (polivinil klorür) pencere markası bulunmakta. Bunlar Fırat plastik grubuna ait Fıratpen (wink haus), Winhouse ve Gedizpen; Kompen; Adopen; Egepen Deceuninck; WinSA; Pakpen; Plaspen; Esenpen ve adını sayamadığımız pek çok küçük firma. En kaliteli pvc pencere hangisi derseniz pimapen alırken nelere dikkat etmeli başlığımıza bakmanızı öneriyoruz. Pimapen markalarının yanı sıra Pimapen PVC pencere aksesuar markaları arasında Roto, Maco veya Vorne, G-U gibi bir kısmı Almanya menşeili ürünler (mekanizmalar) bulunduğunu da belirtelim.

PVC Pencere fiyat hesaplama: Pimapen fiyatları hesaplama için öncelikle pencerelerin profil uzunlarının bilinmesi gerekmekte. Aynı durum pvc doğrama kapılar için de geçerli. Bunun haricinde istenen kalınlık ve özellikteki ısıcam ve diğer aksesuar özellikleri (mermer, çift açılır, sineklik, panjur vb) belirlenerek aksesuar fiyatları hesaplanır. Söz konusu ölçülerin bilgisayara girilerek fiyat hesaplaması da sıkça uygulanmakta.

Peki pimapen fiyatını ne belirlemekte? Pimapen pencere fiyatında mt tül fiyatı başlıca girdilerden biri. Kullanılan malzemenin et (duvar) kalınlığı, doğramanın ebatı, odacık sayısı ile destek sacının çeşidi ve kalınlığı mt tül fiyatına etki eden başlıca faktörler. Ancak cam, aksesuarlar ve montaj bedelinin hatırı sayılır düzeylerde olduğu unutulmamalı. Yani kapı veya pencere kulpu, çift açılır özellik (ispanyolet çift açılım), montaj, mermer, sineklik ve cam da toplam fiyatı belirlemekte kullanılıyor. Bu nedenle tüm detayların gözden geçirilmesinde yarar var. Pimapen pencerelerin sağlamlığı ve uzun ömürlü olması iç kısımdan geçen çelik desteğin kalitesine de bağlıdır. Ayrıca kullanılan kolları kalitesi ve sağlamlığı, izolasyonda kullanılan malzemelerin esnekliği dikkat edilmesi gereken diğer hususlardır.

Pimapen alırken nelere dikkat etmeli? Öncelikle pimapen yaptırmanın sadece bir masraf olarak görülmemesi gerektiğini hatırlatalım. Zira iyi yalıtım sağlayan bir pvc pencere ısı kaybını asgariye indirerek enerji tasarrufu sağlar ve yakıt masrafınızı azaltır. Ses ve su izolasyonunu da katarsak, konutun ömrü boyunca kullanılacak pencerelerin iyi bir yatırım olarak düşünülmesi gerektiği ortaya çıkmakta.

Pimapen pencere alırken dikkat edilecek diğer bir husus, malzeme kadar işçiliğin de önemli olduğu. Doğru malzeme ve doğru ustanın bir araya gelmesi oldukça tatminkar sonuçlar çıkaracaktır. Bu nedenle tecrübesine güvendiğiniz, referansları olumlu, satış sonrası desteğinde sorun olmayacak üretici bayiler ve pvc pencere markaları başlıca tercihiniz olmalı. Montaj sonrası bir problemle karşılaşmamak için ölçünün düzgün alınması ihmal edilmemeli. Ayrıca pimapen pencere için herhangi bir bayi ile anlaşırken sözleşme yapılması önerilmekte. Söz konusu sözleşmeye yapılacak işin mahiyeti, işin ne şartlarda yapılacağı, ne şekilde ve ne zaman montajın gerçekleşeceği, kullanılacak malzemeler, istekleriniz ve olumsuzluk durumda ne yapılacağı gibi hususlar yer almalı.

Satın aldığımız pimapen pencerelerin TSE, ISO gibi kalite belgelerinin bulunmasına da özen gösterilmeli. İzolasyonlarda uzun ömürlü ve dayanaklı “poliüretan esaslı mastik” kullanılması da diğer bir nokta. Pencere alınırken en az estetik kadar fonksiyonelliğe ve yalıtım özelliklerine dikkat edilmelidir. PVC pimapen pencere tercihlerinizde binanızın bulunduğu bölge ve cephe, yükseklik ve rüzgar durumu gibi faktörler göz önüne alınarak keşif yaparak fiyat önerisi aldığınız bayinin uygun malzemeyi seçmesine yardımcı olmalısınız. Bölgenizde gece-gündüz sıcaklık farkı yüksekse, soğuk ve sıcak dayanımı ve kalıcı deformasyon açısından TPE gri conta yerine EPDM kauçuk conta tercih edebilirsiniz.

Pencere ısı yalıtımı: Dairenizin bulunduğu kat ve cepheye göre uygun kalınlıktaki profilleri tercih etmek gerekir. Ayrıca daha fazla odacık daha çok ısı yalıtımı anlamına gelmekte. Bu nedenle yüksek katlar için 70-80 mm’lik ve dış duvar kalınlığı fazla olan, 5-6 odacıklı pvc profiller tavsiye edilmekte. Isı yalıtımında en önemli öğe tabii ki kullanılan camdır. Cam kalınlığı yalıtım açısından oldukça önemlidir. 4 – 12 – 4 mm’lik cam (arasında 12 mm boşluk bulunan 4’er mm’lik çift cam) yerine 4 – 16 – 4 mm’lik camlar bu bakımdan tercih edilebilir. PVC pencereler sizi yazın sıcağından da koruyabilir. Bu amaçla ülkemizin sıcak bölgelerinde içinde film tabakası bulunan (lamine) konfor cam kullanılması tavsiye edilmekte. Daha üstün ısı yalıtım için argon gaz basılı ısıcamlar da tercih edilebilir.

Pencere ses yalıtımı:Pimapen PVC pencerelerden ses izolasyonunda da istifade edilmekte. Bu nedenle gürültü kaynaklarına yakın olanlar için “akustik lamine” camlardan temin etmeleri öneriliyor.İlgili aramalar:
pimapen pencere fiyatları (7), pvc markaları (6), pvc pencere markaları (4), plaspen nasıldır (4), pvc pencere fiyatları (4), pimapen fiyatları hesaplama (4), pimapen alırken nelere dikkat etmeli (3), pimapen camı ara çıta kalınlıkları (3), pimapen pencere modelleri ve fiyatları (2), erdekde pinapen marka ve fiyatları (2), en kaliteli pimapen hangisi (2), pvc pencere fiyatları hesaplama (2), pvc pencere hesaplama (2), pimapen metrekare fiyatları (2), pvc pencerelerin ömrü ne kadardır (2)

Yayın tarihi:
Konu: "Pimapen alırken nelere dikkat etmeli, PVC pencere fiyat hesaplama"
Kategori: Hırdavat

Firsat-Cenneti.com » Hırdavat » Pimapen alırken nelere dikkat etmeli, PVC pencere fiyat hesaplama

Siz de Yorum Yapmak İster misiniz?